Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire jó a macska ha nem arra...

Mire jó a macska ha nem arra hogy egeret fogjon?

Figyelt kérdés
Miért szapulnak ezen az oldalon ha olyan értelemben írok választ, hogy a macska nem lakásba de ki való és azért hasznos mert megfogja az egeret és különféle rágcsálókat példul egy kertes ház udvarán, kertjében, padlásán.
2010. ápr. 23. 07:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
59%

Jó sok papgájunk van, a sok madárral együtt jár a sok mag tárolása, ami meg vonzza az egerek hadait, ezért mi is örülünk, ha a macskáink vagy a kutyánk egeret fog. De nem követelmény! Pl. az idősebb macskánk, akinek nemsokára ünnepeljük a 6. szülinapját, lehet, hogy nem is fogott még több egeret, mint ahány éves. ☺

De a német juhászunk ha csak teheti, elkapja őket, csak hát ő meg az alkatánál fogva nem fér be akárhová. Ám a kis kandúrunk, aki még csak fél éves, máris nagy vadász!

De nem szabad az állatoktól elvárni, hogy önellátók legyenek! Mi mindegyik kedvencünknek minden nap úgy adunk kaját, mintha egyáltalán nem jutnának más forrásból táplálékhoz!

2010. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
50%
Igazad van. Nagy általánosságban a macska nem lakásba való! Sokan azonban azért tartják,mert szeretik simogatni,egyedül állók,állatbarátok,társra vágynak stb.Nekünk is van cicánk,családi házban élünk.A cicánk tudja,hogy mi vagyunk a "főnök",és a küszöböt sem lépi át.Szeret vadászni,az egeret annak ellenére megfogja ,hogy nem eszi meg,hiszen jól tartjuk.Nagyon jól el van a kinti lakhelyén.
2010. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
62%
Ha valaki kertben akarja tartani a macskát, tartsa, de ha valaki lakásban, akkor ott. Mindenkinek szíve joga eldönteni. Én azt nem értem panelba minek a macska, mikor annak nagy a mozgásigénye, és olyan szomorú látni, hogy benn kuksol a sarokban, még sem írok ki róla külön kérdést. A mai világban a macska már csak díszmacskává vált. Ha meg hát szapulnak legyél te az okosabb hadd rájuk, sok itt a ...
2010. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
57%
Nekem panelban van macskánk. Szerintem sem lakásba való, de amikor a fiam hazahozta az icipici szőrgombolyagot, nem volt szivem kidobni. Mivel lakásba született, nem tudja hogy élhetne máshol is, kertesházban ki sem menne az udvarra. Nagyon sok szeretetet tud adni, amikor odabújik az emberhez, és dorombol.
2010. ápr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
72%
Most kinevethetsz, de nekem például a cicám jó barátom :) Egyke vagyok, testvérem nincs, a barátaim mind messze laknak, macskával nőttem fel, nagyon szeretem a cicákat. Most épp csak egy cicám van, szoktam vele játszani, ha jó idő van, kiülök a teraszra olvasni, ő meg az ölemben dorombol. Persze egeret, vakondot stb. is fog, de mi főként azért tartjuk, hogy ne legyek magányos. Ja, és kinti cica.
2010. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
6%
Igaza van a kérdezőnek. A macska nem dísznek való, hanem egérfogásra. Nálunk is állandó vita vant a macska bentalvása miatt, bezzeg az egérrel csak játszik, félig élve behozza, aztán mi találjuk meg. Ezektől a kint elpusztuló túltenyésztett semmire sem való dögöktől meg herótom van. Különösen a kopasz macskák értemét nem látom.
2010. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
58%

Hát igen. De ennyiből kutyát is minek tartanak, pl. csivavát. Mert az patkányt sem fog, meg a házat sem fogja őrizni.

Nekem kinti macskáim vannak, a szomszédból szoktak egeret meg patkányt hozni. Nagyon boldog vagyok, mikor odarakják az ajtóba és reggel mikor megyek ki a fél patkány fogad, meg ilyenek. Aztán meg takaríthatok utánuk. A vakondot is megfogják, de meg ugye nem eszik, úgyhogy vihetem a kertbe elásni.

Inkább ne fognának semmit...

2010. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk is van egy gyönyörű kiscicánk akit imádunk ő a kis család kedvence kis kényes!

Mi télen soha nem engedjük ki csak mikor kikéreszkedik amúgy ott heverészik a kályha elött!

De mikor jön a jó idő ő nyávog had mehesen ki és akkor kimehet ha meg be akkor ugyis ott áll az ajtóba!

Ő egyáltalán nem egy vadász, bár nem hiszem hogy sok egér szaladgál nállunk!

De jó hogy ő van nekünk mert szeretjük!

2010. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
83%

Hogy konstruktiv valasz is legyen:

A macska jo, hogy elomelegitse a ágyadt ha kikapcsoltak a futest.

A macska jo hamar tenyleg nincs mit enned (megeheted ot)

A macska jo, hogy jelezze a gazszivargast.

A macska jo, hogy barmilyen modern ebresztooranal biztosabban felebresszen.

A macska jo, hogy a rendetlenul szetdobalt rugaidat nehogy holnap is felvedd (rafexik, osszeszorozi)

A macska jo, hogy atveszeld a segitsegevel a szerelmi bantod.

A macska jo, hogy legyen mire rafognod, mi ette meg a hazi feladatod.

Es meg van tobb szaz hasznos tulajdonsaga.


Egyetlen egy dolog van, amit nem ertek, miert akarjak egyesek bemeselni, hogy a macska arra valo,hogy megfogja az egeret, es sem ivartalanittatni, sem az allatorvoshoz elvinni nem kell, meg ugyis lesz masik, ha megfogja a kutya, eluti az auto, elpusztul meregtol, vagy elfertozodott sebtol. Es mindezt ugy, mintha ez egy pozitiv eletszemlelet/jellemvonas lenne naluk.

Ettol mindig az jut eszembe, hogy "Kutyanak/macskanak kint a helye", "Az asszony verve jo", "A jo gyerek csak latszok, de nem hallatszik", es jopar primitiv, idiota mondas.

Amugy, nalam van kert, a macska kinti/benti. Es igen, gyakrabban kell takaritani miatta, de "Es akkor mi van? Ha az ember rendet/tisztasagot akar, ugyis gyakran kell takaritani..."

2010. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
A macska egy társ,mint a kutya (mármint olyanoknak akik nem haszonállatnak tartják).Macskák voltak vannak és lesznek és nem azért jöttek a világra,hogy néhány szemellenzős ember hasznot akarjon húzni belőlük,egyszerűen vannak,mint Te.Te mire vagy jó?
2010. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!