Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3-4 hetes cica nevelése,...

3-4 hetes cica nevelése, kérdések?!

Figyelt kérdés

3 (lassan 4) hetes cica anyja eltűnt ezért én pótanyáskodom (idősebb korában terveztem örökbefogadni de sajnos így alakult). :( Még soha nem neveltem kiscicát ezért van pár kérdésem:


1. Tegnap óta kakil, pisil az alomba (ezen ledöbbentem, mert azt hittem még túl kicsi hozzá, de elsőre megtanulta). Most hogy megy neki egyedül is, kell még a hasát és a fenekét masszírozni kaja után? Csak pár cseppet pisil ilyenkor és már nagyon kapálózik.


2. Már vannak fogai, megpróbáljak neki adni valami pépes kaját?


3. Mikor kell először dokihoz vinni? Jövő hétre tervezem, de nem tudom, hogy ilyen kicsi korban kell-e már valami oltás.


Előre is köszi a válaszokat!



2016. máj. 21. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtót már 4 és 6 hetesen kell kapnia, az oltási program 8 hetesen kezdődik.

Szerintem masszírozgatni már nem kell, ha megy neki egyedül is. Mindenképp valami jó minőségű junior tápot kapjon, vízbe beáztathatod, nem biztos hogy most még el tudja rágni. Ha esetleg igényli a tejet, akkor cicatápszert kell neki adni.

2016. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :)
2016. máj. 21. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A macskák ösztönösen elkaparják a "dolgukat", csak arra ügyelj, hogy mindig, MINDIG tiszta legyen, és ne rakd túl közel a tálkájához, mert akkor lehet, teljesen leszokik róla.


Nagyon finnyás jószágok :)

2016. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell már masszírozni. :)

Igen, kezdhetsz adni pépes kaját. Jó minőségű starter tápot beáztatva, vagy ha nem tápot szeretnél, kaphat picire vágott csirkemellet például.

Tejet ne, csak cicáknak való tápszert, de ezt gondolom tudod.

Oltás még nem kell, viszont féreghajtás igen, ha még nem kapott.

2016. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nos, a tálat egyelőre medencének használja... :)
2016. máj. 23. 08:52
 6/6 anonim ***** válasza:
1-2 hét, és kinő a medencés korszakából :) Addig kitartás!
2016. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!