Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etetitek a cicátokat?

Hogyan etetitek a cicátokat?

Figyelt kérdés
Panelcicám van, húsvétkor született. Úgy etetem, ahogy a Darling csomagolására van írva, tehát 55 g naponta, két adagra osztva: reggel és este. De úgy látom, hogy ez kevés neki. Ti hogy etettek? Amennyi csak belefér a cicába, vagy ti is kiporciózzátok? Nem tudom, hogyan csináljam.
2013. okt. 28. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan jelenleg nem sajátak a ciccek (az egyik a szomszédé, a másikat nem tudom, de a szomszéd nem lakik itt állandóan, a macska viszont itt van), de úgy etetem, ahogy magamat: ha láthatóan éhes, kap. Kinti cicák, sokat mászkálnak, nem kövérek, de nem is soványak.

Régen volt olyan macskánk, akinek nem volt érdemes sokat adni egyszerre, mert felzabálta és kihányta, kisebb mennyiségenként viszont rendben volt, ha jött s nyávogott, hogy éhes, akkor kapott. Az ő súlya is rendben volt mindig.

El tudom képzelni, hogy vannak éhenkórász macskák, akik akkor is enni akarnak, ha nem éhesek, a nagyon kövérek is felhíztak valahogy odáig, de jobb macskák azért tudják, hol a határ. Vagy a gazdának feltűnik az elhízás és visszafogja az adagot.

2013. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konzervből egy nap 2x25 g-ot kap (reggel, este) és száraztápot is reggel, este 1-1 marékkal megtöltöm a tálját, de ezt nem falja be egyből egész nap kint van neki, ha éhes, akkor ezt eszi. 3 hónapos cica, konzervből és szárazból is prémium minőséget kap, nincs elhízva.
2013. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam a száraztáp éjjel-nappal a ciccek elött van és este kapnak konzervet vagy nyers húst.

Mindenből prémium minőség.

Darlinggal elhiszem,hogy nem lakik jól a cicád,hisz felfújt víz és színezék.Próbálj neki valami jobbat venni.

2013. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Semmi mást nem eszik meg, csak a baromfis Darlingot. Nagyon mohó, képes annyit enni, hogy utána olyan pocakja lesz, mintha vemhes lenne. :)Az elején beleestem abba a hibába, hogy mindig kint volt előtte a táp. De túl sokat evett belőle, így rohamosan elkezdett hízni, ami meg is látszott rajta.
2013. okt. 29. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor a te cicád abba a kategóriába tartozik, amelyik előtt nem szabad kint hagyni az eledelt, mert nem osztja be. Akkor adj neki, amikor már éhes, és kéri, de napi 3-nál többször nem adnék neki. Az enyém reggel és délben kap konzervet, estére egy alutasakos eledelt. Mindhárom étkezése kb. 100 g, annyi, mint egy alutasak. Viszont az enyém napközben szokott ropogtatni száraz macskaeledelt, ami egész nap előtte van, ő csak annyit eszik egyszerre, amennyit kíván.
2013. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Az az érdekesség benne, mármint a cicámban, hogy a tápból csak ezt eszi, de ha kézből adok neki bármit!, azt azonnal megeszi. Azt hittem, a macskák csak a finom husit, felvágottat eszik meg, de ez mindent. Paprikát, paradicsomot, főtt hagymát, répát, kenyeret, kekszet... :)
2013. okt. 29. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!