Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lányomtól el kellene tiltani...

A lányomtól el kellene tiltani a macskáit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ősszel befogadott két kismacskát, mivel nem sikerült gazdit találnia, megtartotta. Nálunk van két kutya (pulikeverék), akik kint és bent is vannak. A párom nem akarja, hogy a cicák a lakásban legyenek, ezét csak a lányom szobájába mehetnek. Éjjel pedig a kinti raktárhelyiségben alszanak bezárva. Sokszor kivitte őket a kertbe levegőzni, játszani.

Mivel nagyon forgalmas helyen lakunk, ha kiszaladnak az országútra, azonnal elüti őket a kocsi,mint ahogy már jó párat láttam. A lányom egyébként fodrász, 24 éves. Most kitalálta, hogy a kert egy részébe építtet egy kennelt, amiből nem tudnak kimászni,hogy a macskák levegőn is legyenek, napfény is érje őket. És félig fedett is legyen. Ez összesen így nagyon drága és erre akarja költeni a pénzét. De ez kinek jó? Bezárva 16 négyzetméteren. Persze emellett továbbra is bevinné a szobájába őket és este a raktárhelyiségben aludnának mint eddig. Ez egy abszurd ötlet, de hajthatatlan. Hogyan beszéljem le? Inkább keressen jó gazdákat a cicáknak. Igazam van?


2016. márc. 14. 11:17
1 2 3 4
 21/31 Vicuska87 ***** válasza:
95%

Szerintem jobban jarna a lanyod ha elkoltozne toletek...sosem szerettem volna ilyen szuloket...

24 eves sajat kersettel arra kolti amire akarja...

Szerintem a leheto legjobb dologra kolti...

2016. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
1%
Gondolom,hogy nincs odahaza egész nap. Amikor elmegy,véletlenül nyitva marad a ketrec....
2016. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez egy jó ötlet, ha van helyetek a kertben, ne akadályozd meg, nézd, ez is milyen jópofa:

[link]

vagy:

[link]

vagy:

[link]


Végül is az ő pénze, és ha ez a hobbija, szereti a cicákat, miért ne tegye. Senkinek nem árt vele.

2016. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
9%

"Mondj más alternatívát."

Szabadon kell élniük.


"Jobb nekik kivasalva, vagy kidobva a vadonba ezek szerint?"

Ennyire hülyének nézed a macskákat, hogy ne tudnának magukra vigyázni?


Elmondom mi az IDEÁLIS.

Nagyszüleimnél falun úgy tartják a macskát, hogy EGÉSZ NAP a szabadban van, oda megy, ahová akar, ha úgy tartja kedvük, pl. rossz idő van, bemehet a fűtött műhelybe, ahol kaja és kényelmes fekhely várja őket.


Szabad az élete és boldog.


És NEM FOGOLY!


Ja, és még egyiket sem ütötte el soha autó, sőt, repülő se zuhant rá és még az ufók se vitték el.

2016. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindegy viszont, mennyire forgalmas a környék...hogy a közelben állandóan mennek-e az autók, vagy naponta kettő megy arra...
2016. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
95%

24-es: távol álljon tőlem, hogy a macskák bezárása mellett érveljek, de ahogy te is megjegyzed, a nagymamád FALUN tart IDEÁLISAN macskát.

Messzemenően egyetértek veled abban, hogy a kinti-benti macskának a legjobb az élete (tehát a nagymamád rendszerén felül esténként beengedik egy kis simire, ha igényli).

DE! Azt hajtogatni, hogy a macskákra nem leselkedik számos veszély a szabadban (városi / kertvárosi környezetben mindenképp) egyszerűen struccpolitika.

Ami a mi / illetve a rokonságban tartott macskákkal történt:

- olyan, halálos kimenetelű fertőző betegség, ami ellen nincs védőoltás

- gázolás

- lopás:(

- bezárás más telkén ritkán használt építménybe (ezt szerencsére éppenséggel túlélte, de nagyon rossz állapotban jött haza)

- szomszéd meglőtte légpuskával amikor épp a MI kertünkben bóklászott (!)

Egyik sem élt 3 évnél tovább, pedig kertvárosról beszélünk, nem túl jelentős forgalommal.

Jó, ezek között van olyan, ami inkább pech volt, és nem nagy a megismétlődésének a valószínűsége (szerencsére), de van olyan több is, ami bármikor megeshet, és nem lehet ellene védekezni.

Ezért (bár nem alapvetően nem tartjuk jó megoldásnak), mi is átálltunk a benti tartásra. Jó vagy nem jó, a mostani macskáink már öt évesek, ami bár ugye egy macskánál egyáltalán nem számít soknak, így is jóval meghaladja a kinti macskáink átlag életkorát.


A kérdezőnek: "eltiltani" a felnőtt macskáitól a lányodat nyilván nem lehet, és még ha lehetne is, morálisan sem lehetne védhető. Felnőtt nő, de ha gyerek lenne is, a spórolt pénzének az elköltésébe nem etikus beleszólni. Az, hogy feláldozzátok-e erre a célra a kert egy bizonyos részét, már családi döntés kell, hogy legyen, de mivel a lányod is családtag, akinek lehetnek bizonyos igényei, igazán megtehetnétek ennyit a kedvéért.

2016. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%
Nincs igazad. Ne csak a párodnak próbálj megfelelni. Ne légy elfogult! A kutya bent lehet, de a macska nem. A mi cicáink együtt alszanak a kutyánkkal, és nincs belőle probléma. De nincs is a házban ilyen rosszindulatú férfi, mint a párod.
2016. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
90%

24: 26-os leírt mindent, én sem tudok többet hozzátenni. Régen nem voltam macskabarát, kaptunk egyet, megszerettem, és pont azért lett benti, mert túl sok a veszély.

Az a bajod hogy túl idealista vagy, igazad van hogy a macska jobban érzi kint magát. De a következő pontok is megfontolandók:

1. Ezek nem vad macskák.

2. Nem költözhet mindenki falura, főleg csóró országban.

3. Így is tele vannak a menhelyek, és faluhelyen még mindig túlszaporulat van, szerinted mi lenne, ha minden városi megválna a macskától, vagy az összeset falura kivágnák? Vagy éljen a természetes kiválasztódás, és hagyjuk hadd hulljanak?


Egyébként az elveid alapján a gyerekeket is rabságban tartjuk, őket sem engedjük az utcán flangálni. Pedig ők emberek. Miért nem engedjük au úton szaladgálni őket? Hol az emberi jogok? Vagy a gyerekek butábbak lennének mint az állatok?

2016. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon aranyos, hogy erre költi a pénzét és a cicákkal foglalkozik, vagy esetleg jobb lenne, ha cigire, piára, partidrogra költene és sose lenne otthon mert mindig más pasinál ébredne? Na ugye, nem is olyan rossz dolog a cica kennel, igaz? Amúgymeg 24 éves az isten szerelmére, hagyd őt békén, vagy végignézheted ahogy lelép macskástól, kennelestől.
2016. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább segíteni kéne a lányodnak.

Szereti a cicusokat, jó helyet akar nekik, hogy ne legyenek útban nektek.


Nem hagynám én sem kint őket. Veszélyes.

2016. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!