Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek volt már abból...

Valakinek volt már abból gondja, hogy szaporítótól vett állatot?

Figyelt kérdés

A kutyám is, macskám is szaporítótól van, nem törzskönyves egyik sem. A cicám anyukája törzskönyves, az apukája nem, a kutyám egyik szülőjének sincs törzskönyve. Mégis meg vannak bennük a fajtára jellemző sajátosságok, egészségesek és gyönyörűek. Itt GYIK-en viszont sokszor látom, hogy nagyon ellene vannak ennek a dolognak, mert nem "minőségi" állatok, hátha betegek lesznek, stb. Van olyan, akinek ténylegesen van rossz tapasztalata?

Szeretnék egy sziámit, de nincs szükségem a törzskönyvre, makulátlan vérvonalra. Csak tetszik az a fajta, és szeretnék egy hasonlót.



2016. febr. 17. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ellenkezőleg.

A utcáról mentett macskáimnak kutya baja sem volt soha, de életünk egyetlen tk-s kutyája egy éve korára teljesen, műthetetlenül megvakult:(

A rossz tapasztalataim ellenére én is ellene vagyok a szaporítóknak, azért, mert sokan felelőtlenül pároztatnak, híján vannak a megfelelő szakértelemnek, és ami a legrosszabb, kizsigerelik az állataikat.

Szóval én elköteleztem magam az örökbefogadás mellett. Nem vagyok hajlandó szaporítótól sem venni meg tenyésztőtől sem.

(Kisebb állatokat, pl. kisebb madarak, rágcsálók esetében viszont tenyésztőtől veszek, ott úgy sincsenek szűrések, de egy igazi tenyésztő legalább a genetikát tudja, és ügyel az állatai vérvonalára, hogy legalább beltenyészet, véletlen vemhesülés stb. ne legyen).

Neked is ajánlom a fajtamentést vagy a menhelyeket a cicus esetében.

2016. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Szép egészséges kutyám van, amikor kicsi volt olyan volt, mint a fajta, most viszont már nem olyan. Nagyobb, másképp néz ki, még a fajtajellegű keveréket is nehezen lehet ráhúzni. Az anyja törzskönyves kutya volt, láttuk is a törzskönyvét, csak... az apa nem, akiről nem tudtunk semmit (csak amit elmondtak), azelőtt egy komondor keverék kölyköt akartak ránksózni, mint bichon havanese.

A szaporítós fajtakutyákról viszont... nagyon sok rossz dolgot hallani (a fajtakutyák egyébként is érzékenyebbek).

Megfogadtam, hogy innentől hanyagolom a szaporítós "zsákbakutyát", csak menhely, vagy tenyésztő...

2016. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy a szaporítótól vett állat beteg lesz, ahogy arra sincs garancia, hogy egészséges. A tenyésztőtől származó kölykök szülei viszont biztosan szűrve vannak a jellemző betegségekre.

Annyi a gond a szaporítókkal, hogy hozzáértés nélkül és sokszor borzalmas körülmények között elletik a kutyájukat/macskájukat, egyáltalán nem véve fihyelembe, hogy ezzel szenvedést okoznak nekik, csak arra törekednek, hogy jól megszedjék magukat, az állatot kizsákmányolva. Sokszor még annyit sem tesznek, hogy mielőtt új gazdihoz kerülnek a kicsik, be legyenek chipelve, oltva, féregtelenítve; minél hamarabb megszabadulnak a kölyköktől (pl. 6 hetesen, amikor minimum 8 hetes korig nem szabad elválasztani), csak hogy nekik minél kevesebb pénzbe kerüljön.

Ezért nem szabad az ilyen embereket támogatni, és tőlük vásárolni.

2016. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Hozzá tenném, én sem vagyok az állatok kizsákmányolásának híve, de abban nem látok kivetni valót, ha normális körülmények között egyszer-kétszer elleti valaki a cicáját. Olyan fajtáknál, mint a perzsa vagy a sziámi, nem kell attól tartani, hogy gazdi nélkül maradnak, könnyen eladhatóak, nem fognak az utcára kerülni. Ha ez normális körülmények között, nem ész nélkül történik, szerintem az teljesen rendben van.

Persze ha csak arra használ valaki egy állatot, hogy pénze legyen belőle, és nem törődik az egészségével, azt mélységesen elítélem. Hozzátenném, sok ilyen tenyésztő is van, nem csak szaporító.

De a fő problémát szerintem nem ez jelenti, sokkal inkább a "fogyó eszközként" tartott házi macskák, akiknek a kölykeiket már jóval nehezebb elhelyezni. Sajnos sok olyat ismerek, akinek van 4-5 macskája, és a nem kívánt kölykök a kukában végzik.

2016. febr. 17. 18:36
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem azzal sem feltétlenül van gond,ha valaki "szaporító", nem pedig tenyésztő. Mi tenyésztettünk régebben spánielt, boxert, a végén már tk nélkül, mert láttuk,hogy ha nem adjuk el kereskedőnek (amit nem szerettünk volna,mert amíg nála van,nem gondoskodik róluk rendesen, kis ketrecekbe vannak zárva egész nap, stb), akkor félő,hogy nem tudjuk eladni,mert úgy meg már drágálták,meg próbáltak alkudozni,hogy a tk-et tartsuk meg... Ettől még minőségi,világbajnok ősöktől származó kutyikat adtunk el. Később,mikor már tenyésztettünk,lett beagel kutyus,szerettünk volna,ha lesz egyszer kiskutyája, befedeztettük ugyanúgy beagel kannak,nem keveréket kapott,aki vett. Aki pedig arra hivatkozik,hogy mert beteg lehet...lehet a tk-s is beteg,csak ott van papír,hogy ingyen "kicserélik", ez annak jó,aki mondjuk nem hobbikutyát akar,hanem tenyészteni. Ja, és még ha fajtára jellemző betegséget kell kezelni,ami elvileg a szülőknél szűrve van,és biztosítanak,hogy nem lesz ilyen baja, akkor a kezelési költségeket elvileg át kell vállalnia a tenyésztőnek. Viszont van pl. egy szaporítótól macskám,mert egyszerűen megtetszett, elmentünk,megvettük,jó körülmények között colt tartva, semmi baja sincs. Aztán vettünk mellé ugyanabból a fajtából párt hivatalos tenyésztőtől, hát ne tudd meg, mi volt ott. Szegény macskák egymás hegyén-hátán, egy 15-16 nm-es szobában kb 30 macska volt, szegényt úgy sajnáltuk,hogy ilyen körülmények között élt. Olyan büdös volt,mint a kórság, fürdettük,de úgy is kb 3 hétig bűzlött. Szóval hobbi szaporító és tenyésztő között is lehet óriási különbség, ez a második macskás hely szerintem inkább volt hivatalos szaporító,mint tenyésztő. Szóval nekem mindkettőről van pozitív és negatív tapasztalatom is.
2016. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
* Később,mikor már NEM tenyésztettünk
2016. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Abba belegondoltatok már, hogy mit csinálnak a szaporítók az el nem adott kölykökkel? Megsúgom, nem tartják meg. Amikor olvastok olyan cikket, hogy kukába kidobott, széttrancsírozott, éhen halt stb. kutya/macskatetemeket találtak... akkor azok AZOK a kölykök. De ha ez nektek nem gond... akkor nem tudom, mi igen.
2016. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
utolsó,kérlek ne általánosíts, nem mind csinálja ezt,ja meg mondjuk én nem a nagyipari szaporítóról beszéltem,hanem a hobbi szaporítóról,aki nem abból akarja előteremteni az éves megélhetését
2016. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

pont hogy az agyon tenyészett 6-8 pedigrés ilyen olyan tiptop törzskönyvezett szarrá szaporított szülőktől származó kutyák meg macskák a legkényesebbek, és a legrosszabb természetűek.

elég csak megnézni ezeket a kis szutyok zsebkutyákat, a kutyaharapások 70-80%-át azok okozzák, mert egy kis agresszív vakarcsok lettek a túltenyésztéstől.

ismerősöm 90 ezer forintos macskája EGYSZER kiszökött szilveszterkor az udvarra -5 fokba 10 percre, és "megfázásban" megdöglött két nap múlva xd

vágjátok...megfázott a macska :D

az én talált cicám meg ki be rohangál egész nap a meleg házból a hideg udvarra, és 3 éve semmi baja nincs, érdekes...

2016. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%

ja amúgy nekem volt sziámi cicám, de soha többet nem kéne mert nagyon egresszív vad természetű.

azt felejtsd el, hogy bújni fog meg hagyja magát simogatni, egy darabig aztán gondol egyet és szétkarmol meg megharap.

egy igazi vadmacska fajta, anno voltak kiskacsáink, 2-3 hetesek, a sziámi mindet kinyírta, plusz 6 darab egész pici ökölnyi méretű kisnyulat is megfojtott, de enni egyet sem evett meg.

aztán végül el lett altatva, mert a 3 éves szomszéd kisgyereket szarrá karmolta, majdnem rendőrségi ügy is lett belőle.

persze nem evidens hogy minden sziámi ilyen, de azért nagy részük elég vad természetű.

2016. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!