Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy mutassam meg a macskának...

Hogy mutassam meg a macskának hogy én vagyok a főnök?

Figyelt kérdés

Szóval. Gyűlölöm a macskákat. Én próbálok türelmesen hozzá állni a dolgokhoz, de lassan már ott tartok hogy összeverem. Elegem van belőle. Eleinte még nem volt ennyire pofátlan, próbáltam nem csak negatívan erősítést adni, ha jó volt szépen beszéltem hozzá, lágy hangon, próbáltam vele játszani, simogattam keféltem, de néha egyszerűen hülye és direkt idegesít. Egész konkrétan annyira sz**rik rá hogy mekkora gondban van, hogy amikor még a nyakát fogom, vagy kicsit rácsapok a fejére, akkor sem takarodna el hanem támad és direkt csinálja ugyanazt. Nem kell védeni a macskát mert nem vagyok rá kíváncsi, egy idióta, nincs mit szépíteni. Már ilyen volt mikor megjöttem. Az ilyennek mint nekem, nem kell macska. Így van! Csak hát albérlet. Szóval ... várom a tanácsokat.


Egy másik kérdés. Mitől hullik ilyen undorító módon a szőre?


2016. ápr. 15. 12:43
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ha van Budapesti akinek kedve van hozzá, bármikor viheti ingyen, minden cuccal. Az a baj hogy nem reagál a nemre és ennyi. Látom rajta hogy észreveszi és leesik neki hogy nem szabadna, de ha nem nézek oda 1 percre már csinálja is. :/ Az a baj mondom hogy ezt még a legelső gazdája nagyon elcseszte, most meg már nem kiscica hogy meglehessen nevelni.
2016. ápr. 15. 13:39
 22/31 anonim ***** válasza:
De a macskákat alapból nemigazán lehet nevelni...
2016. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Ha baszakszik velem, akkor miért ne szeretném? Mondtam már nem vagyok kíváncsi a nagy macska mániákusokra. Ha valahol nem látnának szívesen, akkor nem járkálnék oda folyton keresni a bajt (Válaszom hogy mit csinálnék ha bántanának). Nem értem hogy neki ez miért jó. Nyilván ha nem csinálná direkt azt amit nem szabad, ami hidd el nem sok dolog, egy megveszekedett rossz szavam nem lenne erre a szerencsétlenre. Egyébként ilyen értelemben, ha te is ilyen kis érzékeny vagy, nem úgy gyűlölöm és amikor nem csinál semmi rosszat, akkor sem úgy dicsérem meg, hogy na végre te barom meg is értesz valamit. Mondtam hogy szeretem az állatokat, nekem is volt, nem voltak ilyen rosszak egyik se.
2016. ápr. 15. 13:42
 24/31 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, nem hinnem, hogy barkinek is kellene, es amugy is igy mar hirdetes... :)


Mint irtam, nem egyszeruen csak "nem"-ezni kell, hanem hasznalni a "mindig mukodo" spricelest.


Mert igy kovetkezetesen "kellemetlen" ingerrel reagalsz a rossz dolgara, es nem "ellensegessel", mert egy felnott "utcai" macska olyankor visszatamad, hogy megorizze a poziciojat.


Summa summarum, ha igaz, amit irsz, akkor tenyleg a legjobb, ha a megsajnalos alberlettarsad keres megoldast, mert azzal, hogy bezarja negy fal koze, es aztan nem foglalkozik vele, nem tett jobbat, mintha sajnalat nelkul otthagyta volna, ahol volt.

2016. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Megpróbálom!
2016. ápr. 15. 14:03
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam irni mert a szivem szakad meg macskatulajdonoskent attol amit irtal, de a cica erdekeben megteszem.

tobb mint 30 eve vannak kulonfele termeszetu macskaim tapasztalatbol beszelek.

Nehany alaptanacs.

probald meg mostantol a rutint bevezetni nala es a pozitiv hozzaallast. a te szobadba nem mehet be, akkor vagy csukd be az ajtot, ha latod hogy keszul bemenni akkor nyugodtan fogd meg NE DURVAN! tedd ki onnet es hatarozottan mondd neki "nem szabad". Probald meg te a rendszeres idoben etetni hogy teged tarsitson az etellel valamivel amit szeret. Neha probalj jatszani vele ne a kezeddel hanem mondjuk egy botra kotott madzaggal, ezt szoktak elvezni. ha hazajossz valahonnet adj neki egy jutalom falatot es mond neki hogy "jo cica vagy" vagy valami hasonlot. A fejere ne uss mert ez naluk verekedes megkezdeset jelenti. a tiltas legegyszerubb modja ha megfogod es kirakod mondjuk a masik szobaba vagy ha van egy doboza akkor abba. Ha kovetkezetes leszel vele par honap alatt megszelidul es joba lesztek. Amikor latod hogy a cica ingerult nbe simogasd egyszeruen ignorald hagyd hogy mondjuk bemenjen az agy vagy fotel ala es hagyd beken.

Ha van kerdesed irj privit. Ha ingerult vagy rossz a kedved hagyd beken mert azonnal megerzik a negative energiat. vannak jatekai? nehany olcso kis labda vagy aprosag is le tudja foglalni. amit roppantul szeretnek az a kartondoboz, beleulnek es elkezdik ragni, orakig elvan vele. utana osszesoprod a papirdarab0kat es kesz. imadjak es elfoglaljak magukat vele.

2016. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

26 os vagyok.

ciposdoboz is nagyon jo erre a celra.

2016. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
ugasd meg és néha harapd meg
2016. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
92%
Egy macska nem "ba*szakszik" és hasonlók. Egyszerűen te vagy olyan hülye, hogy nem vagy alkalmas az együttélésre vele. Keress másik albérletet.
2016. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Akartam írni, de a 26-27. válaszban benne van a lényeg.

És igen, a doboz tényleg nagyon hatásos dolog.

viszont: nem külön szobád van? Nem lehetne, hogy becsukod az ajtót, és kész? Ha meg beslisszan a macska, mikor kinyitod, szépen kikergeted..nem úgy hogy belerúgsz meg ilyenek, hanem kiteszed.Bár nem hiszem, hogy nagyon beslisszanna, a macskák is megtanulják egy idő után, hol a helyük, bár a főnökök továbbra is ők maradnak.Ezt az alatt értem, ha be van csukva az ajtód, egy idő után nem fog odamenni,de lehet, hogy az elején kaparni fogja az ajtót, hogy be akar menni.

És tényleg az lenne a legjobb, ha megpróbálnátok szerető(!!) gazdit találni a jószágnak.

A szőrgondok pedig egyrészt a rossz táplálástól van, másrészt pedig a tavaszi vedléstől is. De ha mindig hullik neki, akkor a kaja a ludas. Vagy betegség is lehet a háttérben.

2016. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!