Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Karthauzi 6 hetes cica 10....

Karthauzi 6 hetes cica 10. 000 Ftért?

Figyelt kérdés
Találtam egy cicát az interneten, jelképes áron 10.000ftért? Érdemes megvenni??
2016. máj. 9. 10:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
Persze, mert a "tenyésztő" viszi a kismacskát genetikai vizsgálatra. Na, ne röhögtess már!
2016. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
73%
Nem a kismacskát kell vinni vizsgálatra és szűrésre, hanem a tenyészteni kívánt felnőtt egyedeket. De kár pazarolni a szót, semmit nem fogsz fel abból amit írunk.
2016. máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk, arra is kíváncsi lennék, hogy ha születik pl. négy macska, elviszi mindet a genetikai vizsgálatra, és kettő nem megy át, azokkal mit csinál a "tenyésztő"? Van nekik külön valami macskataigetosz?
2016. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen hülyéknek nem érdemes magyarázni, ezért mondtam én, hogy falrahányt borsó. Csak a saját hülyeségeiket hajtogatják és nem hallgatják meg a másikat.


Én csak azt nem értem, ha nem értesz a macskákhoz mit keresel itt?

2016. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Értek a macskákhoz, volt nekem több is. Igaz, mindegyik házi volt, és egyet sem szaporítottam, mert nem arra tartottam, hanem arra, hogy kedvenc legyen. Én szeretem a macskákat, nem hasznot akarok belőlük húzni.


Ez a tenyésztő vs szaporító vita ugyanolyan, mint a taxis vs uber vita, csupán a piac féltéséről szól. Hagyjátok már hadd vegyen magának mindenki olyan macskát, amilyet akar, annyiért, amennyiért akar.

2016. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%

Te meg ezt a piacozást hagyd. Minden hozzászólásodban ott a piac, konkurencia stb. szó. Nem igaz, hogy nem lehet leakadni erről és nem fogod fel, hogy mi van...még mindig.


Az meg egy dolog, hogy valakinek van macskája, meg valaki ért is hozzá. Macskát tartani mindenki tud.


Ez olyan mintha "Bélabácsi", akinek van egy 13 éve láncon tartott kutyája, aki egyszer megzakkan (a szocializáció és az ingerszegény környezet miatt) és Bélabácsi fiának a torkát elharapja. Bélabácsi meg a Tényekben sír, hogy hát ilyen fenevadat még az életben nem látott, pedig már 50 éve tart/nevel kutyát. Persze arról már nem beszél, hogy a nevelése annyiban kimerült, hogy ha rossz csinált a kutya (mert unatkozott) akkor összerugdosta vagy ha ugatta a postást akkor kiszólt hogy "Kuss legyen".

Bélabácsi úgy gondolja ért a kutyákhoz...mert azokhoz mindenki ért. Ugyanúgy mint a macskákhoz...Mert a macskát úgyis csak etetni kell és amúgy is fogyóeszköz.



Szóval az állattartás és a hozzáértés két külön fogalom...szerintem...de úgyis megmagyarázod, hogy nem.

2016. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, ez pedig piaci kérdés, semmi más. Vannak, akik a macskákból élnek, és féltik a piacukat. Tegyük fel, vagy karthauzi macska 130 ezerért, ami igazi. Egy sziámi vagy egy perzsa, ami szintén igazi, miért kerül kevesebbe? Annak talán olcsóbb az oltása, a chipje, a törzskönyve, vagy az anyjának a genetikai vizsgálata? Nem hinném, ez csak piac és ár kérdése.


Olyan tenyésztőről meg nem hallottam még, aki garanciát vállalt volna az állatra, hogy nem lesz beteg. Tök mindegy, pedigrés volt, vagy szaporító, vagy mi. Törzskönyves kutyát vásárló ismerőseim is vitték már a kutyájukat csípőprotézis műtétre, szívműtétre. Lehet, hogy az anyjukat zűrték, de a kutyák maguk nem voltak azok szűrve sosem ilyen betegségre kiskorukban, és a tenyésztőnek sem volt esze ágában sem kifizetni a műtétjüket.

2016. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
58%
Reménytelen.
2016. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális tenyésztő márpedig vállal garanciát az esetleges betegségekre, ami le írásba is van véve az adásvételi szerződésben. Állatorvosi költségekhez is hozzájárul, illetve ha a kölyök örökletes betegségben elpusztul, vagy altatni kell, a tenyésztő visszafizeti a vételárat, vagy a következő alomból ingyen felajánl egy kölyköt.
2016. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ez dicséretes, ha valóban így van. Mondom, saját ismerőseimnél nem így volt, igaz, ők kutyákkal jártak így.
2016. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!