Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összeszoknak a macskáim valaha?

Összeszoknak a macskáim valaha?

Figyelt kérdés

Van egy utcáról mentett,kb. 4 éves ,ivartalanított nöstény cicám. 3 hónapja fogtam be,eléggé bizonytalan még az idegenekkel,de bennem megbízik.


Pér napja ismét befogtam egy szintén nöstény cicát, kb. 1 éves,ivartalaníttattam, stb.

ERrefel az első macskám azóta csak lapulva közlekedik, haragszik rám is, és már elcsattant néhány pofon kettejük között.

Éjjel nincs nagy gond,az első macsek néha fújtat a másikra, de nappal főleg etetéskor állandóan összekapnak.

Az első hozzaácsapkod a kisebbikhez, egyértelműen félti a sajátját.Napközben,míg dolgozom, magukra vannak otthon, de külön vannak zárva,nem merem összeengedni őket,csak amikor hazamegyek.


Mi erre a megoldás,vagy legyek türelemmel,mert összeszoknak majd???



2016. máj. 11. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
idő kérdése leginkább. És hosszú idő... A mi macskánk egy év alatt egy kutyával összeszokott, pedig már 8 éves kandúr volt a kölyök jövetelekor. A régi cicánk meg ezt a most 8 éveset alig akarta megszokni, el kellett telni pár hónapnak, mire egyáltalán nem morgott rá. Aztán meg egy kosárban aludtak.
2016. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont összekellene engedni őket úgy szokják meg egymást. Mi találtunk egy nem kicsi de nem is felnőtt macskát. Otthon már volt egy macskánk és 2 kutyánk akik évek óta velünk vannak. Pár napig nem hagytuk senkivel kettesben utána már igen. A nagy macskánknak sem tetszett. Gond volt a kicsivel az evésnél mert írtó mohó , gyorsan habzsol és morog. Még tőlem is féltette, a nagy meg csak nézett hogy mi van. Elcsattant pár pofon és kajacirkusz, mindig rájuk szóltam és ennyi. Igyekeztem a nagy macskát is ugyanúgy szeretgetni hogy ne érezze magát elhanyagolva. Szerintem engedd őket össze, nincs választásuk össze kell szokni.
2016. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amikor otthon vagyok, akkor össze vannak engedve,de még úgy is összekapnak.

De amíg munkában vagyok,nem merem,nem tudom,mire képesek,ha magukra vannak...

A második viselkedésén nem tudok eligazodni.

Amikor az első hozzácsap, van úgy,hogy meghúzódik,nem csap vissza.

DE van úgy is,hogy biza visszavág.Tegnap az első be akart jönni a szobába, s ez a kisebbik,a második nekirontott.

Máskor meg nem is foglalkozik vele.

NEm értem,bárcsak belelátnék a fejükbe.

2016. máj. 11. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Megy az erőpróba. Előbb-utóbb kialakul. Én egy 6 éves mellé hoztam egy 4 hónapost (ivartalan nőstény mind2), a kicsi 1 éves kora körül kezdte a kihaénnem viselkedést, pofozta a régit, kergette. Az egy ideig csak visszamorgott, ráfújt, aztán végül néhány jól irányzott pofonnal állított rajta. Puszi barátnők nem lettek, de időnként jókat játszanak, rohangásznak körbe-körbe a lakásban, verekedés már nincs.
2016. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

így kell őket összeszoktatni:

[link]


Semmiképp se erőltesd őket, és ne engedd össze amíg ellenségesek egymással! Igen, lehet, hogy megoldják, de az is lehet, hogy valamelyik olyan stresszes lesz, hogy kopaszra tépi magát, nem eszik, vagy almon kívül ürít.


Ez a videósorozat is jó, bár angolul van:

https://www.youtube.com/watch?v=gZrwcoiy_gY

2016. máj. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eltelt 2 honap azota,de nem baratkoztak meg mindig ossze.

Eleinte az elso macska utalta jobban a masikat, most megfordult, a kisebbik lesi es folyton kergeti , szinte terrorizalja az elso macskamat, allandoan pofozkodnak. Mintha nekem szolna a bunyo, feltekenysegbol..

Sosem lesz mar beke kozottuk?

2016. júl. 6. 12:49
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Ezért lett volna jobb az elején jól csinálni, nem rájuk hagyni. Szét kell őket választani külön szobába, és nulláról kezdeni az összeszoktatást, először csak szagról, cserélgetve őket a szobában. Jutalmazva a nyugodt viselkedést.


Olvasd el amit linkeltem, illetve keress rá a neten, hogy "macskák összeszoktatása", "új macska bemutatása réginek". Ha angolul is tudsz, nagyon sok dolog van róla a neten, de magyarul is akad.

2016. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kisebbik macska egyebkent szinte teljesen suket. Mar igy kerult hozzam,megmutettem a fuleit, de nem nyerte vissza a hallasat. Annyival lett jobb,hogy nem ment a genny a fulebol az agyára,igy eletben maradhatott. hanem reg nem elne.

Amig a nagyobbik sziszeg ra,ez meg se lovi,mert nem hallja.Meglehet,hogy etto la nagyobbik meg idegesebb lesz...?

2016. júl. 6. 16:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Eleve nem kéne, hogy bármelyik is sziszegjen!


Szétválasztani őket, külön alom, külön ivővíz, külön búvóhelyek mindkettőnek.

Etetés fix időben a csukott ajtó két oldalán (nem elöl hagyni az éleséget!)


Ha az etetésnél nincs aggresszív viselkedés (nincs morgás, nincs sziszegés, nincs az ajtó merev bámulása), hanem nyugodtan esznek, akkor résnyire nyitni az ajtót, hogy lássák is egymást.


Mindeközben cserélgetni őket a szobákban 1-2 naponta, hogy ne az legyen, hogy az egyik uralja a lakás egyik, a másik meg a másik részét. De nem összeereszteni!


Ha etetés közben sziszegés morgás van, távolabb tenni a tálakat és lassan közelíteni.


Ha teljesen nyitott ajtó mellett nyugodtan esznek egymás közelében, meg lehet próbálni összeengedni felügyelettel. Ha bármelyik ráhergelődne a másikra rögtön elvonni a figyelmét játékkal. Ha szépen játszik és nem vesz tudomást a másikról, jutalmazni. Lassan növelni az időtartamot. Ha nem megy újra szétválasztani.


Ezeket ismételni, amíg meg nem szokják egymást sziszegés stb. nélkül!!


Az "összeengedem maj'megoldják nincs más választásuk" hozzáállás az esetek x százalékában NEM MŰKÖDIK a macskáknál. Több helyen fenn van a módszer a neten.


Mi olyan érthetetlen ezen? Jobb stresszelni, kínozni őket, mint egyszer rendesen végigcsinálni?

2016. júl. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi szepen! Ezt teszem a napokban.
2016. júl. 7. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!