Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lányomtól el kellene tiltani...

A lányomtól el kellene tiltani a macskáit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ősszel befogadott két kismacskát, mivel nem sikerült gazdit találnia, megtartotta. Nálunk van két kutya (pulikeverék), akik kint és bent is vannak. A párom nem akarja, hogy a cicák a lakásban legyenek, ezét csak a lányom szobájába mehetnek. Éjjel pedig a kinti raktárhelyiségben alszanak bezárva. Sokszor kivitte őket a kertbe levegőzni, játszani.

Mivel nagyon forgalmas helyen lakunk, ha kiszaladnak az országútra, azonnal elüti őket a kocsi,mint ahogy már jó párat láttam. A lányom egyébként fodrász, 24 éves. Most kitalálta, hogy a kert egy részébe építtet egy kennelt, amiből nem tudnak kimászni,hogy a macskák levegőn is legyenek, napfény is érje őket. És félig fedett is legyen. Ez összesen így nagyon drága és erre akarja költeni a pénzét. De ez kinek jó? Bezárva 16 négyzetméteren. Persze emellett továbbra is bevinné a szobájába őket és este a raktárhelyiségben aludnának mint eddig. Ez egy abszurd ötlet, de hajthatatlan. Hogyan beszéljem le? Inkább keressen jó gazdákat a cicáknak. Igazam van?


2016. márc. 14. 11:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
97%

A cím alapján az ugrott be, hogy egy szőrallergiás kiskamaszról lesz szó:S

Ahogy a korábbi válaszoló mondta, itt csak az lehet a kérdés, hogy a kertnek mik a jelenlegi funkciói. Ezen kívül az, hogy a lányod meddig akar veletek élni (de ha ennyire gyerekként bántok vele, nem lepődnék meg, ha nem sokig). Ha azonban hosszabb távra tervez, a kompromisszum jegyében akkor is illene "feláldozni" a kert egy darabját, ha titeket zavar, mert a lányod otthona is, és az, hogy a lakásban ennyire korlátozva van az állattartása, az ő részéről már kompromisszum.

Felnőtt nő, dolgozik, önálló, arra költi a pénzét, amire akarja. (Amúgy ha tini lenne, aki a zsebpénzét akarná ilyesmire költeni, akkor sem lenne szabad beleszólni.)

2016. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sincs sok közöd ahhoz, hogy egy felnőtt ember mit csinál. Nem kioktatni akarlak, mert annyi idős vagyok, mint a lányod, de egy 24 éves embernek nem nagyon lehet megtiltani semmit, nem gyerek, maximum veszekedések lesznek és csak a kettőtök kapcsolatát fogod elrontani ezzel. Biztos kiakadnék, ha anyukám beleszólna ilyen dolgokba.

Azt nem értem egyébként, hogy miért nem lehetnek szobacicák? Szerintem az ilyen kint is-bent is dolgokkal csak a baj van, tapasztalat, mert kinn elkaphat bolhát, bármit, amit utána bevisz a lakásba...

2016. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%
A lányod 24 éves, FELNŐTT EMBER!!!! Nem tilthatsz el tőle semmit. Pláne, ha az ő pénzéből megy a dolog. Az mondjuk tény, hogy a macska nem ketrecbe való.
2016. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
95%
Nézd kérdező, ha a ház a Tiéd és a párodé, akkor a döntés a Te kezedben van. Nem hinném, hog le kellene beszélni erről, eltiltani meg no pláne abszurd gondolat egy huszonévest bármitől is. Mivel ez az Ő otthona is, de a Ti tulajdonotok, így akkor döntsétek el, hogy engeditek-e neki, avagy sem, hiszen nem rendezkedhet kénye-kedvére az akaratotok ellenében, az egyértelmű. Bár ha a párod a lakásban sem tolerálja, akkor lehet ez sem lesz fogára való. Bárhogy is határoztok, avval kalkulálj, hogy ha nem engedsz teret az elképzeléseinek és nem támogatsz egy amúgy nagyon szimpatikus, felelős magatartást, akkor lehetséges, hogy mihamarabb továbbáll. Örülnél neki? Ha a válasz nem, akkor üljetek le hárman, beszéljétek át és kívánom találjatok olyan kompromisszumos megoldást, ami mindannyiótoknak megfelel.
2016. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
1%

Nekem az jött le, hogy a ház az apáé, és a lány csak nála lakik, tehát az apa a tulajdonos. A tulajdonos dönt arról, hogy a saját házában milyen állatot (vagy embert) tűr meg.



A macskák egész életüket bezárva élik?

Ráadásul nappal egy ketrecbe zárva, fogságban, mint egy rab?

Elborzadva olvastam a sorokat és a helyeslő kommenteket.


Ennyire kiveszett az állattokkal való együttérzés az emberekből?

2016. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
73%

Kedves szülő lehetsz...

Ő akarja őket. És igaza van. Vagyis neked NINCS IGAZAD.

Ez mindig így van, hogy lebeszéled mindenről? Nincs szabad akarata?

Vigyázz. Nehogy elköltözzön.

2016. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
91%

Olyan szempontból igazad van, hogy a ház a tiétek, de 24 éves lányról van szó.

Azt gondolom, ha a szobájában tartja a macskákat, az ő dolga. A párod ennek nem örül, ő pedig megpróbál kompromisszumot találni (ha jól értem).

Mint háztulajdonosok legtilhatjátok, de mint ember, vagy mint szülő nincs rá jogotok. Maximum elköltözik. Nagyon erre hajt mindkettőtök.

2016. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt nem is értem, amikor valaki a tulajdonjoggal jön. Itt egy családról van szó, nem az albérlő tart macskákat...


Az én lányom már rég rég elköltözött itthonról, de ez a ház, ami történetesen az enyém, most is az ő otthona. És bármikor úgy hozná a sors ide mindig HAZAjöhet, gyerekestől, kutyástól, macskástól.


Nincs igazad kérdező. A lányod nyilván szereti a cicáit, és próbál élhető helyzetet teremteni nekik. És mindenkinek. A saját pénzéből.


Te mit szólnál hozzá, ha a te kutyáidat akarnák eltiltani tőled? Ha valaki azt mondaná, hogy a kutyáknak keressetek jó gazdákat. Na ugye?

2016. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
84%
Miért pofazol bele a felnőtt gyereked életébe? Ilyen pitiáner ügyben? Drága? Az ő pénze. Oruljel, hogy nem drogra költi, hanem allattartasra. Később meg majd a "család" temakorben találkozunk veled vagy a lanyoddal, mint problémas anya-lanya kapcsolattal, és te csodálkozni fogsz, meg nagy mártír leszel. Kioktato válaszok? Azt hiszed csak neked lehet igazad? Bologato kutyás válaszokat vártál? Én magam is ilyen kinti kennelt akarok majd csinálni a macskamnak.
2016. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

"A macskák egész életüket bezárva élik?

Ráadásul nappal egy ketrecbe zárva, fogságban, mint egy rab?

Elborzadva olvastam a sorokat és a helyeslő kommenteket.

"


Mondj más alternatívát. Jobb nekik kivasalva, vagy kidobva a vadonba ezek szerint? Esetleg mindig továbbpasszolva amikor megunják öket?

2016. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!