Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Ti macskátok mekkora súlyú,...

A Ti macskátok mekkora súlyú, és hány éves?

Figyelt kérdés
Enyém ,most 1 éves és 5,1kg.Ivartalanított kandúr.Ez megfelelő súly ebben a korban?
2016. jún. 26. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
ha ivartalanitott akkor lesz még több is a kandurunk nem volt ivartalanitva nemtudom, hogy hány éves volt mivel már idősebben került hozzánk nem vágattuk le a golyóit mivel sztem az hozzá tartozik és amugy is ... majd 10 kg volt elég idős volt de csak ugy mászott a cicák után,az ugrálás sem okozott neki problémát a szomszéd meg lelőtte lufat a seggébe pedig nem ártott az az ég világon senkinek békés teremtmény volt egyszer nem karmolt meg senkit mindenkihez nyávogva és szeretett teljesen fordult :(((
2016. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Huúú az már hatalmas lehetett.Az enyém magas de nincs elhízva inkább olyan jó bőrben van.Nem szeretném ha túl kövér lenne.Fitnesz kaját adok inkább neki,van olyan táp ivartalanított cicáknak.
2016. jún. 26. 13:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik 2 éves, 3,5 kg. A másik 8 éves, 5,5 kg. Mindkettő ivartalanított nőstény. Olyan közepes testalkatúak, a 2.-at kicsit hájasnak találta a dokink, de tkp. 5 éve nem hízott tovább.
2016. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi ivartalanított hímünk 5 évesen 6 kg. Persze alkatfüggő, de szerintem az te macskád súlya is teljesen jó.
2016. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2016. jún. 26. 17:50
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Kb. 2 éves, ivaros nőstény, 2,5 kilós volt, mikor utoljára mértem, bár az nem sokkal szülés után volt. 3 kilósnál viszont sosem lehet több. Normálisan táplált, de kisebb termetű macska.

Nem kifejezetten a mi macskánk, csak mi is etetjük és sokat lóg itt.

Van egy kb. 5 kilós ivaros kandúr is, az az én normál házimacskákhoz szokott szememnek már hatalmas, de tudom, hogy vannak jóval nagyobbak is, a speciális fajták közt pedig főleg.

2016. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Három van, így mindhármat leírom.

Garfield - 3 éves, eh, eh, 6 kg

Mirr-Murr - 3 éves, 4 kg

Spuri (bár gyakran Beszarinak hívjuk, mert félős volt kiskorába) 1 éves, 3 kg

2016. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves ivartalanított nőstény brit macska. 4-4,3 kg között változik a súlya. A doki szerint fajtájának és alkatának megfelelő, ideális a súlya. Szerintem szép formás. :D Alkatfüggő, de egy kandúrnak megfelelőnek tűnik az 5,1kg.
2016. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ideális cicasúly. :) ha a cica nem mondhatni vékonynak de nem is kövér, az teljesen ideális. Így a szervezete nincs megterhelve, de ha beteg lesz, van neki némi tartalék. Az én egyik cicám 12 kiló, és vékonynak mondható. Őegy korán ivartalanított main coon kan cica, hatalmasra nőtt, de egyáltalan nem túlsúlyos, csak súlyos :) ha ránézel a cicára látod, hogy el van e hízva. Ha a hasa megereszekedik, és csüng akkor már duci, és ideje sportolni
2016. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már nem is mérjük őket, csak az orvosnál.


Dagik. Kiscicaként éheztek, évek sem győzték meg őket, hogy mindig kapnak enni, nem kell félni.

Lassan 10 évesek lesznek, testvérek, fiú-lány.


De hiába kövérek, kapnak, mikor kérnek, mert látni a kis pofájukon, hogy összetörik a lelkük, ha nem kapnak.

Inkább legyenek boldogok, kevesebb ideig, mint soká éljenek, és mindig "éhesek" legyenek. Ez van. Az orvos is ezt mondja.

2016. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!