Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikorra várhatóak a cicánk...

Mikorra várhatóak a cicánk kicsinyei?

Figyelt kérdés
Az általános figyelmeztető jelekkel tisztában vagyok, ilyet azonban nem emlékszem, hogy eddig tapasztaltam volna. Tegnap este nagyon nyűgös volt, az egyik pillanatban nem hagyta, hogy hozzáérjünk, morgott, oda-oda kapott, a másikban dorombolt. Felállítjuk, azonnal visszafekszik, a testhelyzeteit nagyon gyakran váltogatja. Gyanakodtunk, tegnap este betettük az előkészített helyére, el sem mozdult onnan, egyelőre még semmi, de nem úgy tűnik, mintha el akarna onnan mozdulni. A hasa alsó részén kb. szabályos időközönként remegés-szerűt (izom vagy ilyesmi) érezni, pár másodpercig tart, ma reggel megfigyeltem, hogy erre az időre a tejlefetyelést is abbahagyja. A táp most nem kell neki.
2010. ápr. 19. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A mi cicánk a tavalyi alomból nálunk maradt felnőtt gyerekét húzta végig a lakáson fialás előtt, nagyon ideges volt, folyamatosan nyávogott, és kétségbeesett szemekkel nézett rám. Láttam már olyat, hogy berendeztek a cicának nagy kalitkát, alommal, kajával mindennel, és oda tették be ilyenkor, ott nyugodtan lefialt mindig. Először furcsának tartottam, de ezek után nem.

A kérdésre a válasz: Ha letelt a 60 nap könnyen lehet, hogy nemsokára meglesznek.

2010. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az 90 nap, és igen, már az előkészített helyén van. :) Nem tudom, mikortól kellene számolnom a napokat, így nem tudok erre hagyatkozni.


A cica kedvetlen, nagyokat sóhajtozik. Most nem morcoskodik, de nincs is elájulva a simogatásomtól, inkább csak eltűri. Mintha koncentrálna valamire.

2010. ápr. 19. 10:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem értem, mi lehet, világ életében egy tündéri, emberimádó dög volt, most szinte elfordul tőlem, és a simogatásra egy idő után morgással válaszol. Ilyen komoly viselkedésbeli változás a szülés közvetlen előjele lehet vagy feleslegesen van a garázsba zárva a cica? (Nem mintha elhagyná a helyét, mióta betettem.)
2010. ápr. 19. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:
A tüzelő cicát mindenki felismeri. Kb. a tüzelés vége előtti két nappal történhetett. Mi az ami 90 nap??? A cicák 60-69 napig vemhesek. Lehet, hogy fájdalmai vannak, azért vadabb, néha belepusztulnak a kicsik a mama pocijába :(. Ha úgy gondoljátok, hogy így van azonnal orvos, aki császármetszéssel kiveszi őket, nálunk a műtét 20000 Ft volt, lehet falun olcsóbb.
2010. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!