Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon előkerülhet még?

Vajon előkerülhet még?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt (08.06.) egy puffanásra lettem figyelmes a szobámból. A cicónk (2 év körüli) állandóan az erkély és az ablakpárkány között cikázott, pedig nagyon sokszor rá lett szólva, meg lett bólintva a buksija érte. Szúnyogháló van a nagy ablakon, nyilván az erkélyajtón nincs. Ez már a második szúnyogháló volt, amit kiszaggatott. Ahogy átléptem a másik szobába, tudtam, hogy kiesett az ablakon mert a nagyobb cica is meg volt rémülve és kifelé nézelődött. Sajnos eközben eltelt 2-3perc amig elgondolkodtam, hogy egyáltalán ő lehetett-e vagy mi történt. A 3. emeleten lakunk panellakásban. Ki volt rakva száradni a párkányra a cipőm, gondolom, nem volt elég helye ugrándozni és leesett, mivel a cipőt láttam fentről. Na már most az a baj, hogy ha kinézünk, baloldalt szintén panellakások vannak és szinte az egész lakótelep, előttünk egy bődület-nagy istentudja hányhektáros kukoricás, amitől egy füves bokros terület és egy ütött-kopott kerités választ el, jobbra pedig szintén giz-gazos minden, bokros, fás, annyi, hogy kevesebb a kukoricás. Arra vannak hobbikertektől kezdve minden, és hozzátenném, nagy területen, azok mögött pedig már egy másik falu.

Valószinűleg ijedtében szaladhatott el, mert sosem volt még kint. Már bánom, hogy nem néztem ki először az ablakon, hogy megtudjam, merre szaladt egyáltalán. Az incidenskor egész sötétedésig (mert ez délután történt) lent voltam őt keresni mindenhol, tegnap még a kukoricásba is bementünk, ciccegtem neki meg miegyéb, szólongattam a nevén, hogy megismerje a hangom, de sehol egy mukkanás, még este sem, mikor siri csend van. A kérdésem, hogy vajon előkerülhet-e még, vagy mennyire van esély arra, hogy úgy megsérült, hogy a letelepedett helyéről már nem fog tudni elmozdulni? Vagy esetleg, hazatalálna-e még? Nagyon meg vagyok rémülve és nekem ez a cicó a mindenem, amikor csak alkalmam van rá égen-földön keresem, de eddig még semmi hir róla. Menhelyes oldalon megosztották már.


2016. aug. 8. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem aszfalt/betonra esett akkor jó eséllyel nem lett komolyabb baja. Viszont elég kicsi az esélye,hogy megtaláld ott vagy az ,hogy ő hazataláljon. Semmilyen támpontja sincs a macskának,hogy hazataláljon. Szerintem plakátold ki a környéket. És ha tudsz nézz szét minél előbb a környék bokrai alatt, kocsik alatt, lépcsők alatt, bármi alatt ami kellően nyugis lehet egy macskának elbújni. Ha megsérült és valaki megtalálta akkor is jól jön ha körbeplakátozol. Szerintem így van csak esélye,hogy megtaláld.
2016. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Előszöris köszönöm a választ!

Másodszor is, a cipő a fűben volt, nagyon bizom benne, hogy ő is a cipővel együtt a fűbe esett. Van egy kis betonos rész közvetlen a fal mellett, és csak utána jön a fű, tehát ezért nem vagyok biztos benne, hogy igy történt. De ha nagyon meg is ijedt, betonraeséstől kellett olyan sérülést szereznie, amitől még a sokk hatására se tud elszaladni, nem?

Plakátolásra én is gondoltam, de eléggé úgy érzem, hogy ennek már késő, azonban meg lehet próbálni, igaz.

2016. aug. 8. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát azért ha kinézel merőlegesen lefelé az erkély korlátjával egy vonalban és nem betont látsz ott akkor nem esett rá. Inkább még kifelé kellett esnie mint a fel felé.

Igazából még a betonra esés sem biztos,hogy annyira vészes olyan magasságból. Ház kivitelétől függően kb. 6 vagy 9 méterről esett. Nekünk olyan 9 méterről esett le a macska a tetőről alacsony fűre és semmi baja nem lett. Még csak nem is fájt a lába.

Hát ha van rá lehetőséged akkor nézz szét a környéken. Most,hogy csendesebb a környék szólongathatnád még hátha meghallod valahol. Facebook on is van ilyen eltűnt macskás oldal. Esetleg oda is írhatnál. Ha megsérült is szinte biztos,hogy valaki bevitte már. Ha nem és kezd éhes lenni akkor lassan elkezd kunyerálni a környéken. Szerintem egy 2-300 méteres körön belüli plakátolás simán segíthet. Szerintem még nem késő. De csak szólongatva mint már írtam csekély a valószínűsége ,hogy előjön. Szerencsétlen biztos fél.

2016. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tutira fél. Szegény úgy megijedt, hogy tényleg az a 3 perc volt csak, amig leértünk és realizáltuk mi a helyzet, de már sehol sem volt. Már akkor körbenéztünk mindent, mint irtam sötétedésig. Tegnap reggel is mentünk egészen kora délutánig, aztán kis szünet és megint sötétedésig, ma ugyanez a tortúra, csak kicsit jobban a városban. A kukoricásban is voltunk bent viszonylag sokáig, de semmi jel. Nagyon idegesitő, tényleg a földet felforgatnám miatta, de pl az erdőkbe elég nehezen tudnék bejutni és félek hogy a mászkálástól még jobban megijed és csak elszalad. Bizom a legjobbakban, de jó hir, ha azt mondjátok nem valószinű, hogy nagy baja lett. Ez az egy amitől tartottam, hogy valahova letelepszik, ahol nehéz megtalálni, és ott pusztul el szegénykém, vagy esetleg szenved a fájdalomtól. :(
2016. aug. 8. 22:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ide próbálj már meg írni,hátha:


[link]

2016. aug. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megkerült esetleg azóta a cica?
2016. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos azóta sincs meg. :(
2016. szept. 18. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!