Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálja nagyon sok ember...

Miért utálja nagyon sok ember a macskákat?

Figyelt kérdés

2016. okt. 11. 17:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Mert kevésbé hűségesek mint a kutyák, kóborolnak es csak enni járnak haza.(Ez az en véleményem, nyilvan aki szereti őket az nem így gondolja.)
2016. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Az előző jól írta, én is pont így vagyok a macskákkal
2016. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de szerintem szomorú, hogy némelyek szinte gyűlölik őket... teljesen egyedfüggő, hogy mennyire kötődnek pl anyám macskája tényleg a tipikus érdek 'dög', enyém viszont egy angyal, majdnem olyan hűséges, mint egy kutya. Alapvető különbség, hogy a kutya mindig is falkában élt, a macska viszont magányosan, tehát a szociális készségük nem annyira fejlett. (Van kutyám és macskám is.)
2016. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Én imàdom őket, de màr kapàsból kaptàl 2 macskàkat nem kedvelőt akik meg is indokoltàk! Sajnos tényleg sokan nem kedvelik őket, főleg azok akiknek még nem volt vagy nem megfelelően tartottàk így nem alakult ki köztük kötődés ezért valóban el ment tőllük hütlenül. Az én cicàm kinti benti és soha nem hagyja el a kertünket, még kajàval sem lehet el csalni. Csak tőlem fogadja a simit is és a pàromtól
2016. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Ezen én is gondolkodtam már. Szerintem alapvetően az a különbség a kutya és a macska között, hogy a kutya alapesetben felnéz rád, a gazdájának tekint, a macskával viszont nehezebb kapcsolatot kiépíteni (nem mindegyikkel, de elég sokkal), és akkor se rendeli alád magát, hanem inkább a haverjának tekint. Én valahogy jobban bírom a macskákat, nekem tetszik, hogy függetlenebbek :D
2016. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok, csak rájöttem, hogy nem fejeztem még be :D Amit ebből ki akartam hozni az az, hogy ezt nem szereti valószínűleg sok ember bennük, hogy nehéz velük kapcsolatot teremteni.
2016. okt. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem tartják hűséges állatnak, illetve hogy túl szőrösek, nyávognak...stb Legalábbis én csak ilyen indokokat hallottam... Volt egy ismerősöm aki nagyon feldühített ahogy a macskákról beszélt, én elhiszem, hogy valaki nem kedveli őket, de attól még nem kell olyanokat mondani, hogy megrúgnám őket elütném..stb


Én személy szerint ugyanúgy imádom a macskákat, mint a kutyákat.:)

2016. okt. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

Mert egy kutyát kirakhatsz a kertbe, este megsimizheted tíz percig, adhatsz neki enni, egy rövid séta, aztán másnap estig hagyhatod egyedül, akkor is veszettül imádni fog és megőrül az örömtől ha meglát. Egy macskával ennél többet kell foglalkozni ha azt akarod, hogy kötődjön hozzád, és akkor is befolyásolja a személyisége vagy átélt tapasztalatai, pl ha bántották.


Fordítva szokták mondani, de szerintem egy macskával sokkal többet kell foglalkozni, ez pedig az átlag állat tartókról nem elmondható, nekik a praktikusabb, hűséget kajával megvásárolható kutya szimpatikusabb.


Ezek most sarkított példák voltak, ne értsétek félre. de a lényeg szerintem általában ez.


Az én macskám pl hűséges, tök mindegy ki ad neki jutalomfalatot, ki játszik vele, rajtam kívül másnak nem hagyja, hogy ölbe vegyék vagy simizzék, nekem viszont kaja vagy bármi egyéb nélkül is. Mindig dorombol és elém jön, ha meglát hazafelé, és semmi "köcsög macska" szokása nincs. Viszont én nem is napi tíz percig foglalkozok vele, de tudom, hogy ehhez sok embernek nincs türelme. Viszont az állatok máshogy gondolkoznak.

2016. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert nem pitiznek, nyaliznak, és nem endedik magukat egzecíroztatni :)
2016. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy mondani szokták, "a kutyának gazdája van, a macskának személyzete". Ebben van igazság :)

Viszont nem igaz, hogy a macskák csak a kajáért mennek a gazdihoz. Ha szeretetet kapnak, nagyon ragaszkodóak ők is.

Csak míg egy kutya akkor is hűséges a gazdájához, ha az Néha belerúg, addig egy macska nem bocsát meg egykönnyen.

2016. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!