Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát lakásba?

Milyen cicát lakásba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan cicafajtákat keresnék amik jól tűrik a lakásban tartást, és lehetőleg nem hullik a szőrük. Ha nagytestűek at külön jó pont. Tudom, hogy a ragdoll egy jó választás lenne, tetszenek is, csak érdekelne, hogy van e esetleg más lehetőség is. Más háziállat nincs, én pedig egész nap itthon vagyok, így társasága lenne. A segítséget előre is köszi :)

2016. máj. 2. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Sziámi.

Láttam, mit művelnek a gazdjukkal. Gyakorlatilag majdnem a számítógépes játékokat is nézik, a gazdi válláról, annyira társasági lények.

Boldoggá tudnál tenni egy sziámit. Ha meg már jót tehetsz, akkor tegyél jót :)

2016. máj. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Maine Coon, perzsa estleg. De menhelyi vegyes is jó lehet ugyanúgy, gyönyörűek vannak elrejtve itt-ott. :)
2016. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 macdln ***** válasza:

Maine Coon. Gyönyörű, nagytestű fajta.

(A szőrhullás nem fajtajelleg egy fajtánál sem.

Függ attól, hogy mit eszik a cica, +, hogy hogyan, mivel ápolod a szőrét.)

De vigyázz, mert rengeteg szaporító van!

Fontosak a negatív egészségügyi szűrések, az oltások, a féregtelenítések...

Jó tartási körülmények, törzskönyv, szerződés, egészségügyi garancia a kiscicákra....

Ja meg még egy nagyon fontos dolog! A tenyésztők 12 hetes kortól adják oda a bébit, amikor már átállt szilárd táplálékra, megfelelően szocializált, alomra, kaparófára van szoktatva. Míg egy szaporító jobb esetben is csak 8-10 hetes korában adja oda, amikor még a mamijával és tesóival lenne a helye. De van amelyik már 6 hetes koruk körül megszabadul tőlük, csak azért, hogy minél kevesebbet keljen rájuk költeni. :( Szóval vigyázz, hogy honnan veszed.

Ha ezeket már tudtad, akkor nem szóltam, ne haragudj. :)

De legalább mások is látják...

Én ismerek megbízható tenyésztőket (maine coont és ragdollt is), ha gondolod ajánlhatok néhányat. :)

2016. máj. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:

Minden macskanak hullik a szore, kiveve a Sphynx de az pedig mindenhol zsiros foltot hagy maga utan...

Ha a szorhullassal megbekeltel akkor lehet szo Ragdollrol, Maine coonrol, Brit, Sziberiai, Norveg erdei.

Az hogy mennyire emberkozpontu egy cica nagyreszt a tenyesztojetol fugg hogy mennyit foglalkozik vele...

2016. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, eddig mindegyik cicám menhelyi volt, és kinti-bentiként éltek, mert csalidiházban laktunk. Viszont nemrég kiköltöztünk külföldre, itt nincs kert, így mindenképp olyat akarok, aminek nem hiányzik nagyon a szabadság. :)

A szőrhullás meg, tudom hogy kinden cicának hullik valamennyire, azt is, hogy nagyban függ a táplálástól, szőre ápolásától stb, nem vagyok kezdő cicás, de pl tudtommal (ezt olvastam innen onnan) a norvégok nagyon is szőrhullatósak, míg a ragdolloknak nem nagyon hullik. Mivel szívesen engedném, hogy az ágyban aludjon, ezért fontos lenne, hogy ne hagyjon ott maga után egy fél macskányi szőrt :)

2016. júl. 8. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez esetben a szfinx tökéletes választás lenne :-). Szőrt hullatni biztos nem fog, azt olvasom, hogy nagyon-nagyon kedvesek és ragaszkodóak, és nem nagyon lehet kiengedni a szabadba, mert télen megfagy, nyáron meg leég. :-)
2016. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!