Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért próbál még szopizni a...

Miért próbál még szopizni a cicám?

Figyelt kérdés

A cicámat 2015 nyarán találtam egy kukában akkor lehetett 4 hetes. Pléd amibe betakartam lett a kedvence és próbált belőle szopizni, és csak így tudott elaludni. Az állatorvos szerint kinövi majd. A mai napig nem nőtte ki és egyre rosszabb. Az egész kis teste beleremeg, ahogy próbálkozik és erőlködik egy idő után bealszik, de olyan rossz ezt látni.

Valaki tapasztalt már ilyet?

15/l



2016. okt. 6. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a korán elválasztott cicáknál ez jellemző viselkedés. Nekem is volt cicám akit ilyen kicsi korban találtam, és soha nem szokott le erről.
2016. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Citromlevet kell a plédre fújni.
2016. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezen a videón is szopja a plédet és dagasztja is:

https://www.youtube.com/watch?v=A1e11QfrRuI

De a dagasztó tulajdonságát mind megőrzi élete végéig (videó):

https://www.youtube.com/watch?v=6BeKYx5yeu4

2016. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 misshutcherson válasza:
En is igy korul talaltam, es meg elég ritkán, de a mai napig szopizik. Ivartalanítás elott inkább megtermekenyitni próbálta a takarót, errol se szokott le. Valószínűleg a korai elvalasztas miatt, de láttam olyan cicat is, aki végig az anyjával elt, de ha simogattam,szívesen szopizott.
2016. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen idős a cicám, és legutóbb az állatorvosnál megkérdeztem, miért van. Az enyém dorombol és dagaszt közben, úgy cuppog egy párnán. Jó nyirkos is lesz :D De ez csak a szopóreflex maradványa, illetve szeret bújni a párnához és dagasztani(=amikor a kis mancsát terpeszti és nyomkodja vele azt, amin fekszik), mintha még anyához tudna bújni. Később a nyáladzás el fog maradni, és csak a dagasztás-dorombolás kombó marad, remélhetőleg.

Remélem tudtam segíteni! :)

2016. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megnyugtattatok, hogy ez nem rossz dolog.

Én igazából attól féltem, hogy nem érzi nálunk jól magát és ezért hiányzik ennyire neki az anyukája, de tudván hogy ez egy reflex így megkönnyebbültem.

Ő még mindig nyáladzik közben egyébként, de nálunk csak az az egy pléd jó erre, párna vagy takaró nem elég jó a királylánynak :D

2016. okt. 6. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!