Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan és mivel etessem a...

Természetes egészség kérdése:

Hogyan és mivel etessem a cicámat?

Figyelt kérdés

Idős cicám van és fáj a foga. Csak altatásban vagy bódításban tudnak bármit is kezdeni az orvosok a fogával, de mivel idős cica ez szóba sem jöhet.

Nagyon keveset eszik és fogyott. :(

Pár szemet nyel le egyben és 1-1darabot harap el.

A szaftos kajából többnyire csak a szaftot eszi.

Kétségbe vagyok esve!

Rengeteg száraz és szaftos eledelt kipróbáltunk.

Érdeklődik de alig eszik.

Segítsetek!!



2016. máj. 5. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szegényke! A cicának való tejet nem szereti? Vagy vannak a junior konzervek. Nem próbáltátok még?Mit mond az orvos? Nem lehet fájdalomcsillapítóval csökkenteni a fájdalmait?
2016. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A fájós fogát mégis el kellene távolítatni vagy ha lehet akkor betömni hogy ne szenvedjen. Még ha kockázatos is az altatás.

A cicának való tejet valószínű meg fogja inni.

2016. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A cicáknak való tejet még nem próbáltam, köszönöm az ötletet! :)

Viszont valami ételt kéne kitalálni, hogy mit egyen.

Baba szaftosból 1-2 falatot eszik, többnyire a szaftot lenyalogatja és ennyi.

Az orvos szerint altatásban ki kéne húzni a rossz fogat, viszont ezt nem merjük bevállalni.

Fájdalomcsillapítót pedig folyamatosan szed.

Csak ha hozzáér a fájós foghoz az étel akkor már nem akar enni. :'(

2016. máj. 5. 16:21
 4/19 anonim ***** válasza:
Próbálj beszerezni fecskendőt! Abból talán mélyebbre le tudod juttatni a kaját a szájába. Okos a cica, lassan rájön, hogy nem bántani akarod, hanem jól jár az ízletes péppel.A híradóban mutatják, hogy az elhagyott kis állatokat fecskendőből táplálják. A cumi biztos nem járható megoldás, hisz ott irritálja a fogakat.
2016. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is szájproblémával küzd, és ugyanez van. A nyershúst eszi meg már csak. Próbáld ki.
2016. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a segítő hozzászólásokat! :)

Mindent kipróbálok, amiket írtatok.

Ha valakinek van még ötlete írjátok meg légyszives.

2016. máj. 5. 17:27
 7/19 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnád leturmixolni neki az ételt, de tényleg úgy, hogy ne maradjon darabos. Azt talán magától is megeszi, ha pedig nem, akkor (mint ahogy előttem is írták) próbáld ki a fecskendős etetést.
2016. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Maxitabi ***** válasza:

A fájós fogát mindenképpen el kell távolítani,mert további bajok/gyulladások góca lesz (vagyis nemhogy nem szűnik a baj, még több is lesz belőle)!!

Gázos altatást végző rendelőt kell keresni, az állítólag modernebb, kevésbé terheli meg az idős állatot!

Amúgy ismerős a csak szaft probléma.... de emiatt egyáltalán nem kell aggódni,mert a jó minőségű tasakos kajában minden fontos vitamin, nyomelem és a taurin is megvan, tehát azt "benyalja"!!

2016. máj. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólást! :)

Gázos altatásnak meg utána nézek.

Ha esetleg tudsz ilyesmit a 17.kerületben azt megköszönném, ha írnál -de utána nézek- ugyanis autó nélkül messzire nem vinnék a cicust.

2016. máj. 5. 18:37
 10/19 anonim ***** válasza:

Van egy Gingimed - más néven Dentisept) nevű folyékony gyógyszer, zselés, kinyomós tubusos, ami enyhiti az ilyen fájdalmat, kifejezetten ilyen fogbeteg macskáknak. úgy tudom recept nélkül is adnak állapatikában. nekünk is volt öreg fogbeteg cicusunk.először bekenegettem neki, aztán utána fél órával kapott enni.


Én főztem neki, tejfölös ételeket, mártásokat, a csirkepaprikást például imádta, a húst nagyon puhára főztem, összetörtem neki. kell hogy legyen benne rost is, de rágnia ne kelljen. Zala fölvágottat szoktam "lekaparni", szóval teljesen apróra szinte darálva, késsel összekapartam.. Az enyém a darált nyershusit is nagyon szerette, de inkább kicsit megszoktam neki sütni mikroban a darált hust. Fasirtot nagyon szerette, dehát zat csak akkor kapott, amikor volt időm magunknak is gyártani. Törtkrumplit pörköltszafttal. ilyeneket. Huslevesben főtt husit összetörve.

2016. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!