Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá az evésre őket?

Mick94 kérdése:

Hogyan vegyem rá az evésre őket?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja születtek kiscicáink, már a foguk is kinőtt. (Jó hegyesek. Az ujjam, a füles zsinórja és a párnahuzat is tudna mesélni.)

Na szóval az a problémám, hogy az anyjuknak ez volt az első ellése. Van teje, csak alig van itthon, szegények pedig elég soványak. (egy el is pusztult, bár nem tudom, hogy ez volt-e a baj.)

Azt olvastam, hogy amint kinőtt a foguk már lehet nekik adni rendes kaját, ezért vettünk is direkt kismacskáknak valót de hiába kenem össze a szájukat vele csak megállnak egy pillanatra és néznek, hogy ez meg mi a franc lehetett?

Próbáltam azt is, hogy az anyjuknak is adok majd a kicsiket mellé teszem, hogy lássák mit csinál a nőstény, de ijedten elszaladtak. Már azt is megpróbáltam, hogy egy kis darabot belenyomok a szájukba, de kiköpték.

Aggódom értük, sokkal jobb lenne ha már kóstolgatnák a húsételeket, talán akkor lenne rajtuk is hús.

Nem fejek macskát, szóval ez sem opció. xD

Esetleg valami bevált módszer a kismacskák etetésére bírására?



#macska #etetés #szoktatás #elsőalom #soványak
2016. máj. 28. 17:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Most lépnek majd be az 5. hetükbe. Egyébként még több infó:

Pénteken elpusztult a legnagyobb a három kölyök közül. Csütörtök délután már lassabban mozgott, én hülye fejemmel betudtam annyival, hogy azelőtt szaladgáltak biztos kifáradt, aztán péntek reggel összecsuklottak a lábai és egy órával később el is pusztult. Akkor még a másik kettő teljesen jól elvolt, nem látszott rajtuk semmi, csak hogy vékonyabbak az átlagnál. Elkezdtem próbálkozni enni adni nekik, mert hátha az lehet a baj. Aztán tegnap már bágyadt volt a középső kismacska is, ekkor tettem fel a kérdést, mert semmit nem akart enni, összeszorította a száját, szökött ki a kezemből, vergődött, nyávogott. Végre megjelent az anyjuk, és míg a másik kismacska nekiállt szopni, addig ez meg csak megszagolta az anyját és arrébb ment. Ma reggel pedig csak céltalanul járkált a házban, elmentem a tápszerért, próbáltam nekik adni, vettem fecskendőt is, de olyan fejet vágtak a tápszer kóstolására, mint akik citromba haraptak. Aztán a középső félrehúzódott a másiktól és el is pusztult szerencsétlen. A legkisebb még megvan, azzal erőszakoskodom tápszer ügyileg, de már nem számítok semmi jóra.

2016. máj. 29. 14:21
 12/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Ilyen pici cicáknál sajnos előfordul, hogy szinte egyik pillanatról a másikra összeomlanak és elpusztulnak, ne okold magad emiatt, hogy esetleg te rontottál el valamit. Nyilván azért is születik ilyen sok, mert sajnos nem mind éri meg a felnőttkort. Könnyen lehet, hogy az anya érzi, hogy nem életképesek, azért nem fektet beléjük sok energiát.

Azért ha az az egy cica szopizik és játszik, az jó jel, remélhetőleg ő megmarad. Adj az anyának kalóriadús kölyöktápokat, nyers baromfihúst, hogy több energiája legyen szoptatni. A kicsit próbáld cumisüvegből etetni, a fecskendő nálam se vált be, de a cumisüveg talán jobban emlékezteti arra, amit megszokott. Adhatsz neki már féreghajtót is, a férgesség is okozhat soványságot.

2016. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!