Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a cicátokat?...

Ti mivel etetitek a cicátokat? Mindenki vesz macskatápot?

Figyelt kérdés
Én sosem vettem még. Nem értem miért vannak sokan a táp mellett. Az én cicámnak már évek óta csak maradékot, húst, sajtot, vizet, tejet adok. Szeretek sütni-főzni, így legtöbbször mindig marad valami, akkor miért vegyek macskatápot?

2013. aug. 25. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 2 Orosz kék macskám van, Royal Canin eledelt kapnak és főtt húst.
2013. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem kötelező venni. Én is régebben legtöbbszőr maradékot, meg külön nekik főzött kaját adtam csak.Mostanában szoktam rá a száraztápra, de azt is úgy adom hogy konzervvel keverem össze, így nem száraz. Meg szokták enni. persze azért továbbra is kapnak házikosztot is, de mikor nincs maradék akkor a leggyorsabb ha ezt bekeverem és le van tudva.
2013. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Száraz táp, alutasakos kaja, csirkemáj, mindenféle maradék hús. A legkisebb pedig mindent megeszik úgyhogy ő a mi kajánkból is kap (pl. pörkölt)
2013. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Amikor 1-2 macskánk volt csak, mi is maradékkal etettük őket, boldogan elvoltak rajta. Most viszont van öt, ahhoz lényegesen többet kellene már főzni, hogy mindannyiuknak maradjon annyi, hogy jóllakjanak vele. Persze nasinak így is kapnak maradékot, de kell mellé a konzerv és a táp is. Konzervet Aro-t kapnak (reggel és este), tápot pedig Kitekat-ot (napközbenre szórjuk ki nekik). Mindkettő olcsó, és direkt megnéztem, nincsen bennük semmilyen káros adalékanyag, maximum vitaminok. A macskáim mindenesetre izmosak, egészségesek, vidámak. Lehet presztízskérdést csinálni a prémiumtápból, nekem nincs pénzem rá. Ilyen alapon gyereket se szüljön az, aki nem tud neki mindennap lazacot vagy bélszínt adni.
2013. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam éhen halnának, ha maradékot kapnának. Egyáltalán nem eszem húst... a többi kaja meg nem igazán nekik való (szerintem).

Én azért vagyok a táp mellett, mert elhiszem, hogy a nekik megfelelő tápanyagok vannak benne, amit a mi maradék eledelünk nem tartalmaz. Persze ezzel is lehet vitatkozni, mert valóban vannak olyan tápok (száraz és nedves egyaránt), amik a leírás alapján is szörnyű összetevőkből állnak. Én megpróbálok nekik minél tisztább minőségű kajákat adni (és ez nem feltétlenül mindig a szuper prémium minőség). Azokból van, amit meg sem esznek, hiába "tuti".

A helyedben azért vennék, adnék a cicának valami plusz vitamint, kiegészítőt, ha csak maradékot kap, mert én hiszem (ha nem egerészik, vadászik magának), hogy a csak házi koszt megrövidítheti az élettartamát.

2013. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4es válaszoló, Kitekat árban már JOsera tápot kapsz olcsóbban, és az nem annyira gagyi...
2013. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
száraztápot igazán vehetnél neki
2013. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak cicatápot adok. Én úgy vagyok vele, hogy pl én is imádom a hamburgert, meg a pizzát, meg a nasikat, de ha csak azon élnék.. lehet, hogy van olyan az immunrendszerem, hogy sokáig éljek, és még csak ne is betegeskedjek, amikor már középkorban vagyok, mert ugye ahogy idősödünk, úgy használódik egyre jobban és jobban a testünk.. Hát náluk is ez a helyzet.

A cicának szüksége van a látásához, és a jó szívműködéshez TAURIN-ra. Ezeket sajnos a hipermarketes tápok nagy részében nem találod meg.

A macska alapvetően húsevő állat. Meg lehet nézni, mennyi a hústartalma ezeknek a tápoknak.

Mennyi benne az adalékanyag, a színezék és még lehetne folytatni. Izletes és egészségtelen, mint a hamburger.

Mi sem mindig azt eszünk. Vagy van itt valaki aki mondjuk 40-45 éves, gyors kaján él és egészséges?

Na mindegy. Ez a Te döntésed.

Jó egészséget kívánok a cicának! Remélem sokáig így is marad!

2013. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!