Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanitott macska rendszer...

Ivartalanitott macska rendszeresen lepisil dolgokat. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 3 cicánk van (mind 3 ivartalanìtott), ìgy nem tudjuk, hogy melyik csinàlja ezt, mert mindig csak utòlag vesszük észre. Már két táskámat pisilték le, a kanapét többször is, illetve most a barátom törölközőjét, amit véletlenül a szobában felejtett. Az ilyen kutya/macska "távoltartó" sprayk mennyire hatásosak? Van valakinek tapasztalata? Előre is köszi!

2016. jún. 19. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem ugyanoda megy mindig, ezért nem valószínű, hogy hatni fog a távoltartó spray... 3 cica az minimum 3 almot igényel, a legtöbb cica ugyanis nem szeret elmenni a másik után, nem szereti a másik szagát érezni. Lehet, hogy már ennyivel meg is oldódik a probléma.

A sprayk egyébként nekem nem váltak be, én kanapéról akartam leszoktatni a cicát, de nem igazán hatotta meg, hogy befújtam... Helyette tudom inkább ajánlani a macskamentát, én azzal szórtam be a fekhelyüket, imádják az illatát, azóta ott alszanak, hetente szórok egy pici frisset rá, tökéletesen működik. Lehet, hogy alomnál is beválna, egy próbát megér sztem.

2016. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elég kicsi a lakás, 3 alomhoz biztos,hogy nincs hely, talán csak még egyre. Egyszer vettünk már ilyen csepegtetős macskamenta kivonatot, de nem igazán érdekelte őket, de sztem ki fogjuk próbálni növény formában is, hátha. :) köszi!

Egyébként a Feliway sprayről és párologtatóról jókat olvastam, csak elég borsos az ára.

2016. jún. 19. 12:36
 3/5 A kérdező kommentje:
De külónben mind 3 cicát szoktam látni az alomra járni, meg nekem itthoni munkám van, ìgy igazából folyamatosan takarítva van. Szerintem valami lelki oka lehet ennek, néhány esetnél már-már olyan volt, mintha valami személyes bosszú lenne (pedig nincs okuk haragudni). Múltkor pl az volt, hogy a kanapén volt a táskám és pontosan a közepébe pisilt valamelyik... a kanapé száraz volt. :D
2016. jún. 19. 12:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Legalabb +1 alom, es a taska othonos illattal ellatasa jo otlet.

Valoszinuleg azt erezte rajta, hogy bohoztal valami "idegen ellenseges" szagot, es azt kellett felulirnia.

A + alom komfortosabba teszi a kornyezetet, kevesbe kell ilyen pozicio megerositest vegeznie.

2016. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Maxitabi ***** válasza:

Azért a legfontosabb, hogy lefüleld,melyik a tettes. (Biztos, hogy csak egyikük szerintem).

Közben ecettel, gyógyszertári alkohollal tisztítsd a kanapét,textilt- ne domestos és társaival,mert az vonzza őket még inkább. Ja és feltétlenül több alomtálca kell!

Amúgy nem váltottál almot? Az is probléma lehet ui.

Vagy orvosi probléma-bár kétlem, inkább -saját tapasztalat- pszichés/lelki gond.Jelöl. Hogy megnyugtassalak, ezt a legnehezebb kitalálni,miért csinálja.

Nálam a befogadott/mentett cica csinálta kb 5.5 évig uezt, ne kérdezd miért maradt abba.. Tippem: hagyjatok lenn egy felmosórongyot pl wc-ben, fürdőben,amire csinálhat-azt ki tudod mosni. Tipp 2: ecodor uf2000 macskapisi eltávolító és távoltartó (Bécsig mentem érte)-bejött (vagyis remélem e miatt maradt abba). Tipp 3: John Galaxy könyvek/videok -hátha ráismersz valamire, ami rátok vonatkozik!

És kitartás-türelem!!

2016. jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!