Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg nem lehet a cicákat...

Tényleg nem lehet a cicákat fürdetni? Ha igen miért? Mivel lehet tisztán tartani őket?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet fürdetni öket, de amiugy a cica azért mosakszik, hogy tisztán tartsa magát. Tudtad hogy a macska nyelve tisztább mint az emberé?
2009. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne? simán! csak vigyázni kell hogy a fülébe ne menjen víz! na meg az a cica ami nem szereti a vizet nehogy megőrüljön... amúgy azt hiszem hogy kisállat kereskedésben lehet venni cica tusfürdőt. minden esetre nem hinném hogy az emberi készítmény jó (már ha azt nézzük hogy lenyalogatja a bundáját)
2009. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Lehet őket fürdetni, nekem is van 2 és nyáron mindig megszoktuk fürdetni őket. Van erre külön "cicasampon". Csak vigyázni kell hogy meg ne fázzanak.
2009. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Csak azért kérdeztem,mert vhol olvastam,hogy elvileg nem lehet.

2009. dec. 13. 18:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Volt itt olyan aki hetente fürdette a macskáját, na az cseppet sem tesz jót neki. Akkor kell csak ha már koszos, büdös, nekem 3 éve vannak macskáim. Sosem kellett még fürdetnem őket mert tiszták.
2009. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meglehet de nem szügséges.A macska a szőre tisztitása közben Dvitamint vesz fel a bundájáról
2009. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
lehet őket fürdetni, csak nem biztos, hogy utána egyben maradsz(ha a cica nem szereti a vizet). az én cicám mondjuk szereti a vizet. de én csak akkor fürdettem meg mikor még kicsi volt, mert olyankor még nem tisztította magát, mert túl kicsi volt és ezért kicsit büdös volt. lehet kapni cicatusfürdőt az nem árt neki
2009. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egészséges cica (akár kinnti akár bennti) mosakszik, ezért nem kell fürdetni. Ha a cica bundája nem tiszta, akkor ott baj van!
2009. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet fürdetni, de minek... A macska nagyon tiszta állat, folyton mosakszik. Egészséges macskának nincs is szaga.


A másik meg az, hogy egy macskát víz alatt tartani és besamponozni kész öngyilkosság... :-) Ha esetleg beleesne egy olajos hordóba, akkor persze kel a fürdő, de egyébként haláláig egyszer sem kell víz alá tartanod.

2009. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kiskora óta fürdeted (kiskor = 2-3 hónapos), akkor megszokja.A hosszúszőrűeket akik kijárnak igenis kell fürdetni hetente de a többi fajtát/bentieket felesleges.
2009. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!