Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 hetes a kiscicám, sokszor...

9 hetes a kiscicám, sokszor erősen harap, és nem tudom, játékból csinálja vagy ilyen személyiség? A saját lábát és farkát is elkapja néha, belém is harap akkorát, hogy nyoma marad. Próbáltuk leszoktatni. Kinövi még?

Figyelt kérdés
Volt vízpermettel spriccelés, hangos NEM, arcába is fújtattam, kicsuktam a szobából, de ezek csak rövid időre használnak. Ha rálegyintek, azt játéknak veszi, kap utánam... Kölyökszokás? Kinőheti még, ha következetesen nem hagyom neki? Első cicám, nem tudom mit csináljak.

2016. szept. 8. 10:07
 1/3 anonim válasza:
100%

Kinövi. Nálunk a kiskutya 9 hetes és pontosan ezt csinálja. Ha rácsapok a seggére, az csak olaja a tűzre :D

Esetleg próbáld meg azt, hogy oda se figyelsz és megunja előbb utóbb.

Gondolom egyedül van, nincs tesója. Ha lenne, egymást is harapnák és verekednének. Ez természetes velejárója a kisállatoknak :)

2016. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
inkább ne kézzel ne szorakozz vele hanem valami hosszu madzagra kozott jatekkal.Én anno sokat jatszottam a cicummal gondoltam kinovi.Nem igy lett.rajottem hogy a macskaknak is sok szemelyisege van.van aki imadja ha jatszanak vele es nem kap oda ,dörgölőzik stb. és van aki nem. Az enyem pont ilyen.Vannak aranyos pillanatai amikor engedi hogy simizzem pl amikor alszik,ezen kivul kb soha.Kicsi korában dorombolt is de már arról is leszokott.Ettől még imádom és a mindenem:))
2016. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Dettó, mint az utolsó válaszoló.

Persze ettől még kinőheti a Tied. A szakirodalom tényleg azt ajánlja, hogy ha durva, minden "kommunikációt" azonnal szakíts meg vele, és egyszer csak leesik neki a dolog. A mi cicánk kidobott cicaként talált ránk, valószínűleg nem voltak testvérei, akiktől megtanulta volna, mennyire fáj a durva játék, de ha újra kezdhetném, befogadtam volna mellé egy pajtást (befogadtunk azóta többet is, de ők kinti cicák, a harapós pedig benti, mert süket).

2016. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!