Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicákat kell fürdetni?

A cicákat kell fürdetni?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást olvasok. Mert ugye elvileg fürdenek. HA koszos lenne fürdetném, de nem koszos. Viszont: párom allergiás...hm kb mindenre a teszt szerint, viszont ez hálisten nem látszik csak néha szipuznia kell az inhalálójából, de azt olvastam h a macskák fürdetése az allergiásoknak is segít. Szóval kell-e szerintetek és milyen gyakran?
2011. júl. 18. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell. megmosdatják szépen magukat.
2011. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kinti-benti, akkor ajánlott gyakrabban, ha csak benti, akkor elég ritkábban... Az enyém állandóan a lakásban van, évente kétszer fürdetjük, egyszer nyár elején, egyszer meg, amikor még jó idő van. Küzdelemes, két emberes feladat, de neki is jó - bár erről akkor meg nem tudnád győzni, torkaszakadtából nyávog -, de kijön a vízzel egy csomó szőrszál, megtisztul a bőre... Ezek miatt szerintem a Ti esetetekben is jól jön a fürdés. Hajrá!!!
2011. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor megvárom h párom hazaérjen, és megpróbáljuk, amúgy csak benti csak azért merült fel, mert mintha kicsit olya zsíros? lenne, meg mindig nagyon jó illata volt, de most nem annyira, nem büdös, de nincs olyan finom illata mint régebben.
2011. júl. 18. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:

nem kell

a miénk csak lakásban van, 3 éves, sose fürdött és teljesen szagtalan, csillogó a bundája

2011. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Fogjatok bele nyugodtan, de keress valami kevésbé illatosított sampont (vagy árulnak direkt macskasampont is). Mi úgy szoktuk, hogy lavórba engedünk langyos vizet, beletesszük, egyikünk fogja, tartja a vízben, a másikunk bekeni a samponnal, megmosdatja, aztán lezuhanyozzuk. Készüljetek fel a nyávogásra, karmolásra, főleg így az elején. A miénk már megedződött, nyávog, de nem karmol. :)

Aztán jó alaposan megtörlitek, és szárad magától is. Egy jó alapos fésüléssel egybe lehet kötni a száradás után, sok mindent kihoz.

2011. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem félek, az enyém szereti a vizet, múltkor is beugrott a kádba mikor fürödtem, nem egy szívbajos :D
2011. júl. 18. 17:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak irigykedni tudok, egy macska, ami szereti a vizet... :)
2011. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!