Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szoptat az anyamacska?

Miért nem szoptat az anyamacska?

Figyelt kérdés

Nem találom a probléma forrását. Az ellésnél minden rendben volt.

Összesen 8 cica született. Ebből 2 elpusztult ,így 6 kicsi van.

Napokig a kiscicák mellett maradt ,de most az utóbbi időkben rájuk se hederít.

A kiscicák 1-2 hét körül vannak. Kezdetben gyönyörűen fejlődtek,erős cicák voltak. Most csont soványak ,és félig holtak.

Napok óta nem jutottak tejhez,hiába zártam be az anyacicát hozzájuk esténként , fogtam le és raktam oda cicákhoz. Végig ingerlékenyen kapálódzott,és morgott ,ahogy az tőle megszokott,ám a végére már megtűrte és dorombolt is,de egyszeriben csak felpattant és elrohant. Ingerlékeny macska,de rendkívül jó szülőnek bizonyult , több almot felnevelt az évek során.

Rendesen kap enni , az egészsége és megfelelő , jó súlyban van. Szerintem a teje se apadt el.

Lehet ,a kor játszik közre. Olyan 9 éves lehet. Lehet,hogy jobban tettük volna ,ha ivartalanítjuk? Mivel néhányan tartottak igény kiscicákra,nem tettük. Ez hiba lett volna?

Mi lehet a gond? Normálisnak mondható ,hogy nem törődik már a cicákkal vagy állatorvoshoz kell fordulni ? Én mit tehetnék? Mivel bírhatnám arra,hogy szoptasson ?



2016. szept. 3. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen. Sokkal jobb lett volna ivartalanítani.

Egyébként vizsgáltasd meg orvossal.

Megnézted egyébként, hogy van-e teje?

2016. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az anyacicák megérzik ,ha valami baj van a kicsikkel,és nem táplálják őket.

Keress dajkamacskát nekik .

2016. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ivartalanítani kellett volna... A kiscicáknak pedig vegyél akkor tápszert, és neveld fel őket te. Még javában kellene őket szoptatnia... Sok sikert!
2016. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Igen ,van teje. Most sikerült 1 cicának rendesen teleennie magát. Rábírtam,hogy szoptassa őket , tűrte is. Csak 2 esélyes arra,hogy felépüljön. Mindent megteszek értük ,megpróbálom a tápszert is. Köszönöm még egyszer!

2016. szept. 3. 12:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet h elapat a teje cumiztasatok ti kicsiket szerintem erre alkalmas a tejpor ami a babaknak adnak de felek h megfososodnak tole de a legjobban az allatorvos tudd segiteni. De ugy oszinten ti azert tartjatok szegenyket h fialjon allandoan te is bele faradnal ha minden evben gyereket szulnel cica meg altalabban nem 1 hanem tobb kicsit hord ki. Ha mar igeny van a kis cicakra akkor gondoskodjatok az utan potlasrol tartsatok meg szuka cicakat de ne nyirjatok azt a szerencsetel idos cicat ivartalanitsatok ha nem akarjatok h a legkozelebbi fialasba bele pusztuljon.
2016. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem,egyáltalán nem ezért tartjuk a cicát.

Ivartalanítani szerettük volna ,csak jeleztek emberek,ezért hagytuk annyiban. De sokszor el is zártuk ,vagy vettünk neki fogamzásgátlót -kimondottan macskáknak.- Hogy ne legyen kicsinye. Mint mondtam,a teje nem apadt el .Előbb szoptatott volna,de csak 1 pici cica szopott. Kitapintottam ,a pocakja nagyra duzzadt,tehát van teje.

2016. szept. 3. 12:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el orvoshoz lehet h valami miatt faj a cicije es ezert nem engedi a szoptatast.De csak orvos tudd neked lenyeges valaszt adni mert itt lathatatlanban csak talalgatas van amivel elorebb nem fogsz jutni.
2016. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el az anya macskát orvoshoz elég idős már szegény nem kizárt hogy beteg fájdalmai vannak és azért nem szoptatja a kicsiket rendesen ha meg az ismerőseidnek ennyire kell kiscica mondd meg nekik hogy a menhelyen fogadjatok örökbe emiatt ne kockáztasd a cicad egészségét, ráadásul sok kiscicán segítenének így ők is
2016. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#Igen, igazad van.


Nem tudom ,mi történhetett,talán beindultak nála bizonyos ösztönök ,de tényleg nem tudom mivel magyarázni ,ám most szoptat. Ennek minden esetre örülök. Ha sikerül felnevelnie az almot ,ha nem , utána mindenképpen ivartalanítom szegényt.

2016. szept. 3. 16:03
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. szept. 3. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!