Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 napja befogadtam egy kóbor...

3 napja befogadtam egy kóbor macskát, aki belekakilt a kádba. Kaphatok valamilyen fertőzést, hogy nem fertőtlenítővel lett kitisztítva?

Figyelt kérdés
Mivel éjszaka történt ezért csak kiszedtem és vízzel kiöblítettem. Este fürdés előtt tusfürdővel átmostam, mielőtt teleengedtem volna vízzel.
2016. okt. 7. 22:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplazmózis csak kismamákra (illetve a magzatra) veszélyes. Felnőtt ember észre sem veszi, hogy átesett rajta, és utána védett is lesz ellene. Ne aggódj, semmi bajod nem lesz. :)
2016. okt. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Olvass utána a neten mi az a toxoplazmózis! :) de mondom,NYUGI! Sokkal nagyobb az esèlye annak, hogy embertársaidtól kapsz el valamit a városban...
2016. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy 11-es mondja! :)
2016. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt olvastam, hogy kismamákra veszélyes. Én nem vagyok az, de hamarosan szeretnék gyereket. Ezért is kezdtem aggódni, hogy nehogy később is megmaradjon a szervezetemben..
2016. okt. 7. 22:22
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ mindenkinek!!
2016. okt. 7. 22:23
 16/24 anonim ***** válasza:
Ha gyereket szeretnél, akkor arra kell vigyázni, hogy ne fogdosd a kezeddel a kakit. :D de mondom, olvass utána mert a védőnők ès az orvosok is idióták ezen a téren, sokan azt sem tudják mi az, csak hogy a "macska veszélyes a gyerekre". Rengeteg ismerősöm van akinek a babája macska mellett nőtt fel, makk egèszséges mindegyik.
2016. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Gondolhatod azért, hogy nem kézzel nyúltam hozzá. :) És utána azért jól megmostam a kezem 2-szer is..
2016. okt. 7. 22:27
 18/24 A kérdező kommentje:
A gyerek dolog, meg olyan 1-1,5 éven belül lesz aktuális. Szóval nem a jövő héttől..
2016. okt. 7. 22:28
 19/24 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz semmi bajod. :) De ebből most tanulj és légy elővigyázatos máskor.
2016. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Platypus ***** válasza:
A toxoplazmózis csak és kizárólag akkor veszélyes, ha a terhesség első harmadában fertőződsz meg először. Ha feltételezzük, hogy most telibe elkaptad(egyébként nem valószínű), akkor épp kényelmesen védett leszel mire a gyerektéma aktuális lesz.
2016. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!