Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak 3 napja megy a...

A cicámnak 3 napja megy a hasa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnis nincs pénzem állatorvosra. Nincs valamiféle házipraktika erre?

2016. jún. 18. 12:04
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hosszadalmas oda-vissza kommentelgetést végigolvasva a számtalan jókívánság, és kérdés közül egyet fogalmaznék meg: Miért tart olyan ember 4 macskát is, akinek egyre sincs pénze?

Megértem, hogy kisgyerek mindig szeretne valamilyen állatot, kicsinek nekem is kellet hörcsög, tengerimalac, cica kutya, de azért határt kéne szabni. Akinek egyre sincs pénze, és esze se, hogy tartsa, az ne tartson. Ők azért nem valami használati eszközök, hogy kiszakad a pulcsim, de nem baj van még 3 utánpótlás a szekrénybe...ha ezen megsértődsz akkor sem.


Egy jó tanácsot azért adnék neked, majd eldöntheted elfogadod-e.

Mivel gondolom(REMÉLEM) a kislányodat többre tartod, mint állataidat, vannak olyan betegségek amiket mi is elkaphatunk tőlük. Egyike pl a férgesség, ami kicsikre pláne veszélyes, mert nem fognak kezet mosni cicázás után. Egy féreghajtó tabletta ára kb 300 Ft (bár ha egyik macska férges, gyorsan férges lesz mind, így nem érdemes megvárni) és kb 3-4 havonta érdemes beadni a cicáknak.(amúgy a veszettséget is elkaphatják, mind a cicák, aztán tőlük a kislányod, de 4 macska esetében ez 20 000 Ft alatt nem fog megállni anyagilag évente, így erre már gondolom nem lesz keret, szal őszintén remélem, és kívánom a legjobbakat a családodnak, amibe az én nézőpontom szerint a macska is beletartozik.)

2016. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Ti nem olvastátok el azt, hogy végül VOLTAM állatorvosnál? És minden évben szoktam nekik venni féregtelenítő tablettát.
2016. júl. 5. 12:50
 33/48 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de aki azzal jön, hogy 3 napja beteg a macskám, és ezt milyen házi praktikával tudnám kezelni, aztán amikor kismillióan írjuk, hogy vidd el, hirtelen jobban lesz. És mindezek után, te azt írod, hogy amíg beteg volt a cica, nem voltál hajlandó elvinni, de a már tüneteket nem produkáló, egészségesnek tűnő állatot elvitted. És ez hogy zajlott?

"Üdvözlöm, mi baja aa cicusnak?

Hááát, igazából már semmi...

Akkor mi miatt hozta el?

Mert pár napja ment a hasa, de már elmúlt.

És miért nem akkor hozta el?

Mert én úgy gondoltam, ha megdöglik se baj, van elég macskám, de gyk-n a sok szerencsétlen kioktatott...."

Ugyanis ahhoz hogy egy macskát diagnosztizáljunk, szükség van a tünetekre, te sem akkor mész orvoshoz, miután kiheverted az influenzát...így neharagudj, de nem hiszem el. Én a legkissebb lepkefinggal is rohanok orvoshoz, ha a kedvenceimről van szó, de ha időközben elmúlik a probléma, még én sem viszem el, csak felhívom az orvost.

A legrosszabb az, hogy azon sem csodálkoznék, hogy az állat már el is pusztult, míg mi itt vitatkozunk...:/

És ne hafagudj, nem miattad nem bízok benned, hanem amiatt, hogy az ialyen felfogású "gazdik" általában ezt teszik...

2016. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Azért vittem később orvoshoz, mert előtte nem volt rá pénzem.
2016. júl. 5. 16:18
 35/48 A kérdező kommentje:
És azért vittem el annak ellenére, hogy a tünetek elmúltak, mert nem tudhattam, hogy még mindig beteg-e és a tünetek később újra előjönnek, vagy pedig tényleg meggyógyult.
2016. júl. 5. 16:22
 36/48 anonim ***** válasza:
Akkor legalább felhívhattad volna.
2016. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Úgy könnyű okoskodni, hogy nem vagy ebben a helyzetben. És, ha az orvos azt mondta volna a telefonba, hogy vigyem be a rendelőbe? Akkor mit tettem volna? Mivel magyaráztam vollna, hogy nem megyek?
2016. júl. 5. 16:26
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megmondtad volna, hogy most nincs pénzed - vállalja-e x időre hitelbe? Aztán ő majd eldönti.

Mindent meg lehet oldani, ha nem a problémákat keresed.

2016. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Csak aztán az egész környék ezen csámcsogott volna.
2016. júl. 5. 22:50
 40/48 anonim ***** válasza:

Döntsd el, melyik fontosabb neked:

a macskád élete és szenvedése - vagy a környék csámcsogása?

Amúgy nem igazán értem... pletykás az orvos, vagy mi van?

Ki honnan tudta volna meg a dolgokat?

2016. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!