Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vegánok! Hogyan etetitek az...

Vegánok! Hogyan etetitek az állataitokat?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta vegán vagyok, de eddig nem volt háziállatom. Hamarosan lesz egy cicám, de bajban vagyok az etetésével.

Hallottam vegán állateledelekről, de szerintem ez bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát. Az állatvédelemhez hozzátartozik az is, hogy biztosítom a kedvencem természetes igényeit, és nem tömöm tele gabonafélékkel, amire egyértelműen nincs szüksége, sőt, kifejezetten káros lehet a számára.

Viszont ha megveszem a macskatápot, azzal támogattam a nagyüzemi állattartást, a csomagolással a műanyaggyártást/fakitermelést, a szállítással a levegőszennyezést.

A legjobbnak és a BARF-ot tartom, de sajnos a környékemen nem találtam szabad tartásos gazdálkodást, ahonnan meg tudom venni hozzá a húst. Ha hentesnél vagy hipermarketben veszem meg, szintén hozzájárultam a nagyüzemi húsiparhoz. Most akkor mi legyen? Ti hogyan csináljátok?



2016. jún. 6. 12:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó - ez csak a te személy véleményed, én is Vegan vagyok, de ettől függetlenül nincs vele semmi "célom" egyszerűen nem szeretnék állatokat enni.


A kutyák pedig nem vadállatok, szükségük van az emberek támogatására. Illetve a kutya tartás és merül ki abban, jó esetben, hogy egy apró kertben szaladgál az állat.

2016. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


2 macskám ès egy kutyám van (+ a mentettek). Mindegyik húst kap, a kutyával (allergia miatt BARFozok). Vegetáriánus vagyok, de az ő igènyeiket ès egészsègüket szemelőtt tartva megveszem nekik a húst. Eszembe sem jutna rákènyszeríteni az életmódomat egyikre sem. :) én el tudom dönteni, hogy nem támogatom a nagyüzemi állattartást, de az állataim nem. Èn állatosnál veszem nekik a kaját, ÁLLÍTÓLAG ők magánszemélyektől veszik. Állìtólag...

2016. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Én azért lettem vegán, mert szeretem és tisztelem az állatokat, függetlenül attól, hogy ragadozó vagy sem. Szerintem ennek pont az a lényege, hogy annyi állatot mentsünk meg, amennyit tudunk. Ide tartozik az is, hogy kidobott kutyát/cicát hozunk el a menhelyről. Normális ember pedig nem zárja be az udvarra, hanem a kutya igényeihez mérten elviszi mozogni minden nap.
2016. jún. 7. 20:08
 24/29 anonim ***** válasza:
66%
Mindig esik az IQ-m amikor olyan hozzászóládojat olvasok amiben azt bizonygatja az illető, hogy a kutya is meg a macska is vadállat és akkor ki kell költözni velük a szabadba. Egy domesztikált állatot hogy lehet egy vadállathoz hasonlítani? :D megnézem, hogy pl.egy yorkie hogy maradna életben 1 hónapig.
2016. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
44%
*hozzászólásokat
2016. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
20%

ki kell, hogy ábrándítsalak... :) de a macska tipikusan nincs háziasítva, nyilván tök kényelmes neki, hogy ellátják, de egy kóbor macska simán tud magának vadászni élelmet

a kutya az, amelyik tökéletesen háziasítva van, teljesen az embertől függ az életben maradása, de ők is könnyen vissza tudnak szokni a "természethez" pár generáción belül

2016. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Gondolom, azóta megvan a cica :)

Esetleg kipróbálhatnád a Herrmanns tasakos tápot, mi is azt vesszük.

Biogazdaságról, ellenőrzött farmokról szerzik be hozzá a húst. Ugyan a gyártással kapcsolatos környezetszennyezést nem lehet elkerülni, de legalább nem a vágóhidakat támogatod vele.

2016. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
0%

Már hogy lenne állatkínzás?


[link]


Csak egy példa. De biztos vagyok benne, hogy nem csak ez az egy boldog, egészséges vega cica van a világon. :)

2017. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 fourcats válasza:
54%

Szia! Így másfél év elteltével, hogyan eteted a cicád?


Én sok-sok éve vegetáriánus vagyok (nem vegán), viszont van négy cicám.


Eleinte évekig jobb fajta tápot és konzervet ettek, de aztán előjöttek különböző betegségek, így úgy döntöttünk a párommal, hogy átállítjuk őket a házi kosztra. Sajnos ez sem bizonyult a legjobb megoldásnak, mert ugyan tartósítószerből kevesebb volt a házi kosztban, de nagyon nehéz volt úgy összeállítani az étrendjüket, hogy ne legyen semmiből hiányuk.


Most kb. két hete kezdünk átállni a Barf nyerskosztos táplálkozásra. Mármint a cicáim.

Nekem nagyon nehéz volt az első néhány nap, de így két hét elteltével már könnyebb. Ők változatosan reagálnak, egyikük finnyáskodik, a többieknek bejön a nyers hús. Most kezdem látni, hogy évekig milyen rosszul etettem őket, pedig abban a tudatban voltam, hogy a Lidl-ös sonka jobb mint a konzerv. Hát nem. Tele van adalékkal.

A nyers hús hátha jobb lesz, úgy tűnik, hogy ez áll a legközelebb a macskák természetes igényeihez. Néha még hányingerem van, főleg mikor klopfolom szét a csirkenyakat, és marcangolom darabokra, de ahogy telnek a napok, egyre könnyebb. A hal szagát is kezdem megszokni. :)


Napi adagokban készítek kis csomagokat (vettem megfelelő méretű műanyag dobozokat is), csirkemellből, combból, klopfolt csirkenyakból, májból és szívből, melyeket pár napra lefagyasztok.

A célom, hogy egyszerre két heti adag legyen elkészítve a fagyasztóba (csak még nem fér be annyi).

Halat is adok nekik, fagyasztva lehet kapni pici halacskákat a Sparban, a Lidl-ben, és szerintem még sok helyen. Jó sok van bennük, úgyhogy egy csomag szerintem két hónapra is elég lesz a négy cicának.

Este kiveszem a másnapi adagot, és felolvad reggelre. Még kísérletezek a mennyiséggel, de a négy cica összesen olyan 40-50dkg-ot eszik meg egy nap, pedig 3 macsek dagi köztük. Ettől több semmiképpen sem kell, úgy látom. Ha esetleg 40dkg-os a csomag, és este még nyávognak, hogy kaja kell, akkor gyorsan veszek ki a fagyóból 2 pici halat, felolvasztom, és abból adok nekik.


Remélem, hogy be fog válni ez a fajta etetési mód, mert azért be kell vallanom, nem volt könnyű döntés. De szeretem őket, és bizakodó vagyok, hogy betegségektől mentes, szép öregkoruk lesz így (van egy 16 éves, két 15 éves, és egy 4 éves cica).


Egy-két étrendkiegészítőt is rendeltem nekik a Zooplus-ról, algaport, taurint, lazac olajat, maláta pasztát, és fű kapszulát (mert azt eddig is imádták). Majd csak óvatosan adom ezeket nekik, nem mindennap. Inkább csak azért kellenek, hogy nehogy nagyon elszúrjak valamit eleinte.

Ja és még az idős cicáimnak őröltem tojáshéjat, mert ők már nem tudják megrágni a csirkenyakat.


A farmos csirke beszerzése számomra még megoldhatatlan, ez lesz a következő lépcsőfok. Most annak is örülök, hogy le tudom győzni a hányingeremet a hentesnél, meg hogy lehet kapni csirkemell nyesedéket, és nem nekem kell levagdalni a csontról a húst. Így is van éppen elég megpróbáltatás... :)

Remélem, hogy hasznos volt a beszámolóm, bár azóta Te már ezeket biztos jobban tudod. Én még nagyon kezdő vagyok. :)

2017. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!