Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica alom takarításnál hogyan?

Cica alom takarításnál hogyan?

Figyelt kérdés
Eddig kijárósak voltak a cicáim, viszont most költözés miatt "be kényszerültek", így az eddig megszokottnál jóval több adag van az alomban... Szóval, jelenleg csomósodó almot használunk, kaki állandóan lapáttal leszűrve wcbe landol, pisi csomó is általában, de látom, hogy az nehézkesen akar lemenni... Próbáltunk szilikonos almot is, de azt a cicák nem szerették, rendszeresen az alomtálcák mellé rakták az ajándékcsomagjaikat, így visszatértünk a csomósodóra, ezt legalább használják. A gond az, hogy félek, hogy ez eldugítja a lefolyókat, vagy kárt tesz a rendszerben. Temészetesen teljes alomcserénél zsák és kuka, de a napi többszöri tisztítás eredménye a wc-ben landol. Most olyan almokat (főként zooplus.hu-ról rendelhetőket, mivel a tápokat is onnan rendeljük) keresek, amik úgy húzhatóak le, hogy utána nem kell aggódnom, hogy elönt e az "árvíz" minket, vagy nem, mindemellett jó nedvszívóak (van, hogy 8-10 órát egyedül vannak itthon a cicák, azaz nincs takarítva egyik alom sem), tisztíthatóak és lehúzhatóak. Mit tudtok ajánlani? Előre is köszi!

2016. szept. 5. 21:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Macskaalmot legalább annyira gáz a klotyóba dobni, mint használt betétet, tampont, vattát, óvszert, fültisztító pálcikát, hajcsomót, stb...

A környezetbarátság nem csak a zacskóhasználat mérséklésénél kezdődik. Abba sem árt belegondolni, hogy lehet, hogy az az alom csomó nem nálad fog közvetlenül problémát okozni, hanem majd két utcával arrébb a csatornahálózatban, amikor találkozik két betéttel, meg három nedves törlőkendővel, esetleg másik macskaalommal.

Ráadásul vannak olyan jó félék, amik hasonlóan viselkednek nedves közegben, mint az agyag, nem lehet levakarni sehonnan.

Szennyvíztisztításban dolgozom, így nyilván elfogult vagyok, de kompromisszum képes is egyben. Én azt mondom oké, a kaki legyen lehúzva a wc-n mérsékelt mennyiségű alommal, de a pisi csomókat NE! Ne, mert ha nem nálad okoz problémát, akkor máshol, ami persze már nem a te bajod, de nem árt a globális szemlélet.


Mondom mindezt úgy, hogy nekem is van macskám. Szilika almot használunk, én nagyon örültem, amikor berobbant a piacra. Mi is nehezen szoktunk hozzá. Hónapokig kevertem a csomósodóval, mindig kicsit többet, míg végül csak a szilika maradt. Már semmi gondjuk vele. A kakit azonnal kiszedem, a pisi viszont gyakorlatilag eltűnik az alomból. Heti egyszer cserélem az egészet, akkor megy a kukába.

Szerintem sokkal kevesebb gond van vele, mint a csomósodóval és ami számomra meglepő volt, hogy abszolút szagmentes ilyen gyakoriságú tisztítás mellett.

2016. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!