Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt valakinek ilyen a macskáj...

Volt valakinek ilyen a macskájával? Mit tegyek? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos cicám. Nappal kint van, éjszaka bent alszik. Sokat eszik, ennek ellenére elég sovány, gyanakodtunk, hogy férges. Adtunk neki féreghajtót, hát jól sejtettük, egész éjjel hányt. 3x is. 6 gilisztát hányt ki szegényem. Plussz kakilt is sokat, abban is volt, tehát kihajtotta belőle rendesen. Kérdésem az lenne, hogy ez normális, hogy hányt is?! Azt hittem csak a székletével fognak kijönni a giliszták. Este evett egy kicsi tápot, éjjel ugye kijött belőle minden. Most dél van, de még nem evett ma semmit. Kínáltam száraztáppal, májas kenyérrel, szalámival, ezeket mindig megeszi, most meg se szagolja. Fekszik egész nap, lehet valami baja? Aggódjak? Esetleg szóljak a dokinak? Vagy csak megviselte az éjszaka és most álmos, stb.? Dorombol, a kedve jó, bújik hozzám, de játszani se játszik, csak fekszik, alszik. Az első lábait behúzza a hasa alá, ezt azért csinálhatja, mert fáj neki? Mivel kínáljam, amit talán megenne? És még egy kérdés, én elkaphattam tőle a férgességet? Egész nap simogatom, nyalogatja a kezem, de ha eszek mindig kezetmosok. Ha esetleg elkaptam, mik a tünetei? Köszönöm szépen előre is!

2016. febr. 12. 12:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Rendszeresen, háromhavonta kéne kapnia a féreghajtót. Amikor már hányja is a férgeket, az elég durva férgességre utal, dokinak is látnia kéne, ő majd megmondja, hogyan folytasd a kezelést.

Az meg nem valószínű, hogy te elkapod tőle a férgeket.

2016. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elpusztult sok féreg akár mérgezést is okozhatott, azért van rosszul. Jön a hétvége. Ma, vagy holnap, ha van rendelés, meg kellene mutatni egy orvosnak. Neked pedig a háziorvostól kérni egy féreghajtásra gyógyszert. Ha nem is kaptad el a cicától, nem árt az ilyesmi elővigyázatból.
2016. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1 hónappal ezelőtt kapott féreghajtót.... 8 hónap alatt 3x kapott. És mégis.. :(
2016. febr. 12. 12:45
 4/23 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet túl kellemes, pláne a gazdái hibájából így szenvedni, ne piszkáld. Ha annyit hányt, lehet attól van rosszul. És nem csak evés előtt kell kezet mosni, hanem macskázás után MINDIG! És nincs igaza az első hozzászólónak, mivel nagyon könnyen elkaphattad te is, sőt mondok jobbat, lehet a te székletedben meg sem jelennek a férgek, mégis benned vannak, úgyhogy a helyedben kérnék a háziorvostól Vermoxot. Ha elmondod, milyen férges volt a macska, adni fog. Ja, és 2 hét múlva ismételni kell a féreghajtót, de ha még akkor is sok féreg van benne, még arra rá 2 hét múlva is! És ne nagyon taperászd, mert nagyon könnyű elkapni, a testvérem többször is elkapta a macskájától, pedig ő jobban figyel a higiéniára, mint te...
2016. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezt a mérgezést hülyeségnek tartom, már ne is haragudj. Egyébként én ettem egy csomó fokhagymát, köztudott, a legjobb féreghajtó. Biztos nem szednék külön gyógyszert rá.
2016. febr. 12. 12:48
 6/23 anonim ***** válasza:
Mindig visszafertőződik valahonnan... udvar, ház, akárhonnan. Takarítsatok többet, a padlót is lehetőleg forró (mivel a hő öli meg a férgeket és petéit), és erős vegyszeres vízzel takarítsátok fel.
2016. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Akkor bízz csak a fokhagymában, majd ha te is férgeket hánysz, ne csodálkozz. :)
2016. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó: A gazdája hibájából?? Ezt mégis milyen alapon feltételezed, hm? Rendszeresen kapta a féreghajtót, oltásokat, mindent, eléggé felelősségteljes gazdik vagyunk. És azt honnan veszed, hogy én mennyire figyelek a higiéniára? Képzeld el, macskázás után is kezet mosok.. Kioktatáshoz értesz.
2016. febr. 12. 12:51
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Első vagyok. Nekem is volt féreg a macskámban (féreghajtás mellett), rendszeresen simogatom, puszilgatom (úr isten...) mégse hányok férgeket. Azért túlreagálni se kell a dolgokat.
2016. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%

Az egész családon féregirtást kell csinálni!

(Ha lehetne én irtanám a parlamentben is!)

Sajnos a giliszták mennek tovább emberre kutyára, macskára. Az irtást meg kell később ismételni mert újabb generáció kel ki! De ezt az orvos elmondja! Nem csodálom hogy a cica lehangolt, mert azért a hányás eléggé megterhelő!

2016. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!