Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire jó a macska ha nem arra...

Mire jó a macska ha nem arra hogy egeret fogjon?

Figyelt kérdés
Miért szapulnak ezen az oldalon ha olyan értelemben írok választ, hogy a macska nem lakásba de ki való és azért hasznos mert megfogja az egeret és különféle rágcsálókat példul egy kertes ház udvarán, kertjében, padlásán.
2010. ápr. 23. 07:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
15%

Az első vagyok. Szerintem jobb kint a macskának. A fél éves kiskandúrunk úgy került hozzánk, hogy decemberben valaki bedobta az udvarba. Szerencsére nem az idegenmacska-gyűlölő kutyánk, hanem mi találtuk meg. Hogy a kutyánk ne egye meg, meg hogy picike létére ne fagyjon meg, a házban lakott bő 3 hónapig. Közben lassan összeszoktattuk a kutyával (be-be engedtük a kutyát, majd ki-ki a macskát). Amikor már elég melegnek ítéltük az időt, meg elég stabilnak a barátságot, kinti macskává avanzsáltuk át Mefit. Szemmel láthatóan sokkal boldogabb kint a bazi nagy udvarban, kertben. Pár nap alatt felefedezte az egészet és nem is kéreckedik be.

Szóval nem hiszem, hogy megállja a helyét az a hozzászólás, ahol a gazdi feltételezi, hogy a panelban lakó macskája nem is érezné jól magát kint, ha kertes házban laknának, ki sem menne az udvarra.

2010. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
83%
Te mindig mindent rendeltetésszerűen használsz?
2010. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
83%
Mert a macska tiszta, szép és simogatni való állat is, jó társ rengeteg embernek. ezért nem kell leszólni őket, joguk van lakásban tartani és szereti is a macska nagyon.
2010. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
67%
10:44: De azert gondolom, nem fogod sajnalni azt a par ezer forintot az ivartalanittatasara, hogy esetleg ne csak 1-3 evig, hanem 10-14 evig elhessen... -_-!
2010. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem ezt az ivartalanítás dolgot, miért hosszabbítja meg a macska életét? Nekünk mindig voltak macskáink, kertes házban lakunk, egyiket sem ivartalanítottuk soha, és mégis éltek 10 évet. akkor hogy van ez?
2010. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, hogy a pár ezer forint mennyi dinár. ☺

Az idősebb kandúrt sem ivartalanítottuk, ezt sem fogjuk. Hadd szexeljen kedvére, ha már nagyfiú lesz!

Tudom, hogy okos dolog az ivartalanítás, de számomra valahol mégis brutális.

A német juhászkutyánkat sem ivartalanítottuk, pedig az szuka, egyszerűen vigyázunk rá, amikor tüzel, elég sikeresen, mert a 6 év alatt egyszer sem lettek kiskutyái.

Ha nőstény macskánk lenne, akkor azt ivartalanítanán esetleg, de inkább fogamzásgátló injekciót adnánk neki, ha létezik egyáltalán ilyen a macskáknál is. (A kutyáknál tudom, hogy igen, mert a barátnőm azt szokott adatni a lány kutyáinak).

2010. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy szeressük. Miért kell mindennek hasznosnak lenni? Ha valaki kizárólag hasznos dolgokkal veszi körül magát annak baromi üres ám az élete, nem gondoljátok? Mi haszna van annak, ha valaki teknőst tart, ha a kertjébe virágágyást csinál, ha divatos kabátot vesz, nem csak meleget, ha ünnepi étkészletben tálalja a vasárnapi ebédet stb. Mi haszna van? Semmi, de jobb tőle. Nálam sincs semmi kézzel fogható haszna a macskáknak, csak zabálják a kaját meg szarják tele az almot, plusz orvoshoz kell vinni az is pénzbe van, de őszintén szólva, annyi örömet adnak, akkor is, ha azt se tudja mi az az egér, hogy bőven megéri.
2010. ápr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk nincs se egér, se patkány, talán pont a macska miatt. Persze, nincs rászorulva, hogy vadászatból éljen, nagyon jó, macskának való konzervvel etetjük, és gyakran kap nyers húst, tojást, tejet is.

A jelenlegi macskánk kifejezetten kedvenc, az a fajta, amit az angolban a pet szóval illetnek. Az a dédelgetni, fésülnivaló. Ennek ellenére kinn lakik, és van neki saját élete, barátai és vetélytársai a környék macskáiból.

2010. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Én lakásban tartom a macskámat, így nem találkozik egerekkel, de én mégis hasznosnak érzem a jelenlétét.


Nem terveztük ezt a kis dögöt, de egy éjszaka arra lettünk figyelmesek, hogy egy mini cica az autók között rohangál. Hazavittük, hogy ne essen semmi baja, próbáltuk elajándékozni, de senkinek sem kellett, menhelyre nem fogadták be. Így nem volt más választás, nálunk maradt.


Sok szeretetet ad, megnyugtat, felvidít, vigyáz rám, ha beteg vagyok.

Úgy látom, teljesen jól érzi magát nálunk.

2010. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
78%

Korlátozott gondolkodásúaknak:Ha a cica kölyökkora óta a lakásban van és ivartalanítva,akkor márpedig nem fog neki hiányozni a kinti lét,mert nem is tudja,hogy milyen és mivel meg van SZABADÍTVA a hormonoktól,nem is szeretne sehová sem elmenni sexelni,(főleg,ha otthon szeretik és társként bánnak vele)ezzel meg van védve a verekedés okozta sérülésektől,balesettől,fertőzéstől,"jóindulatú" emberektől és ezek hiányával valószínűleg nőni fog a macsek életkora,ami fontos az olyan embereknek akik szeretik az állatokat."Had szexeljen kedvére"???Ezért van annyi szerencsétlen,elpusztított,kidobott kis állat.Gyönyörű,mondhatom!

U.I.:Az ivartalanítás KÖZTUDOTTAN nem kínzás az állatnak,mert a párzási időszak igen "stresszes" és kimerítő az állatnak,ettől van megkímélve.

2010. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!