Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a neve a seal...

Mi legyen a neve a seal colorpoint mintázatú ragdoll kandúromnak?

Figyelt kérdés

2016. jún. 29. 14:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Szegény jólelkű és érzékeny lelkű, mérhetetlenül empatikus németek és svábok... Nem csak Hitlert hívták ám Adolfnak. Ejnye. :S Ennyi erővel baj lehetne a János, a Gyula (a gömbszerű, hogy le le írjam a nevét), hiszen voltak a magyar politikusok között is "érdekes" figurák - holott semmi baj se a János, se a Gyula névvel, hiszen rengeteg magyarnak is ez (és ez volt) a keresztneve. Máig rengeteg Adolf él Németországban, Ausztriában, stb, akik nem feltétlen báűnös emberek ám! annyira legalábbis én nem mondanám bűnösnek őket.


Ezért nem kéne lepontozni válaszom. Nem mintha különösebben érdekelne engem a politika, vagy a németek. Csak adtam egy ötletet, mert az Adolf jól hangzik. Sose értettem, egyik ismerősömet miért becézik Nácinak, csak mert Ignác (egyáltalán nem politizált soha Ignác és ez nem gúnyneve). Ennek ellenére furán néznek rám azért, hogy miért a háborús bűnösökre asszociálok az Ignác becézéséből, mivel sokak szerint semmi baj evvel, tehát ez még nekem is sok. De az Adolf az nem félreérthető, olyan, mint nálunk a János keresztnév!


A kedves kérdező mégis túlreagálja és a válaszom mögé lát dolgokat, amiket nem szándékoztam, pedig igazán -például- nem "Náci" (=Ignác) keresztnevet javasoltam, hanem Adolfot. Gondolj bele, az a sok százezer külföldi Adolf sértve érezheti magát, hogy te a háborús bűnösökre asszociálsz a nevükből.


A magyar Jánosok is sértve éreznék magukat jogosan, ha bűnös politikusnak hinnék őket pusztán a keresztnevük okán.

2016. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 kalács666 válasza:
gypsy
2016. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!