Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica és kiskutya segítség!?

Kiscica és kiskutya segítség!?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes kiskutyám, és a napokban érkezik 1-2 kiscica mellé. Mire számíthatok? Nem kell féltenem a kutyától őt(őket)? Hogyan nevelhetek biztosan cicabarát kutyát?


Sajnos van rossz tapasztalatom, előző kutyánk, aki már nem él, amint kamaszodott, felnőtt lett, megölte a macskáinkat, mindenféle előzmény nélkül! Azokat, akik addig is velünk éltek. Ezért nagyon aggódom, biztos elrontottunk valamit akkor, amit most nem szeretnék újra elkövetni.


Megköszönnék minden hasznos tippet!


2016. júl. 1. 18:09
 1/7 anonim válasza:

nálam is ugyan ez volt a helyzet és nem tudtam hogy mit csináljak így hát nem csináltam semmit. Az én kiskutyám előbb ijedt meg a macskától mint a cica tőle.

A kutyus ha még fiatal (nincs egy éves) akkor minde rendben mert hamar hozzászokik a cicák jelenlétéhez és játszik velük de nem bántja őket. Ha harapdálja a cicákat akkor ordíts rá hogy tudja hogy ez a játék nem megengedett. persze várni kell vele még megérti de nem fog maradandó sérülést okozni


A kutya fajtájától is függhet a kedvessége. nekem pulim van de ha labrador vagy border collie akkor nincs baj mert ezek a kutyák játékosak és kedvesek. ha hasonló fajta az is jó. Szeretem a pitbullokat is és nem azt mondom hogy azok a kutyák veszélyesek csak egy kicsit agresszívabbak mint a többi.


ajánlom nézz utána milyen tulajdonságú többnyire az a fajta kutya amid lesz majd. Ha az írják ellenségesebb, akkor szerintem csak felügyelet mellett legyen csak egy helyen a cicákkal!


Remélem kicsit hasznos voltam!

2016. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Keverék a kiskutyám, menhelyről, fogalmam sincs mik lehetnek benne, így orosz rulett is lehet.

Viszont mindent meg fogok tenni érte, hogy értse meg, a macska nem préda. Ehhez kellene pár jó tipp.

2016. júl. 1. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk pitbullunk van és egy keverék, illetve 2 cica.

A pit akkor került oda, amikor megvolt az egyik macsek, ő már 2 éves volt, de a kóbor befogadottnak hála hozzá volt szokva a kutyákhoz. A pit imádja a 2 macskát, folyton nyalja őket. Baj nem a harci kutyusokkal van, hanem a vadászokkal. Ők tekinthetnek prédaként az állatra. Esetleg a terelők megcsipkedhetik őket, komoly sebet nem igen kéne okozniuk.

Mivel nálad mind a 2 vagy 3 állat kölyök lesz, a lehető legjobb helyzetben vagy.

Fontos hogy a cicusokkal várj minimum pár napot, mire bemutatod a kutyusnak, új hely, új emberek, családtól, anyukától való elválasztás is bőven elég nagy stressz nekik.

Ha titeket megszoktak, jöhet az ismertetés. Jó ha a ciccek elérik előtte a 10-12 hetes kort, de ami fontos, hogy már ügyesen mozogjanak, egy alulfejlett 7-8 hetes cica még a járással is gondban van.

Először simogasd meg a kutyust egy tiszta rongydarabbal, és tedd ezt a cicákkal is, majd mutasd be egymásnak a szagukat.

Ha a cicusok nem fújtatnak, és a kutyus sem lesz izgatott, eleinte próbáld olyan helyen bemutatni őket egymásnak, ahol a cicusoknak van vmi magasabb menedéke ahol a kutya nem éri el. Eleinte csak rövid időre legyenek együtt,és csak felügyelettel, adjatok jutalomfalatot nekik, hogy pozitív dologhoz kössék. Ha összebarátkoztak legyenek együtt, jó ha együtt nőnek fel.

Még ilyen esetben is lehetséges h ha a kutyasban erős a vadászvér, 6 hós kora után megtámadja a cicceket, így amikor kezd felnőni az eb, figyeljétek, hogy durvul e a játék, esetleg kergeti-e őket, ha igen az problémás lehet...

Remélem tudtam segíteni. :)

2016. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó levezetés volt, csak sajnos ott bukik az egész, hogy a kiskutya bejárós, bent alvós, így a cica amint idekerül, rögtön vele is szembetalálja magát.
2016. júl. 2. 05:33
 5/7 anonim ***** válasza:
És a lakásotok 1 helységből áll?
2016. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, van egy szoba, már átgondoltam, van egy szoba, ahova az első 2-3 napban, vagy amíg ki nem jönnek egymással, el tudom szállásolni őt nyugalomban.


Csak olyan "izé", hogy bezárom egy szobába...

2016. júl. 2. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem izé, ettől ne tarts. A kiscicáknak stresszes egy új környezet, így sokkal jobb, ha egyszerre egy szobát kapnak, szokhatják a szagokat, meg a társaságotokat, és nem egy nsgy térrel kell szembenézniük, ahol (ez viccesen hangozhat, de igaz) gyakran eltévednek. A cicusoknak is jobb lesz így, ráadásul könnyebb egy helységet veszélytelenné tenni.( kábelek amit megrághat játékból, mérgező növények, zugok ahova elbújhst a frászt hozva a gazdira, pl szekrény mögé)
2016. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!