Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskamentés - jó ötlet lenne...

Macskamentés - jó ötlet lenne ez így?

Figyelt kérdés

Lakótelepen élek, és van itt egy kóbor kandúrka, már 3 éve.

Csak én és egy szomszédnéni szeretgetjük, tőlem enni is kap. Sajnos mindenki más már mérgezné, leütné, mert annyira nagy vadállat... Nekünk bújik, dorombol, nagyon szeretetéhes cica.

Szerettem volna neki tavaly gazdit, de nem hagyta magát megfogni. Kis idő után újra velem kelt-járt, csak akkor megrémült, hogy mit akarok vele.

Holnap elköltözöm innen. Nagyon féltem itt hagyni, mert bántani fogják. Kertes házba megyek, és arra gondoltam, hogy elvinném, ha hagyja magát megfogni. Minden állatorvosi költséget állnék neki.

Nem csináltam még ilyet, vajon jó ötlet átköltöztetni egy utca macskát 140 km-rel odébb?



2016. márc. 5. 15:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*A szomszéd néni nem tud vele foglalkozni, szegény már alig él így is. Mondta ő is hogy ha tudom, vigyem el.
2016. márc. 5. 15:49
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvinnéd, biztosan jobb dolga lenne, mint most. De eleinte szerintem tartsd majd a lakásban, és ha már megszokta a helyet, akkor engedd ki.
2016. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utaztatás, költöztetés sokkal jobb ötlet mint egy nyilvánvalóan ellenséges környéken hagyni.
2016. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem hozhatom be magamhoz, csak a ház mellék épületébe tudnám letenni, amíg megszokja ott. Így gondoltam, aztán majd kieresztem, csak azt nem tudom, hogy ijedtében örökre világgá menne, vagy visszatalálna.
2016. márc. 5. 15:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tanyáról költöztettem be falura a macskáimat. Egy hét volt amíg bent tartottam magam mellett őket, hogy szokják a helyi zajokat, utána semmi probléma nem volt velük.
2016. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy állatorvost, biztosan tudna segíteni infóval ebben.
2016. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd magaddal és 1-2 hétig tartsd zárt helyen. Mivel gazdátlan, nem vsz. hogy elszökne, mivel nincs kihez. Ha tőled kap ellátást, szeretet, ott fog maadni. De feltétlenül ivartalaníttasd, akkor nem fognak vele verekedni az új helyen az ott lakó kandúrok.
2016. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha bevihetnéd a házba arra a két hétre, amíg megszokja az új környezetet, de valószínű így is meg fog szokni, csak vigyázz, amikor bemész hozzá, nehogy kiszökjön.
2016. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó helyen van már a cicus :)
2016. márc. 9. 18:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Sikerült magaddal vinni? Remélem jól érzi magát nálatok :)
2016. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!