Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskákra támadó kandúr...

Kismacskákra támadó kandúr ivartalanítás után is gyilkol?

Figyelt kérdés
Van a környéken egy kóbor kandúr, aki (mint az utólag kiderült) az utcában gyakorlatilag mindenhol rendszeresen elpusztítja a kiscicákat. Sajnos ezt csak akkor tudtam meg, mikor a 2 hetes, gyönyörű perzsa cicáimnak egy este nyoma veszett az előteremből (!!!), fél nappal azután, hogy az említett kandúr nálunk ólálkodott. A szomszédokkal beszélgetve derült ki, hogy a környéken mindenhol így tűnnek el a kölykök, és van, ahol egy-egy letépett/rágott láb, vagy fej marad utánuk... :( Arra gondoltam, elkapom valahogy ezt a kandúrt (nyilván bántani nem akarom), és az jutott eszembe, hogy talán ha ivartalaníttatnám, akkor eltűnne ez a szokása. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? (Esetleg lenne valami tippetek, hogyan lehetne a legegyszerűbben megfogni? Elég vad, nem igazán enged a közel.)
2016. máj. 19. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ez a szokása valószínűleg megszűnne, mert a kölyök macska az ivarérett, párzásra éhező kandúrnak ellenség. A probléma azzal van (ha sikerül is befognod) hogy az ivartalanítás után egy ideig ápolásra szorul, nem lehet csak úgy szélnek ereszteni.
2016. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

EDobozcsapdaval el lehetne kapni (allatvedoknel erdeklodj), es igen, abbahagyna a kolyok gyilkolast.

Kandurnal nem igazan kell "utokezeles" ivartalanitas utan, szoval ha mar magahoz tert, es stabilan all a laban (12-24 ora) akkor "mehet isten hirevel". Addig meb garazsba zarva is jozanodhat.

Megjegyzem, dicseretet erdemelsz azert, hogy nem egybol arra gondolsz, hogy hogy csinalhatod ki. Ez ritka manapsag. :/

2016. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dobozcsapdaval, nah. Irni nem tudok ma, ugy tunik. :/
2016. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"hogy az ivartalanítás után egy ideig ápolásra szorul, nem lehet csak úgy szélnek ereszteni."


a kandúroknál nem, még varrat sincs.

2016. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ok. bocsánat, nem tudtam, nekem csak nőstény macskáim voltam mindig is, náluk vigyázni kellett a sebbel és varrat is van természetesen. Fiú kutyáim vannak, kutyáknál megint más a helyzet.
2016. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!