Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan, hogy a macska...

Létezik olyan, hogy a macska nem ellik bele ugyanabba a dobozba amibe legutóbb, mert érzi az előző kölykei szagát?

Figyelt kérdés

Nemsokára másodszor ellik a cicánk. Odakészítettem neki egy dobozt ruhadarabokkal kibélelve. Az első ellésnél ugyanebbe a dobozba kölykedzett és utána ebben aludt a kicsikkel 8 hétig. A bélelés is ugyanez volt.

Hiába teszem bele, rögtön kijön belőle, nem akarja elfoglalni.

Szerintem érezheti a korábbi kiscicák szagát, de lehetséges-e az, hogy ez a dolog zavarja őt? Tapasztalt már valaki ilyet?

(Mielőtt szidalmakat kapnék, hogy szaporítom a macskák amúgy is népes táborát, előre bocsájtom, hogy elválasztás után ivartalanítjuk az anya cicát :). )



2016. júl. 8. 09:07
 1/2 Pézsma válasza:
Szia! Nekem most jelenleg van 7 macskám van, szóval nem egyszer-kétszer volt ilyen. Mi is szoktunk neki rakni egy dobozt, arra már nem emlékszem, hogy olyat, amibe már ellett, de beleszoktam rakni, és nem marad benne. Ilyenkor egy csomószor belerakom, hogy maradjon ott, de kimászkál belőle. De amikor már tényleg "beindul a szülés" akkor ottmarad, elkezdi nyalogatni magát stb. Ha nagyon nem akar belemenni, akkor tegyél ki neki egy másik dobozt, hátha az jó. Nem tudom, hogy ezzel tudtam-e segíteni, remélem. Többet én sem tudok mondani. Nálunk már kész macskafarm van, szóval nekünk mondhatnák azt amit írtál :D. Sok sikert!
2016. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mas oka lehet. Ha beindul az elles,lehet hogy belemegy. Remelem a kicsiket is ugy adod tovabb,hogy ivartalanitani kellene.
2016. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!