Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Drága cicámat ivartalaníttatni...

Drága cicámat ivartalaníttatni szeretném, de olvastam hogy megvész a macska. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek 10 hónapos,nem akarom hogy elvándoroljon, vagy hogy megölje egy kutya, muszáj ivartalaníttatni, de annyira félek hogy baja lesz sokkot kap vagy nem tér magához, vagy elvérzik... Imádom a cicámat és megbolondulok ha baja lesz. Kérlek titeket akik már átestek ezen irjatok hogy mivel jár és hogyan zajlott le az egész. Köszönöm! Egy aggódó gazdi.

2016. febr. 5. 00:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki bele kötne, nem azért irtam hogy drága mert egy ezer eurós macskáról van szó. Egyszerű kiscica :)
2016. febr. 5. 00:32
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy mindennapos rutinműtét, semmi baj nem lesz. 3 ivartalanított macskám van.
2016. febr. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

mi az hogy megvész??

elkábítják, megműtik, felébresztik. Ennyi a menete.

2016. febr. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 aperitif ***** válasza:
95%

Több macskámat ivartalanítottam már, ideiglenes befogadó vagyok, az alapítvány is csak ivartalanított macskákat ad hozzám, de egyik sem volt veszett. Sőt, nyugodtabbak, kezesebbek lesznek a műtét után. És ami a fő, hogy nem csavarognak, nem verekszenek, nem szereznek be súlyos sérüléseket, és a végzetes macskabetegségeket is kisebb eséllyel kapják el (azért nem árt évente beoltatni őket). Ja, és megelőzöd a nem kívánt szaporulatot.

Kandúrok ivartalanítása szinte teljesen kockázatmentes, ébredés után nincs is velük semmi teendő, fél centis vágás, varrat sincs. A nőstényeké kicsit bonyolultabb, az ugye egy hasi műtét, 10 napig vigyázni kell rájuk, gallér, vagy kötés, és 10 nap után varratszedésre kell visszavinni.

Természetesen én is aggódtam mindegyikért, a váróban tördeltem a kezeimet, amíg tartott a műtét, de ha arra gondolsz, hogy megduplázod, megháromszorozod adott esetben ezzel az élettartamát, akkor egy kis kéztördelés megéri.

2016. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Az én macskám megveszett... Komolyan. Fél éve tíz perc nyugtom sincs tőle, mert állandóan a nyakamon lóg, és "puszilgat".

Én is 10 hónapos kora körül ivartalanítottam, kandúr a kis hercegem :) Illetve csak volt :D

2016. febr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 7 macskám van ivartalanitva, es nincsenek "megveszve". Viszont ettol fuggetlenul a nyári időszakban sokat csavarognak, sokszor napokat nincsenek otthon. De a lényeg, nem szaporodnak!!
2016. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden műtétnek van valamennyi kockázata.

DE! azért egy rendes orvosnál ez minimális.

Mindemellett természetes, ha aggódsz, hiszen az a gazdi dolga, hogy aggódjon:)

Legyetek túl rajta mielőbb!

(5 macskám volt eddig, 5 ivartalanítás, semmi komplikáció)

2016. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek ment a züld kezecske :) nagyon megnyugtattatok :) annyira szeretem ezt a kis manót hogy nem is tudom mi lenne velem nélküle.
2016. febr. 5. 10:37
 9/17 aperitif ***** válasza:

Aki az ötös válaszolót lepontozta, nem érti a viccet?

Megveszett = műtét után kedvesebb, ragaszkodóbb lett.

2016. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
tuti nem én pontoztam le :) amúgy az ivartapintás után mennyire kell odafigyelni a cica táplálkozására?
2016. febr. 5. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!