Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelidítsem meg a vad...

Hogyan szelidítsem meg a vad cicát?

Figyelt kérdés

Befogadtunk az utcáról egy kb. Két hónapos cicát, de nagyon vad. Megfogni is alig lehetett mert harap és karmol. Most ideiglenesen a fürdőszobában lakik, ott elbújt és néha előjön. Nem fél tőlünk. Odajön de fúj ránk. Kajával próbálkoztunk de semmi. Most nagyon nyávog szegény egyedül..

Mit tehetnénk? Meg fog szokni minket meg a helyzetet vagy felesleges a próbálkozás?


2016. júl. 10. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nem lehet megszeliditeni. Utca cicának született az is marad. Nekunk is van egy ilyen "bolond" megfogni nem lehet de kajáért azert odajön:D
2016. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tölts vele időt, etesd a tenyeredből és ne fogd úgy, hogy felemeled a földről.
2016. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, meg fog szokni titeket. Addig sok türelmet kívánok.

Nekem volt hasonló cicám, csak a többi macskával volt el. . Aztán egyszer csak úgy döntött, ő közeledik felém :) Nagyon boldog voltam, onnantól kezdve nem húzódott el tőlünk. A cicátok egyedül volt? Nem volt tesója?

2016. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az utcáról fogadtuk be lehet volt neki de mi nem láttuk.

Mit tehetnénk?nagyon sajnaljuk a keserves nyávogását :c

2016. júl. 10. 23:02
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Biztos, hogy kóbor cica volt? Egy ekkora cica etetés nélkül nem nagyon boldogul az utcán, lehet, hogy a közelben lakik és azért nyávog mert bezártátok. Persze ti láttátok, hogy milyen állapotban volt és nyilván el is tévedhetett. Csak azért írom, mert az én macskámat is kóbor macskának vélték és rajtam kívül két emberke is a sajátjaként kezelte, sőt a szomszéd boltosok adtak neki enni és a közelben dolgozó éjjeli őröket is levette pár falattal.:D Nem volt egyszerű tisztázni a környékkel, hogy hová tartozik, sőt az egyik néni azt mondta, hogy ő már megszerette és legyen közös.:D Életre való macska az biztos. Amúgy max 4-5 nap aztán közeledni fog hozzátok, a pocak nagy úr.:D
2016. júl. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első jó nagy marha. Azért, mert páran leragadtak a múlt században és ismeretlen fogalom számukra az ivartalanítás, még nincs olyan, hogy utcamacska.


De hogy válaszoljak a kérdésre is: türelem! Alapvetően egy kiscica barátságos. Nyilván nem szokott emberhez, emellett a tapasztalatai is rosszak lehetnek ha ennyire fél. Ha türelmes vagy akkor meg fog szokni. Amikor kajaidő van és eszik, akkor próbáld meg a kezedből etetni. Ha nem fogadja el akkor várd meg amíg a tálból eszik és maradj ott vele. Ha tudod, akkor evés közben simogasd (fokozatosan). Az sem árt, ha folyamatosan beszélsz hozzá. Legyél vele sokat, hogy szokja a hangod és a jelenléted. Jutalomfalattal is próbálkozhatsz, azt szokták szeretni. Meg cicatejjel is. Az a lényeg, hogy a rossz tapasztalatai ellenére téged egy kellemes dologgal kapcsoljon össze. Viszont ne erőltesd rá magad, ha elege van, akkor hagyd békén és fokozatosan, minden nao egyre többet foglalkozz vele és simogasd. Meg fog szelidülni, nyugi. :) még nagyon pici, nála "rosszabb" macskát is szelidítettem már. :)

2016. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katica71 ***** válasza:
Az én cicum is egy dobozban került hozzánk, az öcsémék "örvendeztettek meg vele", az előző sajnos elpusztult. Teljesen vad volt, kiugrott a dobozból, és egyenesen az egyik farakás alá bújt, ahonnan csak egy hét után volt hajlandó előjönni. Természetesen csalogattuk, hívogattuk, de tojt a fejünkre, oda hordtuk neki az enni meg innivalót, csak olyankor bújt elő, amikor senki nem volt a közelben. Egy hét után egy este kibújt, aranyosan tekergette a kis farkincáját, bevittük. Még nagyon sok idő kellett hozzá, hogy megbarátkozzon velünk, de a családot már ismeri, az idegenektől viszont annyira retteg, hogy ha jön valaki, azt se tudja, merre fusson. Tudjuk, hogy sose lesz egy bátor, bújós cirmos, de így fogadtuk el. Az ivartalanítás óta kedvesebb, dorombolósabb lett, nagyon ragaszkodó. Szóval szerintem is "csak" rengeteg türelem kell, de meglesz az eredménye.
2016. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!