Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sos 7 8 hetes Maine coon...

Sos 7 8 hetes Maine coon keverék cica bolhatlanitasajnos mivel?

Figyelt kérdés
vasárnap hoztak. ma láttam benne bolhát . picike de lehet valamit ? csepp ( melyik ) ( frontlinet utalom mert az mellett a régi mindig bolhás lett)
2016. okt. 5. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Állatorvos mindenre ad választ. Egyébként is meg kell kezdeni a féreghajtó programját, már most érdemes tájékozódni az ivartalanításról, el kell kezdeni tartástól függően (benti, kinti, kijárós) az oltási programját. Ő mindenre választ fog adni.
2016. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a régi cica is az volt (többször- ha jól értelmeztem), akkor sajnos a lakás bármikor "visszaadhatja" őket, bármilyen szorgalmasan csepegteted vagy fürdeted a cicát. Ezek a dögök (pontosabban a tojások) örökké élnek :D

Ha a cicát sikerül megszabadítani tőlük, javaslom a lakás "fertőtlenítését" is, nekünk ez vált be. Bolhaköd vagy mi a szösz a neve, x ideig fújja a cuccot magától a házban (rá van írva, hány flakon kell négyzetméterenként), a hátránya, hogy ez alatt az idő alatt semmilyen élőlény nem tartózkodhat ott. Utána egy alapos porszívózás és kész. (Mi megoldottuk úgy, hogy hétvégére hazamentünk anyukámékhoz és vittük a cicát is.)

Tudom, hogy radikálisnak tűnik, de másképp újra és újra elő tud jönni. Kitartás, tudom mekkora szívás :( (és az én macskáimnak még a szőre sem hosszú...)

2016. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt még elfelejtettem, hogy a geránium olaj vált be eddig a legjobban, ez legalább természetes, ha pici cicáról van szó. Gerániumos fürdetőt is lehet kapni, a csepegtetés inkább a megelőzésre való, ha már bolhás, a fürdetésen kívül nincs más ötletem (speckó samponnal). Viszont azt is baromi alaposan kell, szerencsétlen macskát beleraktam a kádba, hogy csak a feje látszódott ki, ott üldögélt egy darabig, hogy hasson, és ezek az undorító aljas kis nyomoronc dögök (már amelyik túlélte) felmenekültek a fejére és ott nyüzsögtek.

Bocsánat, hogy ennyit írok, de az egyik legrosszabb emlékem, nagyon együttérzek :D

2016. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

másik cica volt bolhás már se ő se a lakás nem az . utóbbit megoldottak a bolhairtok ( szakember ) 1 éves a kislányom így az a kod kivitelezhetetlen . 4 hónapot küzdöttem mire eltűntek a dögök és kezdődik elölről ... Szerintem a szomszéd macskajaról jön mert az nem foglalkozik vele. Most itt a gond az az hogy pici a cica. .

kedves első megyünk dokihoz holnapra van időpont nem a tartásaban kertem tanácsot. Tisztában vagyok egy macska tartasaval. Légyszíves engedd meg hogy eldontsem hogy akarom e ivartalanítani vagy nem . ... egyébként oltott és féreghajtva is volt.

2016. okt. 5. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!