Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes macskatápot váltani?...

Érdemes macskatápot váltani? Ha igen, mennyi idő után?

Figyelt kérdés

Cicáim terén RC elkötelezett vagyok. Egyik cicámat még nedvesen találtam a pincébe, átfagyva, remegve, RC tejpótlón neveltem fel, RC Baby tápot, majd kölyök tápot kapott. Másik cicám szerencsére nem ilyen picin került hozzám, neki csak a Baby és a kölyök táp kellett. Azóta 4 és 5 évesek. Szobacicák, egész idáig RC ivartalanított cicáknak való és RC Calm tápokat ettek felváltva, keverve. Most azonban úgy látom, hogy egyre kevesebbet esznek. Nem fogynak, a kedvük nagyon jó, makk egészségesek, de egyre több marad a tálkájukban. Lehetséges, hogy megunták? Érdemes váltani?

Eddig egyszer megpróbáltuk az Acana tápját, de az nem jött be, hullott a szőrük, nem volt jó a székletük sem.



2016. aug. 14. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a táp mellett minden másnap kapnak valami friss csirkehusit is, máj, szív, zúza, mell váltogatva, és amit készítek kajákat (szinte mindig csirke), azokról is a nyesedékek mindig az övüké.
2016. aug. 14. 17:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Megunták, ezért válogatnak. Sajnos az enyémek is ilyenek, egy hét után mindent megunnak. Nem érdemes váltani, éhen halni nem fognak, csak elkényezteted őket, ha kedvük szerint újat kapnak, végül semmit sem fognak megenni... tapasztalat :/
2016. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Max az ízeket variáld az RC márkán belül. :)
2016. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, most más (halas) ízesítéssel rendeltem, hátha ez megtetszik nekik. Az a gond, hogy magvával a markával maximálisan meg vagyok elégedve, csak állatorvosom kicsit megijesztett, azt mondta, lassan nekiállnak télire készülni, és egyre többet enni, ezek a kis makik meg csak kevesebbet esznek... Most rendeltem RC alutasakost is, gondoltam azzal néha keverném a szárazat. Eddig alust nem nagyon ettek, maximum ha ajándékba kaptuk, de most azt is megvettem, hátha... persze ezt se napi szinten, csak kicsit ízesíteni vele a szárazat... Remélem beválik.
2016. aug. 14. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az rcről váltottam anno, nekünk nem vt jó(húgykő is kialakult, és hízás) ez még régen vt. Mostani cicáim 6 évig ettek orijent, azonban nemrég váltottunk applawsra, mert szintén megunták. Ezzel most nagyon meg vagyok elégedve, olcsóbb is, jó is. Nekem minden nap kapnak mellé vacsira husit, belsőséget, bár én csak főve adom. Ha a cicák már nagyon nem eszik, érdemes lehet váltani. Csak csirkehúsból sajnos nem kapják meg a megfelő vitamin, és ásványianyag szükségletüket. Vagy igen, esetleg próbálj ki a márkán belül mást.
2016. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám pont az RC-ra allergiás a farkánál csírosodott a szőre, és véresre vakarta.(mielőtt valaki támadna, látta orvos, és nem vmi parazita okozta) tápot Nem kap, azóta minden ok, ja es nagyon vékony volt, és vitaminhiânyos lett annyira, hogy remegni kezdett... Ennyit az agyon reklámozott RC-ről... Nagyon sok visszajelzést kapok tenyésztőktől, húgykő, daganat, allergia ...miatt. Azt remélem tudod, hogy még a gyártó sem árulja el, hogy mi van benne, mennyi gabona és mennyi az állatieredetű fehérje...ami persze lehet, köröm, bőr, toll, pata, bél..szója, kukorica stb. és egy jóadag ízfokozó, h a macskák egyék ...soha többé táp, inkább főzök neki. A nedves kaja meg víz jó drágán. A kérdésedre, ha jön a hideg majd kajálnak, ne aggódj. Ami nagyon jó az a Béres csepp cicáknak való és a hús mivel ragadozó !
2016. aug. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!