Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vegánok! Hogyan etetitek az...

Vegánok! Hogyan etetitek az állataitokat?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta vegán vagyok, de eddig nem volt háziállatom. Hamarosan lesz egy cicám, de bajban vagyok az etetésével.

Hallottam vegán állateledelekről, de szerintem ez bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát. Az állatvédelemhez hozzátartozik az is, hogy biztosítom a kedvencem természetes igényeit, és nem tömöm tele gabonafélékkel, amire egyértelműen nincs szüksége, sőt, kifejezetten káros lehet a számára.

Viszont ha megveszem a macskatápot, azzal támogattam a nagyüzemi állattartást, a csomagolással a műanyaggyártást/fakitermelést, a szállítással a levegőszennyezést.

A legjobbnak és a BARF-ot tartom, de sajnos a környékemen nem találtam szabad tartásos gazdálkodást, ahonnan meg tudom venni hozzá a húst. Ha hentesnél vagy hipermarketben veszem meg, szintén hozzájárultam a nagyüzemi húsiparhoz. Most akkor mi legyen? Ti hogyan csináljátok?



2016. jún. 6. 12:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

Macskáknál abszolút nem ajánlott a vegán étrend. Kutyák esetén még sok tervezéssel és odafigyeléssel megoldható (természetesen CSAK ellenőrzött kereskedelmi tápokkal és megfelelő hozzáadott vitaminokkal, emellett gyakori állatorvosi vizsgálatokkal). A macskák szervezete nem képes a taurin előállítására, húsfogyasztás nélkül életveszélyes állapot jöhet létre. Van aki azt állítja, hogy képes a macskája vegán étrenden élni, de emellett nagyon sok macska halt meg ilyen döntés következtében.

Az állattartás morális szempontból egyébként is kétes cselekedet (kivétel a menhelyről való adoptálás). Ekkor szerintem fogadd el, hogy a tápjával valamennyire hozzájárulsz az állatkínzáshoz, mást nagyon nem tudsz tenni.

Nyugtasson a tudat, hogy ha a világ egyszer vegán lesz, egyébként sem lesznek macskáink, így ilyen kétes kérdések fel sem fognak merülni.

2016. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%
Ha állatorvoshoz viszed akkor meg állatkìsèrleteket támogattad tekinrve hogy az összes gyógyszer meg a doki tudása is abból van. De hè akarsz jobbat hallani, a vèrnyomást úgy ìrták le, hogy lekötöztek egy kancát a földre, belevágtak a nyaki artèriájába egy csövet ès nèztèk milyen magasra spriccel a vèr. Sztem akkor ezután vèrnyomást se mèress soha többè...:) Szval álszent bohóckodás amit csinálsz, rohadtul nem attól fog megváltozni a világ hogy te most megveszed a húskonzervet vagy nem, ès mellesleg másik ezer ponton húzol hasznot az állatok szenvedèsèből amit mègcsak èszre sem veszel. Ennyit erről.
2016. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
38%

#12: Ez az állítás azzal ekvivalens, hogy mivel az amerikai gazdaság a rabszolgatartásra épült, így az amerikaiaknak el kell hagyniuk az országukat. Természetesen ez teljesen értelmetlen. Az élveboncolás egy morálisan elfogadhatatlan cselekedet (bár első ránézésre legalább nem annyira visszás, mint az állattenyésztés: lsd. lifeboat scenario), de a mai világban szükséges az egészségügyi ellátás, és racionális mértékig nem tudsz személyesen erről lemondani. A húsevés esetén ez nem így van, politikai aktivizmus mellett morális konzisztenciát vállalhatsz azzal, hogy személyesen lemondasz az állati termékek fogyasztásáról.

Természetesen az egészségügy létezhet állatok kihasználása nélkül, de te jelenleg nem létezhetsz az egészségügyi rendszer nélkül.

2016. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak a pár embernek, aki értelmes felnőtt ember módjára tudott válaszolni.

Kedves 12-nek mondanám (mert eddig talán ő volt itt a legellenszenvesebb), hogy tisztában vagyok azzal, hogy lehetetlen úgy élni, hogy ne ártsunk másoknak. De miért baj az, ha törekszünk rá? Azért nagyon nem mindegy, hogy egy embert ölök meg, vagy harminchetet. Ha azt gondolod, hogy az a 100000 vegetáriánus, aki az országban él nem csökkentette a húskitermelést, akkor vissza kéne bicegni az iskolapadba és elsajátítani némi ismeretet a gazdaság működéséről.

De nem ez volt a kérdés. Senkit nem akartam megtéríteni, akkor legyetek szívesek normálisan válaszolni a kérdésre, és lehetőleg mellőzzük a személyeskedést és egymás etikai nézetének bírálását.

2016. jún. 6. 12:55
 15/29 anonim ***** válasza:
32%

Az a baj, hogy nem igazan egyertemu a kerdesed. Meg ugye nem is egy kerdes van a kerdesedben. Most neked mi a celod ezzel? Hogy allatkinzas mentes legyen a macskakaja?a szabadtartasos hus sem vegelgyengulesben agyban parnak kozott elpusztult allatokbol van. Talan meg durvabb halalt halnak igy az allatok mint az ipari termelesben.

Vagy arrol szol a kerdesed hogy mikent keruld el hogy penz usse a nagyipari termelok zsebet? Az elejen irtad h hallottal mar vegan allateledelrol. Szoval megfordult a fejedben ez is kulonben nem irtad volna. Igy egyik kotekedo sem olvasni nem tudo genyo. Hanem a kerdes nincs jol felteve. Ha nem akarod hogy minden reszere valaszoljon a plebs a kerdesednek akkor ne irj bele felesleges dolgokat. Egyebkent azzal hogy te megveszed kb dupla aron a szabad tartasu tikot igazabol egy szemet nem csokkentetted a szemettermelest es szallitasbol szarmazo termeszet terhelest mivel az allat tarto tuti olyan dolgokat vesz a pdnzbol amit csomagolnak meg kitudja honnan szallitanak. Szoval szerintem elobb fixald hogy mi a celod es arra kerdezz ra. Akkor nem lesznek altalad kotekedoknek velt emberek.

Udv. #2

2016. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Érdekes, volt akinek egyértelmű a kérdés.

A vegán állateledelt azért foglaltam bele, és írtam le hogy nem tartom jónak, hogy nehogy azt ajánlja valaki.

A célom az, hogy a lehető legkevesebb szenvedést okozzon más élőlényeknek az, hogy macskát tartok, és minél kisebb mértékben növeljem az ökológiai lábnyomom.

Képzeld, gondoltam hogy a szabadtartásos csirke sem a fán terem, de azért nagyon nem mindegy, hogy az az addigi életét egy tágas réten, vagy egy kis katrocban a saját ürülékében hemperegve, antibiotikumokkal és hormonokkal teletömve, megcsonkítva töltötte.

2016. jún. 6. 14:57
 17/29 anonim ***** válasza:
28%
Értem. De a macskaeledel állati melléktermékből készül, nem színhúsból. Azokat ígyis úgyis levágják. Legalább nem dobják ki a maradékot. Legalább nem kell külön vitaminnal tömni a macskát mint a nyershúsnál. Tényleg rendes tőled,hogy gondolsz az állatokra de hiába veszed meg a kapirgáló csirkét mert a csontját úgy natúrba nem adhatod oda a macskának. Külön kell venned belsőséget is. Csont helyett valami vitamint. Taurint. Kitudja még mit. Nem vagyok biztos benne,hogy szummába túl sok jót tennél vele. Vegyél valami jobb fajta száraz eledelt nagy tételben (szállítás, csomagolás sokkal kevesebb), hústartalma maradékhús, tehát ez is ok. #2
2016. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Platypus ***** válasza:
88%
Vegyél egy szép nagy fagyasztót, és akkor nem gond ha nincs a közelben megfelelő húsforrás. Ha előre, napi adagokban szépen összekészítve lefagyasztod a menüt, akkor elég csak pár havonta menni húsért, és így nagyobb távolság is belefér.
2016. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. jún. 6. 20:13
 20/29 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
10%
én vegánként nem tartanék állatot, mivel a vegánság egyik fő feladata, hogy nem növelem feleslegesen tovább az élelmiszertermelést/hulladéktermelést (amihez egy húsevő a maga 4-5x több termőföldszükségletével járul hozzá). Barátnőm erről másképp vélekedik, ő mindenképp akarna kutyát, de minek? Egyetlen állat sem arra született, hogy valakinek a 20x30 méteres udvarán rohangáljon bezárva. Inkább adnám a hajléktalanok megsegítésére a pénzem, de nem adom, mert a hajléktalanoknak "alapvető" élelmiszereket vesznek, azaz húskonzerv, tojás, tejtermék.
2016. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!