Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat megtaníthatom...

Ibi9669 kérdése:

A macskámat megtaníthatom arra, hogy ne menjen kutyák közelébe?

Figyelt kérdés
Benti cicám van,de minden nap kijövünk egy-két órára játszani a házunk elé a fűbe. Olyankor nagyon jól elvan,labdázik,plüssözik és fára mászik,de ma idejött egy idegen cica és az enyém megijedt tőle és Elment két háznyira tőlünk. Közben engem nézett,de majdnem bement egy olyan házba ahol van kutya. Eléggé Megijedtem. Szokott lenni hogy én bemegyek amíg ő kint van,de soha nem megy el a ház elől. Félek hogy egyszer bemászik egy kuytás házhoz és szétszedik a kutyák.

2016. márc. 20. 08:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,hogy okos nagyon. Tudja hogy mi az hogy Gyere ide,gurítsd ide a labdát és még egy két dolgot
2016. márc. 20. 09:00
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Mi is megpróbáltuk távoltartani a kutyáinkat a macskáinktól ( van egy roti, egy beagle, és két házi cica) még kerítést is építettünk de simán átmásztak rajta pedig speckón csináltuk meg... Mostmár együtt vannak, bár a roti kergeti őket de csak mert játszani akar velük, a beaglevel pedig nagyon jól elvannak...Tehát szerintem nem minden kutya próbálja kinyírni a macskádt, fajtafüggő. Egyebkent ritka okos cicád van :))

Lehet hogy van esélyed megtanítani :))

2016. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a macskád a másik macskától megijed és elszalad két házzal arrébb,akkor gondolod,hogy a kutyától nem fél? Ez ösztön. Valószínűleg a kutya épp nem volt a látóterébe,ezért indult meg arrafelé. De ez a benti cicát kiviszem pár órára aranyos ötlet, de neki nincsenek meg azok a tapasztalatai,mint egy kintiek,simán megijedhet bármikor,kiszalad az útra és már el is ütötte az autó. Én biztos csak hámmal vinném ki, felügyelettel, akkor viszont nem tud fára mászni. De ez a te döntésed.
2016. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) igen nekünk is van kutyánk. Egy bolognese aki bent van és két kinti kutyánk, egy beagle és egy kis keverék. Velük el van. Ha a benti kergeti akkor mondom,hogy pofozd meg a kutyát és már is ad neki egy két pofont,de ezt csak akkor meri ha a kezemben tartom. Szerintem bármire meglehet őket tanítani csak bizalom kell hozzá és jó sok türelem. Az aggaszt még és ezt szerintem én rontottam el,hogy bármi baja van egyből felveszem és mivel a mi kutyáinktól nem fél így veszélyhelyzetben is lehet nem csinálna semmit mert azt hinné megyek és megmentem. Tényleg akármit csinál akárhova mászik mindig rám néz,hogy ott vagyok-e és általában mondok hogy ügyes vagy stb és lehet pont emiatt kerül majd egyszer olyan helyzetbe. Sajnos kiskoromban a szomszéd(már nem laknak itt) két husky-ja közül az egyik elég szépen széttépte a macskám. Reggel mikor mentem ki,hogy cicázok egyszer csak megláttam a szomszédban a fejét és azzal játszottak. Nem tudnám újra elviselni főleg,hogy bármilyen gonoszan hangzik ezt a cicát sokkal jobban szeretem,mert mindig itt van ha haza érek és annyira hozzám nőtt.
2016. márc. 20. 09:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerencsére itt nem járnak autók csak ha valaki elmegy itthonról de akkor lapul a fűben. Amúgy van hámja és szoktam vinni sétálni a boltba. Már egész pici kora óta megtanulta hogy kell sétálni,de mindig megkapom hogy a macska nem kutya emiatt egy picit tartózkodom tőle.
2016. márc. 20. 09:32
 6/7 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Na sikerült megtanítani? Vagy lett valami változás? :))
2016. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaaaj bocsi #2-es :D
2016. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!