Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen a ti Bengáli macskátok?...

Milyen a ti Bengáli macskátok? Jelleme? Szokásai?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszoljanak akik nem csak a google-ról ismerik a fajtát! Köszönöm !!! Videókat néztem róluk, oldalakat böngésztem, de azt szeretném ha valaki le tudná írni a saját Bengáli macskája jellemét és szokásait :) hogy olyan cica fajtát válasszak ami az én életvitelemhez megfelel :)

reggel 7-től 5-ig dolgozom, viszont utána az egész időt a macskuszra tudnám szánni :) Benti tartásra szánom :)



2016. febr. 16. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Az sok idő lesz egyben a macskának, amíg te odavagy. Szerintem. Az enyém borzasztóan kötődik hozzám, úgy mászkál utánam, és olyan hűséges, mint egy kutya. Többször volt hogy nehezményezte, ha sokat elvoltam. 90 %-ban velem egy helyiségben tölti az időt. Együtt fekszünk együtt kelünk. Én itthon dolgozom. A cicámnak csak a papaja bengáli. Külsőleg majdnem teljesen, belső tulajdonsagaiban teljesen megfelel a fajtaleirasnak. Eleinte nem evett, ha nem voltam itthon, teljesen kivoltam. Múltkoraban is volt olyan, hogy egy hétig napi 6 órákra elmentem itthonrol, megint nem evett. Majd rajottem, hogy azért, mert nem mondtam meg neki, hova megyek, csak elrohantam. Mindig elmondom neki, hogy ide és ide megyek, sietek haza. Volt hogy pofakat is vágott rá. Nagyon ragaszkodó és szép természete van. Én csak nézek, mikor hisztis, meg kiborito macskakrol olvasok, nekem ez ismeretlen. Játékos is, a szofogadast is begyakoroltuk.
2016. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két bengálim van. Mind a ketten ivartalanított kandúrok. Iszonyatosan ragaszkodóak állandóan a gazdi közelében kell lennie. Az elején amíg nem alakult ki a kellő kötődés köztetek, állandóan hangosan üvölt (nyávogásnak nem mondanám) Viszont az idősebb kandúrom a mai napig ha elmegyünk otthonról vagy ha csak az udvaron vagyunk nekiáll üvölteni. A bengálikat semmiképp nem szabad egyedül tartani, vagy legyen egy társa kutya másik macska akármi, vagy Neked kell egy otthoni munkát találni :) Viszont ha másik cica társ mellett döntenél akkor arra ügyelj, hogy ugyanolyan aktív macska fajtát válassz mellé mint amilyen aktív a bengáli. Nálunk csak bent vannak az állatok. Nem mehetnek ki. Amúgy nem mindenkinek való a bengáli, aki ezt a fajtát választja, annak tudnia kell, hogy egy nagyon aktív nagyon szeretet éhes nagyon ragaszkodó de nem egy ölmacskát vesz magához. Nem az a típus akit leraksz és ott marad. Nálunk a függönyök bánták kicsit a dolgot hiába van kismillió kaparó a házban.

Én imádom őket és ők is engem. A szeretetük már- már tolakodó tud lenni.

2016. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!