Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajtát válasszak?

Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Szeretnék macskát ,de kéne egy kis segítség ,hogy milyen fajtát kéne választanom.

Lakásban élek

Most megyek majd középsuliba így legyen önálló de ragaszkodjon a gazdájához

Lehetőleg rövid szőrű ami nem vedlik vagy keveset

És jó lenne ha kijönne más állatokkal ,mert vannak kutyáink (kistestűek) de jól elvannak macskákkal is.

előre is köszönöm a válaszokat


2011. jún. 29. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadj örökbe egy házicicát, és amit a fajtisztára költenél abból vehetsz neki házat, játékokat stb. Én eddig ezt tettem kutyánál-macskánál, és nem csalódtam :)
2011. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem is egy házi macsek a legideálisabb. Nekünk volt perzsamacskánk, de ezerszer makacsabb meg kezelhetetlenebb volt mint egy házi.
2011. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

sztem sem érdemes fajtatiszta macskára költeni, viszont azzal tudsz segíteni egy szomorú sorsú cicának, ha örökbe fogadod, legyen az menhelyről egy idősebb, vagy egy kiscica, akinek gazdát keresnek.

nézz körül netes hirdetések közt, vagy menhelyen.

2011. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Nekem perzsamacskám van, nagyon jól megvagyunk vele, nyugodt, csendes, szelíd, csak hát a bundája igen hosszú. De amúgy minden pénzt megért. Van az egzotikus rövidszőrű, ami elvileg a perzsa rövidszőrű fajtája. De talán házimacska tényleg jobb lenne, mert maga az állat nem pénztárcabarát...
2011. jún. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem Brit Rövidszörű cicám van és imádom. Kedves, ragaszkodó szeretnivaló. De ez persze a macska természete. Nagyon "praktikus" fajta mivel az anya kiskoruk óta megtanítja az alomba pisilésre. Az ára egy kicsit drága mi 60.000 ft. vettük de akkor nem lehet kiscicája. Mindenképpen csak ajánlani tudom ezt a fajtát.

Remélem segítettem!

Üdv.:Pepepp

2011. jún. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ha mindenképp fajcicát szeretnél, felejtsd el a sziámit és a sfinx-et. A brit v a perzsa sztem jó ötlet lehet. Főleg a perzsa, bár az hosszú szőrű, szóval akkor mégis marad a brit. De egy sima házival is jól járnál, ha nem ragaszkodsz hozzá, h faj legyen, és akkor meg is spórolsz 30-60 ezer ft-ot.
2011. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A mi cicánk Brit rövidszőrű chocolate point egy tünemény. Szőrhullás van rövidszőrűnél is ajánlom a Furminator fésűt nagy halom szőrtől szabadulunk meg pillanatok alatt. Iszonyat pihe-puha szőméje van mint egy plüss. Ha felvesszük mindig tűri akárhogy "csűrjük csavarjuk" :D mintha élvezné teljesen elengedi magát a kezünkben. Ha épp rájött az öt perc és rohangászni kell akkor sem karommal szabadul ki a kezeink közül csak próbál lelécelni :) imádnivaló. És nagyon érzékeny,szelíd ,mkivel barátságos. Bútorokban sem tesz kárt. Nagyon jó választás volt ez a fajta sőt még plusz szerencsénk volt vele hogy ilyen kezes még a tenyésztő is mondta miután úgyis kifizettük :) nem rábeszélésképp hogy tán eddig ő volt a legkedvesebb,legbújósabb kiscicája. Szinte követeli a simizést.
2011. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
de jó.:) és megtudnád mondani hol és melyik tenyésztő?
2011. júl. 3. 23:45
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]

Árban nincsenek elszállva. Legalábbis mikor én vettem 50 ezer ft volt. De ő különleges ritkább szőrű. De van náluk wiskas cica is meg kék színű.

Itt nagyon kézhez szoktatják a kiscicákat ami nagyon fontos már abban a korban ekkor dől el hogyan viszonyul majd az emberekhez. A miénk ezért is olyan szelíd és barátságos mkihez. Nem karmol ,harap csak ritkán játékból. A honlapot sajnos nem tudják frissíteni, de a telefonszám az él :)

2011. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kicsit hülyén fogalmaztam hogy nincsenek elszállva árban. Más kenneleket ezzel nem akarok természetesen minősíteni hisz a cicákat a kennelekben sokan minőségi táppal látják el, na és oltások meg ami kell pénzbe kerül. De azért jól szét kell nézni.
2011. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!