Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan és mivel etessem a...

Természetes egészség kérdése:

Hogyan és mivel etessem a cicámat?

Figyelt kérdés

Idős cicám van és fáj a foga. Csak altatásban vagy bódításban tudnak bármit is kezdeni az orvosok a fogával, de mivel idős cica ez szóba sem jöhet.

Nagyon keveset eszik és fogyott. :(

Pár szemet nyel le egyben és 1-1darabot harap el.

A szaftos kajából többnyire csak a szaftot eszi.

Kétségbe vagyok esve!

Rengeteg száraz és szaftos eledelt kipróbáltunk.

Érdeklődik de alig eszik.

Segítsetek!!



2016. máj. 5. 15:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha nagyon nem eszik, akkor a CALO_PET ből lehet neki adni. ez egy tubusos macskakaja, nagyon tömény, beteg macskáknak fejlesztették ki, zselés, rá kell kenni a cica szája szélére és lenyalogatja, egy kávéskanál annyi táperőt sűrit magába, hogy egy napra elegendő viz és kaja megvan a cicának. ez is állatpatikában kapható. Csontsovány operált cicát fel tudtam vele javitani, sérült volt a szája és teljesen meggyógyult..
2016. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok újra: idős cicákat ha nem muszáj nem szoktak altatni, mert ott maradhat a műtőasztalon... egy rossz fog miatt nemigen altat az állatorvos, hacsak nem nagyon szereti a pénzt... meg kell próbálni gyógyszerrel megszüntetni a fog gyulladását, a cicának az lenne a legjobb. A macskák öngyógyitó képessége igen jó.
2016. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocs, de apránként jutnak eszembe a dolgok. szóval a száraztápot felejtsd el, amig nem jön helyre a foga. ha lehet ne is tedd eléje, egyen mást. A száraztáphoz jó fog kell, ráharap, ujra fáj neki, szóval nem jó. a nedvestápot is törd össze villával, apróra, illetve olyat vegyél, ami teljesen puha. vannak ezek az aluminumdobozkás tápok, azokat villával összenyomogatod, azt könnyen meg tudja enni, vagy a kezedből nekiadod. Az is kérdés, melyik foga fáj, mert van amikor az a gond, hogy nem tudja fölszedni a kaját a tálkából, mert vmelyik első foga fáj. olyankor a tenyeredből tud enni, ha falatkánként nekiadod.
2016. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem tudom ki vagy, mert a nevedet nem írja ki a rendszer, de nagyon kedves Tőled, hogy ennyit írtál, gondolkodtál és minden ami eszedbe jutott leírtál! Hihetetlenül jól esik!! Köszönöm!

2016. máj. 8. 15:27
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia, előző válaszoló vagyok. Cicad hogy van, eszik mar rendesen? Sok cicát etettem, ápoltam mar, innen a tapasztalat. A calopet nevu gyógypaszta mostanában hiánycikk, de adnak helyette mást, drága lett, majdnem 3000, nekem is vennem kellett tegnap.
2016. máj. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon kedves, hogy érdeklődsz.


Sajnos nem eszik úgy, ahogy régen. :S


Több helyen is érdeklődtünk a pasta iránt, de ahogy mondod hiánycikk.

Állatpatikában sem volt, amit kerestünk.

Végül az állatorvosnál tudtuk beszerezni.


Most más a neve:

NUTRI-VIT PLUS

VIZTAMIN ENERGISER


Neked is ilyen van?


Tegnap óta használja.

Mikorra várható a javulás?


A Te cicáid maguktól eszik, lenyalják?

Mert a mi cicánknak a szájába kell kenni, magától nem eszi meg.


Ettől hízni is fog?

2016. máj. 12. 19:59
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia, én rákenem a szája szélére, es onnan lenyalja. Amikor a kezemből is lenyalja, akkor mar rendes kaját is meg szokta enni. Hizni nem fog tőle, ez annak az időszaknak az áthidalására szolgál, amíg fájdalmas a cica szája, azért 2-3 hét alatt kell javulnia .
2016. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. máj. 14. 02:08
 19/19 A kérdező kommentje:

Szia!


És 2-3 hét utánmiben mutatkozott meg a javulás?

2016. máj. 14. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!