Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kiscicának van annyi esze...

Egy kiscicának van annyi esze hogy ne menjen szomszédba ahol a kutya megölné?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiscicát meg van hogy melyik lenne de van egy probléma KUTYA mindegyik szomszédba veszély leselkedne rá.

Szerintetek van annyi esze hogy ne menjen oda?(ahol lakik ott a szomszédba is van olyan kutya ami "eljátszadozna"

vele

Szerintetek életbe maradna?

Jó ötlet haza hozni?



2016. jún. 26. 19:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bent kéne tartani, legalább amíg megszokja a helyet, különben elkóborol. Ha ezután kiengeditek, akkor sincs rá garancia, hogy nem kapja el valamelyik kutya, sajnos a kint cicákra sok ilyen veszély leselkedik.

Ivartalanítással elérhető, hogy kevésbé akarjon csavarogni, vagy bent kell tartani a lakásban.

2016. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én, nem bíznák a kicsi cica józan ítélőképességében. Nem egy, minden áron be akart jönni a kutyáimhoz. Utolsó, amit megmentettem a kutyáktól, nem lett meg a gazdája, így szobacica lett. Vagy is, mára, háziterrorista lett.
2016. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted honnan "tudná" magától, hogy a másik négylábú rá veszélyes? Arra fokozatosan kell nevelni.
2016. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs annyi esze. Tapasztalatból tanul az állat is, de ha rögtön megöli a kutya, akkor értelemszerűen nem tudja megtanulni, hogy ne menjen át.

Házba, benti tartással javaslok csak cicát ilyen helyzetben.

2016. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ahol lakik a kiscica ott egy kutyával lakik aki nem bántja de a szomszédba van egy kutya ami rendszeresen ugatja és néha átmennek a kiscicák hogy kalandozzanak,de mindig oda megy a Fanni(ugy hivják a kutyát) és megugatja öket erre a kiscica csak ott áll és fúj.(én úgy tudom hogy a kutyák csak akkor támadnak kis dolgokra ha menekülnek tölük,mert nekem van kutyám meg tengerimalacom akik nem a legjobb kapcsolatba vannak de a kutyám csak akkor támad ha látja hogy Menekül a tengerimalac,egyébként a mamámnál lesz ha lesz).
2016. jún. 27. 11:48
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem maradna életben. Eleve nem lehet egy ekkora kiscicát csak úgy kivágni a kertbe. Miért akarod mindenáron kirakni? A lakásban nem lehet bent? Nekem is 2 van bent, pedig kertesházban lakom, eszükbe sem jut kimenni, én meg nyugodt vagyok, mert sem kutya sem a kocsik nem fogják kinyírni őket.

Ha kinti-bentinek szeretnéd akkor 2-3 hétig csak bent kellene tartanod amíg megszokja a helyet. Utána vegyèl neki hámot, vidd ki a kertbe naponta többször, hogy megtanulja mi hogy van. Akkor "találkozik" a kutyákkal is és megtanulja, hogy kerülje el őket.

De csak ha kintinek szeretnéd, forgalmasabb helyen is laksz, akkor szerintem nem kell Neked cica, mert nem fogyóeszköz hanem élőlény...

2016. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A kiscica alapból kint született és az anyukája eldugta öket aztán amikor 2hetesek voltak vissza hozta öket és ott is van olyan kutya ami megölné öket.
2016. jún. 27. 18:09
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy kint született, még nem biztonságos kint tartani. Eleve a vemhes nősténynek is kellene egy biztonságos zárt hely, ahol elleni tud.
2016. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Nekünk eddig minden kicsi átment a szomszédba és sajnos egyik sem jött vissza. Aztán a többit mindig odavittem a kerítéshez és megmutattam nekik a kutyát persze egyből meg is lett szegény ugatva ugy hogy megjegyezték hogy arra ne menjek. Nem is mentek.
2016. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is van kutya több szomszédban,mégis 10 éves cicáim vannak.de nem is engedtem ki őket fiatalon.

amúgy is kell idő amíg megszokik téged és a környezetét. utána fokozatosan kell kiengedni,az elején legyél vele. és ha kell vidd oda a kerítés mellé amikor ott a szomszéd kutya. meg fog ijedni tőle a macska és remélhetőleg megjegyzi,hogy oda nem szabad átmenni. de sajnos nincs rá garancia. ivartalanítással némileg csökken a kockázat. de biztos nem lehetsz benne.

sajnos olyat is tudok,ahol a gazda uszította a kutyáját a macskákra. vagy csak kizárták,kiszökött a kutya és úgy bántotta a macskát..esetleg a kutya átszökött a szomszédba és ott találkozott a védetlen cicával.. szóval vannak veszélyei. de ha fokozatosan ismerteted meg a külvilággal és ivartalanítod és biztonságos a kerítésetek akkor nagy esély van rá,hogy nem lesz baja. ha nincs más mód,akkor én egy kerti kifutót is el tudok képzelni,egyfajta macskakennelt. tudok olyat,aki egy hatalmas területet vett körbe kerítéssel(Alul mélyen a földbe ásva és felülről is lefedte). volt bent fa,búvóhely,növények és mindenféle macskának érdekes dolog. és ez a kifutó össze van kötve a házzal egy macskaajtón keresztül. és a cica eldönti,hogy bent vagy kint van.szerintem ez is jó megoldás,így kint is van és mégsem érheti nagy veszély(elütik,kutya elkapja,mérgezés stb)

2016. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!