Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megölik az újszülött kiscicáka...

Megölik az újszülött kiscicákat. Büntethető ez illetve mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van egy néni aki arról mesél,h a szomszédjuk 11 macskája,az ő kertjükbe ellik rendszeresen..(De nem ott laknak,hanem csak ilyen hétvégi házuk van ott..)és a néni nem juttatja vissza a kiscicákat a szomszédhoz,hanem gereblyével egy vödör vízbe belefojtja őket.ez sztem elég szörnyű.ez ellen nem lehet semmit tenni?
2008. szept. 28. 16:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Az ötödik hozzászólóhoz annyit fűznék hozzá, hogy ha az ügyészi megrovás után egy kicsit is elgondolkodik, hogy szüksége van-e büntetőeljárásra, és többet nem tesz ilyet, már az is eredmény. Végül is nem az az elsődleges cél, hogy börtönbe zárják, hanem az, hogy a jövőre nézve intő legyen a számára.
2008. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
56%
ez első válaszoló vagyok. Akkor most mit fogsz tenni? feljelented?
2008. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
30%

Most nem azért, de mennyivel jobb, hogy a cica felnő és akkor döglik meg, vagy utcamacska lesz és csak terjeszti a betegséget össze vissza... Valahol annak a cicának is jobb, hogy nem kell szörnyű módon felnőnie, mert a menhelyen nem veszik be a cicákat... Amugy minden tenyésztő vízbefolytja a kicsi és esetleg nem olyan szép kicsiket, hogy a többinek jobb legyen...

Tudom nem szép dolog, de az sem, hogy annyi kóbor veszett macska van. Ezzel is csak veszélyeztetve vannak az egészséges macskák.

2008. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyuwal,azt mondta h walószínűleg tesz egy néwtelen felyelentést
2008. szept. 28. 18:31
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

Egyeseknek ezek "csak" macskák, de ők is érző lények, akinek van vagy volt macskája tudhatja, aki pedig képes ennek ellenére megölni őket azzal én legszívesebben ugyanazt tenném amit ő csinált velük. Fel kell jelenteni, és remélhetőleg kap majd valami büntetést aztán legközelebb talán gondolkodni is fog mielőtt cselekszik. Nekem is nyaranta kétszer szül mindkét macskám, mégis mindig találok a kicsiknek gazdit.

Ja és ahol 11 macska van azt sem árt bejelenteni én úgy tudom kötelezhetik hogy ivartalaníttassa, különben elviszik őket. Bár ezt csak nemrég hallottam, nem tudom igaz-e.

2008. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%

Én most éppen 5 pici cicát nevelgetek,természetesen az anyjukkal, és belegondolni is szörnyű, hogy valaki képes ilyen kegyetlen módon elbánni a társaikkal.

Mindenképpen beszélgess el a nénivel és mond el neki,hogy lehet hogy az emberek 50 éve még így oldották meg a """problémát""" de ma már annyi más lehetőség lenne! Bár feltételezem nem fog hallgatni rád, és nem lenne jó megvárni a következő alom kiscicát,hogy azok is ilyen szörnyű sorsra jussanak.Így én is inkább a feljelentést javasolnám,hisz ez állatkínzás, bünteti a törvény.Nem szabad hagyni, hogy bármilyen állattal megtegyenek ilyet!

2008. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
77%
Arra azért kíváncsi lennék,hogy az előző választ ki és miért pontozta le ennyire,ráadásul indoklás nélkül.Ha az illető egyetért a nénike módszerével,ahhoz csak gratulálni tudok.
2008. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%
Valaki az összes állatbarát hozzászólást rendesen lepontozta. Persze a véleményét nem vállalja hozzászólás formájában...
2008. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Azért pontozzák le a hasznos válaszokat,mert ez olcsó játék hülyegyerekeknek,és vannak akik olvasás nélkül,össze-vissza kattognak:S
2008. szept. 30. 21:07
 20/27 anonim ***** válasza:
29%
míért mit csinálna velük a néni etetgesse gondozza más macskáját míért nem ivartalanítatja a macskáját az az illető?
2008. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!