Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak 3 napja megy a...

A cicámnak 3 napja megy a hasa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnis nincs pénzem állatorvosra. Nincs valamiféle házipraktika erre?

2016. jún. 18. 12:04
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Kisvárosban mindenki tud mindenről.
2016. júl. 6. 09:13
 42/48 anonim ***** válasza:

Na ne szórakozz.

Egy telefonról?

Ki hallgatja le szerinted?

2016. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hanem, hogy az állatorvos tovább mondja vkinek és elindul a pletyka.
2016. júl. 6. 09:21
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... képzeld talán magad a macskád helyébe.

Iszonyúan fáj a hasa. Csak azért nem vonyít egész nap, mert ő nem olyan.

Tudod, az orvosnak meg is lehet mondani, hogy ezt ne terjessze el. Ő is rosszul jár, ha elterjed, mert lehet tudni, hogy ő indította el. Ezek után mindenki meggondolja, hogy hozzá viszi-e az állatát, mert senkinek sem hiányzik, hogy kibeszélje, hogy pl. férges volt.


Legközelebb, ha neked fáj a hasad, te is várjál egy hetet, mielőtt bármit is csinálsz. Közben gondolkozz, hogy jól csinálod-e.

2016. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%
Miért raktad újra ki a kérdésedet? Megint megy a hasa a macskának?
2016. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem az ilyen kérdéseknél, hogy miért itt keres válaszokat? Honnan tudjuk mi a számítógép előtt ülve, hogy mi baja az ő macskájának? Ráadásul olyan sok degenerált ostoba buta felelőtlen ember van! Mi van ha egy 0iq-val rendelkező aki meg hat általánost sem végzett olyan "tanácsot" ad, a másik hülye meg készpénznek veszi, es "véletlenül" megölni emiatt az állatot? (pl. ricinus olaj hasmenesre?! 😱 jezusom!)Ez nem egy plüss játék!! Ugyan ugy érez fájdalmat, ugyan ugy fél! Sajnos sok ember meg mindig ugy tartja az állatot, mitha az egy tárgy lenne (" nem baj, van másik") Egy élő állat nem gyereknek való játék. Arra ott vannak a plüssök, azok nem éreznek fajdalmat. Lehet, sőt szerintem kell is állatot tartani gyerek mellett, HA A SZÜLŐ FELELŐS ÁLLATTARTÓ (orvoshoz viszi, megfelelően táplálja stb.) vagyis nem ugy kezeli, mint egy élettelen tárgyat. Mert akkor ezt fogja eltanulni a gyerek is!

Pl az egyik kolleganom röhögve mesélte, hogy a kicsi gyereke, kiharapott egy darabot a kutyájuk füléből, es a nagy sikításra rohantak be a szobába. Megkértem, hogy mi többet ne beszélgessünk. Nem kedvelem az ilyen embereket, kerülök őket. Lejott hogy ott a kutya gyerekjátéknak van, ha a fájdalom miatt oda kapott volna, azonnal megverik, es kihajítják. Eszukbe sem jut "NEVELNI" a gyereket arra, amihez ők is tuskók voltak. Feljelentettem állatkínzásért. Leszarom! Megbuntettek oket, a kutyat elvittek, mert az eset utan, nem vittek orvoshoz sem, se a gyereket.

Magyarországon meg mindig nagyon a beka segge alatt vagyunk az állatokkal való bánásmódban. Nyugaton ez szerencsére mar sokkal kulturáltabb. (mondjuk sok helyen mar állat rendőrség is van! Bárcsak itt is lenne!!! de legalabb mar kapott letöltendő börtönt allatkinzo nem is olyan rég..vegre! Remelm lesz meg sok! Aztán kétszer is meggondoljak ezek az izék, hogy meg merjek e tenni.

Az esetre visszatérve, bar mar nem most volt, de en biztos átgondolnám tartsak e állatot, mert ha nincs penze orvosra, akkor inkább ne. Lesz meg beteg sajnos. Ráadásul ha vki megtudja, hogy hagyja szenvedni a beteg állatot, feljelenthetik állatkínzásért. Szerencsére a nagy nyomás hátasára egyre jobb allatvedelmi törvényeink vannak.

Meg egy észrevétel. Szerintem mar óvodában, iskolában el kellene kezdeni tanítani az állatokkal való bánásmódot. Mivel a gyerek az otthon lattottakat viszi tovább, es ha a szülő allatkinzo, felelőtlen vagy csak hülye a gyerek is az lesz.

2016. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Hívd fel az állatorvost és érdeklődj, hogy mit lehet tenni. Ha szerencséd van, akkor elmúlhat magától a hasmenés, de ha elkapott valamit, akkor csak rosszabbodni fog a helyzet.

Az én 6 kg-os cicám egy napos hasmenés után már enyhén ki volt száradva. Egy kisebb cicánál ez hamarabb bekövetkezhet. Nen ijesztgetni akarlak, csak tudjál róla, hogy ez nem veszélytelen.

2016. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Ha megnéznétek a kiírás időpontját látnátok, hogy ez nem most történt, és már rég megoldódott. Köszönöm mindenkinek aki segíteni akart, és nemcsak kioktatni, de NEM kérek több választ...
2016. okt. 4. 21:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!