Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan írtsam ki a kiscicámból...

Mariah_susanne020 kérdése:

Hogyan írtsam ki a kiscicámból a bolhát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két napja hozzám került egy két hónapos sziámi cica ma délután észre vettem h hemzseg benbe a bolha! Hogy tudnám kiírtani belőle? Természetesen állatorvoshoz is megyünk de azért szeretnék valami praktikát hogyan lehetne belőle kiirtani ezeket a vérszívókat teljesen kétségbe vagyok esve előre is köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 19. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindhárom cicámnál azt csináltam, hogy alaposan megfürdettem. Ettől beájultak a bolhák :) Majd szószerint kiszedtem a bundájából a bolhákat, kézzel. Beledobtam őket ecetes vízbe, ha esetleg fel akarnának ébredni, ... :D


De nálam bevált. Időigényesebb dolog, meg türelem kell hozzá, de működik.

2016. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az állat kereskedésekbe kapható bolha ès kullancs nyakörv nekünk ez bevált a cicánál
2016. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Délután egyből megfürdettem jó alaposan de sajnos ugyanúgy aktivak voltak a bolhák megfogni lehetetlen volt őket főlleg a kis nyakába van rengeteg :/ a bolha nyakörvet még nem próbáltam de mindenképp kifogom! Hallottam a frontline comborol esetleg valaki használta van valami pozitív tapasztalata ?
2016. máj. 19. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:

A Frontline Combo nagyon hatásosan irtja a bolhákat (kullancs ellen viszont nem vált be nálunk). Azért biztos, ami biztos kérdezz rá hogy mennyi idős kortól ajánlott használni!


Kéretlen tanács:

Az újonnan szerzett kutyust/cicust erősen ajánlott minél hamarabb elvinni orvoshoz, hogy felmérje az általános egészségügyi állapotát - tök mindegy, hogy a jószág aranykoszorús mestertenyésztőtől származik vagy az árokpartról kukáztad össze.

Ebben az esetben gyanítható, hogy a bolhái mellett férges is lehet - valaki láthatóan nagyon nem vigyázott rá. (Egy doki meg rögtön tud bolhairtót és féreghajtót is adni.)

2016. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm pont ezért hiztuk el mert az elozo tulaj meggondolta magát és nen vállalta az állat költségeit igy mi vettük magunkhoz az álatorvosunkat hívtam ma és holnap vár minket 😊
2016. máj. 19. 17:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Felelősséget vállaltam érte szeretném ha minden rendben lenne vele nagyon szerethető cica 😊 sajnos ahol élt ott nagyon elhanyagolták :(
2016. máj. 19. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerezz be bolhafésűt. Ez sűrű fogazatú. Naponta többször fésüld át, amit kiszed, rögtön összenyomod. Persze, kell még bolhairtó szer is.
2016. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!