Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol kaphatok ragdoll/perzsa...

Hol kaphatok ragdoll/perzsa jellegű kiscicát?

Figyelt kérdés
Google-n már kerestem, de csak az ország másik végén találtam. Veszprém vagy Győr-Moson-Sopron megyében nem tudtok esetleg?

2016. febr. 17. 08:53
1 2
 11/14 Jolika Gallasz válasza:

Minden hozzászólóval majdnem egyetértek! Nekem 18 cicám van jelenleg - fajtatiszták és házi befogadottak is. n

Nem az számit, hogy milyen pedigrével rendelkezik ha nem akarod tenyészteni - a tenyésztő úgy is kiköti, hogy ivartalanitani kell , vagy csak úgy adja oda, nagyon drágán. Ha kedvencnek akarod megfelel egy keverék is - inkább félperzsa - de legjobb ha egyszerre kettő, mert nincs velük annyi gond. Egy házi cica is tud rengeteg szeretet adni , ha helyesen neveled őket.Egyébként most volt az ivarzási idejük, 63 nap mulva megszületnek.Úgy 10-12 hetes korukban érdemes elhozni őket, megfelelő időben IVARTALANITANI !

2016. febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. febr. 25. 22:53
 13/14 A kérdező kommentje:

Ja még annyit, hogy csak egy cicát szeretnék, mert tapasztalatom szerint sokkal emberbarátabbak lesznek így. Amúgy rutinos macskatartó vagyok, van némi tapasztalatom. A házi cicák is aranyosak, nekem is volt kettő is, de ők nagyon igényelték a mozgást, nem szerettek lakásban lenni, úgyhogy el kellett vinnem őket anyuékhoz, ahol kinti cicák lettek.

Eddig sziámim volt, de sajnos nem rég meghalt :(

Azért szeretnék fajta jellegűt, mert ők azért remélhetőleg nem annyira hiperaktívak, mint a házi cicák. Persze tudom, hogy erre nincs garancia :)

2016. febr. 25. 22:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt macskát veszel keress rá (pl. gyakorin), hogy kitől ne vedd. Minden második kérdés: most hoztam haza ilyen/olyan fajtájú macskámat, véres hasmenése van, hány, kiderült, hogy FIV-vel fertőzött, esetleg még férges is stb. mit tegyek?

Amit én tudok ajánlani, hogy NE a Vak-Bottyánból vegyél és ha lehet ne olyantól, aki jófogáson meg startaprón hirdet. Szerintem Te sem akarsz kifizetni egy olcsó macsekot, amire utána havonta költheted a kemény pénzeket a dokinál (már ha egyáltalán bevállalod, hogy ápolni fogod, mert ez lelkileg sem könnyű)


Nekem sajna kellett a rossz tapasztalat ahhoz, hogy rájöjjek a jófogásos/startaprós cicák mind betegek. A 30ezres macskákon mikor van haszon? Ha normális oltási programot, féregtelenítést, minőségi tápot kapnak a kicsik és a szülők? Nem, 30ezerből úgy van haszon, ha agyonfialtatnak egy nőstényt, a legolcsóbb fedeztetést kínáló egyeddel, vagy a saját alomból visszamaradt kandúrral pároztatva. Lehet, hogy nem hiszel nekem, én sem hittem el, hogy léteznek ilyen kegyetlen emberek. De megtapasztaltam és senkinek sem kívánom ezt!


Ha viszont azt mondod, hogy minek oltás, féregtelenítés, ivartalanítás és minőségi táp, akkor felejtsd el a macskát, ez az ingyencicusoknak is a minimum. Megérdemlik, hogy ne vérthányva, a fájdalomtól vergődve vigye el őket egy fertőzés. És megérdemlik, hogy ételt kapjanak ne pedig ízesített kukoricát (lásd agyonreklámozott whiskas és társai).

2017. márc. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!