Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúrt mivel...

Ivartalanított kandúrt mivel etessem?

Figyelt kérdés
Most Royal van, de azt írják nem olyan jó. Húgyőre hajlamos a cica! Purina One esetleg? Olyan táp kellene, amiben van ilyen steril cicának való is. Köszönöm

2016. máj. 4. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én Josera Légert adok neki.
2016. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
De jó a Happy Cat Sterilised is,vagy Brit Care ivartalanított macskáknak való táp is.
2016. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minőségileg melyiket ajánlod inkább? Illetve árban ezek drágábbak a Royalnál? Az állatorvosnál ezt lehet kapni, de a Purinát is mondta, hogy jó. Én meg nem tudom, hogy mit nézzek rajta, melyik tápanyag fontos egy macskának, melyik nem.
2016. máj. 4. 20:13
 4/10 anonim ***** válasza:

A falatozoo.hu-tól szoktam rendelni,korrekt árak vannak,ingyenes szállítással.2kg 2700 forint a Joserából,a másik kettő is hasonló árban van.

Hasonló az összetétele a három tápnak.Magas fehérje tartalom,kicsi zsírtartalom.

2016. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a flatazor tápot ajánlom. 2 kg 4500 ft de én kizárólag hypoalergén tápokat adok a cicáimnak. Egy cicának nincs szüksége búzára meg cukorra.
2016. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Maxitabi ***** válasza:

A húgykő-hajlamosság azt jelenti, hogy volt már neki???

Eleget iszik??(házi itató kút- a csobogás miatt animálja az ivásra)

Amúgy én többnyire nedvestápot adnék neki!!(persze jó minőségűt, ami húsból van, vagy nyers húst-mert a macska mint ragadozó abból nyeri a vadonban is a folyadékot, nem isznak sokat.)Szóval a gabonatartalmú szárazat kerülném, és akkor nem is fog hízni sem... Hetente egy-kétszer pedig nyersen csirke-pulyka-marha-kacsa-liba stb (disznó nem!!) húst-abból úgyis kevés kell!!

Ajánlom az aldi shah konzervjét, ár-értékben nagyon jó!

Ja! És semmi spéci steril macska kaja! Felesleges! Inkább jó minőségű, gabonamentes! (acana, Taste of the wild, orijen, brit care, natural & delicious,wild cat, leonardo egyes fajtái stb. Nem olcsók,de kevesebb is kell belőle! Az én macskáim 6 éve esznek orijent/acanát, most épp leonardo kacsást, semmi gond nincs. (Mindkettő ivartalanított-egy csajszi meg egy kandúr, utóbbi ráadásul nagytestű fajta,vigyázok rá; minden nap kapnak nedvestápot vagy egy kevés nyershúst a száraz mellé-mert a kandúr szinte azt hajlandó csak enni!)

2016. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is orijen tápot adok a cicámnak és tényleg sokkal jobbak ezek a gabonamentesek meg szerintem egészségesebbek is.
2016. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Volt már neki. Vagyis valószínűleg az volt neki, mert nem tudott pisilni. Orvos nem látott, csak szilánkokat benne. Fontos, hogy steril tápot kapjon, mondta az orvos is. Sokat iszik, igen. Eddig nem sterilt kapott, lehet az volt a baj. Szóval váltottunk, egyenlőre RC van, aztán szeretnék valami jobb minőségűt is adni neki. Nedvestápot is kap.
2016. máj. 6. 19:28
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyers húsból milyen részét adjam neki? és mennyit?
2016. máj. 6. 19:30
 10/10 Maxitabi ***** válasza:

Legjobb a marhahús.. de mivel az aranyáron van, csirke, pulyka, kacsa - bármi, színhús bármely része + nyak, ujjpercnyi darabok- meglátod, mennyit eszik meg.Kevés kell nagyon belőle. Hogy megnyugodj, előtte lefagyaszthatod, 3 nap elég -az elpusztít minden gonosz dolgot belőle. Nagyon jó a belsőség is-bármi,de azt inkább csak ritkábban.

Azt olvastam, hogy c, d vitamin "túltengés", magas nátrium és kalcium ill magnéziumtartalom a tápban- elősegítik a húgykő kialakulását. Illetve, hogy a száraz táp a legrosszabb ilyenkor.. Jót tesz, ha van macskafű,amit rághat (rostok) és vizezni lehet a száraztápot is!

2016. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!