Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 éves ivartalanított kandúrt...

5 éves ivartalanított kandúrt vettem magamhoz, kóbor cica volt. Hogyan tudnám megtanítani neki, mit nem szabad?

Figyelt kérdés

2 hónapja van nálam. Mivel eleinte csak akkor jött fel a számítógép asztalra, mikor hívtam, így minden rendben is volt. Most viszont örökké feljön, rágja a zsinórokat, lelökdös mindent. Emiatt már ki is kell zárnom a szobából éjszakára, mert amit tud, lelök, és ugye nem minden tehető el valahová előle.

Most már napközben sem tudom beengedni, mert akkor is piszkál mindent, mikor látom.

A ráfújás, spriccelés nem segítettek. Az, hogy "Nem!" vagy "Nem szabad!" olyan, mintha meg se hallaná.

Hogyan tudnám tiltani, amit nem szabad?


2013. jún. 3. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát sajnos a macska nem kutya, nem lehet olyan könnyen letiltani dolgokról. Ha a spriccelés nem segít, akkor az a legokosabb, ha elérhetetlenné teszed neki ezeket a dolgokat. Én letakartam a vezetékeket, és mára már nem is foglalkoznak velük. Próbáld meg lekötni mással, játssz vele, csinálj neki játékokat, vegyél neki macskabútort... Ha lesznek érdekesebb dolgok, akkor azokkal fog foglalkozni.

De ha pl piszkál valamit amit nem kellene, és te lespricceled vízipisztollyal, akkor nem szalad el? Folytatja tovább?

2013. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja igen, a lényeget lehagytam, sajnos ott rontottad el, hogy felengedted az asztalra! Azzal csak összezavarod, ha egyszer felengeded, máskor meg nem. Ha valamit tiltani akarsz neki, akkor azt mindig tiltani kell! Nem szabad kivételt tenni, mert nem fogja megérteni, hogy amit tegnap még csinálhatott, azt ma miért nem.
2013. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!